Image
1.10.2012 0 Comments

Čo má kvalitnejší fotoaparát – iPhone 5 alebo Samsung Galaxy SIII?

i5_s3_foto_309.jpg Funkcia digitálneho fotoaparátu je pre niektorých majiteľov mobilných telefónov veľmi dôležitá, niekedy natoľko, že jeho kvalite prispôsobujú výber zariadenia. Nie je teda prekvapujúce, že sa s uvedením iPhonu 5 na trh objavilo viacero otázok týkajúcich sa kvality nového senzora.

iPhone 5 disponuje podobne ako model 4S fotoaparátom s rozlíšením 8 Mpix. Nový senzor je však o 25 % menší a umožňuje rýchlejšie fotiť. Podľa servera Mashable, ktorý sa rozhodol porovnať kvalitu fotografií získaných pomocou iPhonu 4S, 5 a Samsung Galaxy SIII, však v prípade novinky od Applu cítiť značné zlepšenie.

Redaktori servera Mashable využívali pri testovaní predinštalované aplikácie digitálnej kamery, pričom získané fotografie neboli následne upravované. Fotoaparáty boli testované v bežných podmienkach, ako aj v slabo osvetlených situáciách a testoval sa aj mód makro.

V priamom porovnaní všetkých troch modelov sú v prípade iPhonu 4S citeľné najmä pomalšie reakcie oproti novším telefónom. Kvalita fotografií je však na veľmi dobrej úrovni a šikovný fotograf môže pomocou telefónu získať obrázky porovnateľné s bežnými kompaktnými fotoaparátmi. Určité nedostatky telefónu sa prejavili pri slabom osvetlení, blesk je v týchto prípadoch príliš jasný. Aj napriek tomu však iPhone 4S disponuje jedným z najlepších fotoaparátov na trhu.

Hlavné zlepšenie, ktorým disponuje iPhone 5 oproti svojmu predchodcovi, je v oblasti farieb. Mashable chváli najmä presné a jasné farby. Nový senzor dokáže poskytnúť výborné obrázky aj bez nutnosti ich následnej editácie a disponuje najlepším prednastaveným vyvážením bielej v rámci dostupných telefónov na trhu. iPhone 5 vyniká aj pri slabom osvetlení, v rámci testovaných modelov sa mu v týchto podmienkach darilo najlepšie. Jediný nedostatok oproti Galaxy SIII je užší displej.

Samsung Galaxy SIII ponúka kvalitu porovnateľnú s iPhonom 4S. Hoci je senzor rýchlejší, automatické zaostrovanie v niektorých prípadoch oproti iPhonom mierne zaostáva. Redaktori Mashable v rámci testu ocenili najmä veľký displej a predinštalovaný softvér. Galaxy SIII uspel aj pri slabom osvetlení, ale v prípade fotografií s čiernym pozadím telefón mierne sklamal.

Podľa servera Mashable disponuje momentálne najkvalitnejším fotoaparátom iPhone 5. Samsung Galaxy S III je o niečo lepší v porovnaní s modelom 4S a oproti obom iPhonom ponúka lepší komfort pri fotení vďaka väčšiemu displeju. Z hľadiska kvality farieb však Galaxy SIII za novým iPhonom mierne zaostáva. Galériu fotiek a porovnanie fotoaparátov v jednotlivých situáciách si môžete pozrieť na portáli Mashable.

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá