Image
1.10.2012 0 Comments

Čo má kvalitnejší fotoaparát – iPhone 5 alebo Samsung Galaxy SIII?

i5_s3_foto_309.jpg Funkcia digitálneho fotoaparátu je pre niektorých majiteľov mobilných telefónov veľmi dôležitá, niekedy natoľko, že jeho kvalite prispôsobujú výber zariadenia. Nie je teda prekvapujúce, že sa s uvedením iPhonu 5 na trh objavilo viacero otázok týkajúcich sa kvality nového senzora.

iPhone 5 disponuje podobne ako model 4S fotoaparátom s rozlíšením 8 Mpix. Nový senzor je však o 25 % menší a umožňuje rýchlejšie fotiť. Podľa servera Mashable, ktorý sa rozhodol porovnať kvalitu fotografií získaných pomocou iPhonu 4S, 5 a Samsung Galaxy SIII, však v prípade novinky od Applu cítiť značné zlepšenie.

Redaktori servera Mashable využívali pri testovaní predinštalované aplikácie digitálnej kamery, pričom získané fotografie neboli následne upravované. Fotoaparáty boli testované v bežných podmienkach, ako aj v slabo osvetlených situáciách a testoval sa aj mód makro.

V priamom porovnaní všetkých troch modelov sú v prípade iPhonu 4S citeľné najmä pomalšie reakcie oproti novším telefónom. Kvalita fotografií je však na veľmi dobrej úrovni a šikovný fotograf môže pomocou telefónu získať obrázky porovnateľné s bežnými kompaktnými fotoaparátmi. Určité nedostatky telefónu sa prejavili pri slabom osvetlení, blesk je v týchto prípadoch príliš jasný. Aj napriek tomu však iPhone 4S disponuje jedným z najlepších fotoaparátov na trhu.

Hlavné zlepšenie, ktorým disponuje iPhone 5 oproti svojmu predchodcovi, je v oblasti farieb. Mashable chváli najmä presné a jasné farby. Nový senzor dokáže poskytnúť výborné obrázky aj bez nutnosti ich následnej editácie a disponuje najlepším prednastaveným vyvážením bielej v rámci dostupných telefónov na trhu. iPhone 5 vyniká aj pri slabom osvetlení, v rámci testovaných modelov sa mu v týchto podmienkach darilo najlepšie. Jediný nedostatok oproti Galaxy SIII je užší displej.

Samsung Galaxy SIII ponúka kvalitu porovnateľnú s iPhonom 4S. Hoci je senzor rýchlejší, automatické zaostrovanie v niektorých prípadoch oproti iPhonom mierne zaostáva. Redaktori Mashable v rámci testu ocenili najmä veľký displej a predinštalovaný softvér. Galaxy SIII uspel aj pri slabom osvetlení, ale v prípade fotografií s čiernym pozadím telefón mierne sklamal.

Podľa servera Mashable disponuje momentálne najkvalitnejším fotoaparátom iPhone 5. Samsung Galaxy S III je o niečo lepší v porovnaní s modelom 4S a oproti obom iPhonom ponúka lepší komfort pri fotení vďaka väčšiemu displeju. Z hľadiska kvality farieb však Galaxy SIII za novým iPhonom mierne zaostáva. Galériu fotiek a porovnanie fotoaparátov v jednotlivých situáciách si môžete pozrieť na portáli Mashable.

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá