Image
1.10.2012 0 Comments

Čo má kvalitnejší fotoaparát – iPhone 5 alebo Samsung Galaxy SIII?

i5_s3_foto_309.jpg Funkcia digitálneho fotoaparátu je pre niektorých majiteľov mobilných telefónov veľmi dôležitá, niekedy natoľko, že jeho kvalite prispôsobujú výber zariadenia. Nie je teda prekvapujúce, že sa s uvedením iPhonu 5 na trh objavilo viacero otázok týkajúcich sa kvality nového senzora.

iPhone 5 disponuje podobne ako model 4S fotoaparátom s rozlíšením 8 Mpix. Nový senzor je však o 25 % menší a umožňuje rýchlejšie fotiť. Podľa servera Mashable, ktorý sa rozhodol porovnať kvalitu fotografií získaných pomocou iPhonu 4S, 5 a Samsung Galaxy SIII, však v prípade novinky od Applu cítiť značné zlepšenie.

Redaktori servera Mashable využívali pri testovaní predinštalované aplikácie digitálnej kamery, pričom získané fotografie neboli následne upravované. Fotoaparáty boli testované v bežných podmienkach, ako aj v slabo osvetlených situáciách a testoval sa aj mód makro.

V priamom porovnaní všetkých troch modelov sú v prípade iPhonu 4S citeľné najmä pomalšie reakcie oproti novším telefónom. Kvalita fotografií je však na veľmi dobrej úrovni a šikovný fotograf môže pomocou telefónu získať obrázky porovnateľné s bežnými kompaktnými fotoaparátmi. Určité nedostatky telefónu sa prejavili pri slabom osvetlení, blesk je v týchto prípadoch príliš jasný. Aj napriek tomu však iPhone 4S disponuje jedným z najlepších fotoaparátov na trhu.

Hlavné zlepšenie, ktorým disponuje iPhone 5 oproti svojmu predchodcovi, je v oblasti farieb. Mashable chváli najmä presné a jasné farby. Nový senzor dokáže poskytnúť výborné obrázky aj bez nutnosti ich následnej editácie a disponuje najlepším prednastaveným vyvážením bielej v rámci dostupných telefónov na trhu. iPhone 5 vyniká aj pri slabom osvetlení, v rámci testovaných modelov sa mu v týchto podmienkach darilo najlepšie. Jediný nedostatok oproti Galaxy SIII je užší displej.

Samsung Galaxy SIII ponúka kvalitu porovnateľnú s iPhonom 4S. Hoci je senzor rýchlejší, automatické zaostrovanie v niektorých prípadoch oproti iPhonom mierne zaostáva. Redaktori Mashable v rámci testu ocenili najmä veľký displej a predinštalovaný softvér. Galaxy SIII uspel aj pri slabom osvetlení, ale v prípade fotografií s čiernym pozadím telefón mierne sklamal.

Podľa servera Mashable disponuje momentálne najkvalitnejším fotoaparátom iPhone 5. Samsung Galaxy S III je o niečo lepší v porovnaní s modelom 4S a oproti obom iPhonom ponúka lepší komfort pri fotení vďaka väčšiemu displeju. Z hľadiska kvality farieb však Galaxy SIII za novým iPhonom mierne zaostáva. Galériu fotiek a porovnanie fotoaparátov v jednotlivých situáciách si môžete pozrieť na portáli Mashable.

Zdroj: mashable.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá