Image
6.5.2015 0 Comments

Cisco mení šéfa, Chambers odchádza po 20 rokoch

cisco.jpg V júli sa zmení najvyšší šéf firmy Cisco - do dôchodku odchádza John Chambers, za ktorým stoja takmer všetky úspechy tohto sieťového gigantu. Nahradí ho vo funkcii výkonného riaditeľa Chuck Robbins, doterajší viceprezident firmy zodpovedný na globálne prevádzku.

Chambers, ktorý začal vo firme pracovať už v roku 1991, teda sedem rokov po jej založení, a o štyri roky neskôr sa stal jej výkonným riaditeľom, sa podľa vyhlásenia Cisco stane 26. júla 2015 výkonným predsedom a bude pokračovať aj ako predseda predstavenstva firmy.

Chambers tvrdí, že Robbins predstavuje silného vodcu, ktorý má veľké znalosti firmy. Robbins začal v Ciscu pracovať v roku 1997 ako account manager a postupne sa stal šéfom celosvetového predaja firmy a má pod palcom aj partnerov Cisco. Predtým pracoval vo firmách Bay Networks a Ascend Communications.

Samo Cisco ho označilo za kľúčovú osobu, čo sa týka stratégie firmy v oblasti predaja korporátnym klientom, ktorý dnes robí štvrtinu obratu spoločnosti. Podieľal sa okrem iného aj na akvizícii firiem ako Sourcefire a Merak a stál aj za zásadnými zmenami v predajnom tíme Cisco v posledných rokoch.

Rola Chambersa pre Cisco bola zásadná. Keď sa stal v roku 1995 jeho výkonným riaditeľom, jej obrat činil 1,2 miliardy dolárov. V minulom roku to už bolo 48 miliárd dolárov, čo je štyridsaťnásobok. Istý čas bolo Cisco firmou s najväčšou trhovou hodnotou na svete.

Zdroj: computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá