Image
6.5.2015 0 Comments

Cisco mení šéfa, Chambers odchádza po 20 rokoch

cisco.jpg V júli sa zmení najvyšší šéf firmy Cisco - do dôchodku odchádza John Chambers, za ktorým stoja takmer všetky úspechy tohto sieťového gigantu. Nahradí ho vo funkcii výkonného riaditeľa Chuck Robbins, doterajší viceprezident firmy zodpovedný na globálne prevádzku.

Chambers, ktorý začal vo firme pracovať už v roku 1991, teda sedem rokov po jej založení, a o štyri roky neskôr sa stal jej výkonným riaditeľom, sa podľa vyhlásenia Cisco stane 26. júla 2015 výkonným predsedom a bude pokračovať aj ako predseda predstavenstva firmy.

Chambers tvrdí, že Robbins predstavuje silného vodcu, ktorý má veľké znalosti firmy. Robbins začal v Ciscu pracovať v roku 1997 ako account manager a postupne sa stal šéfom celosvetového predaja firmy a má pod palcom aj partnerov Cisco. Predtým pracoval vo firmách Bay Networks a Ascend Communications.

Samo Cisco ho označilo za kľúčovú osobu, čo sa týka stratégie firmy v oblasti predaja korporátnym klientom, ktorý dnes robí štvrtinu obratu spoločnosti. Podieľal sa okrem iného aj na akvizícii firiem ako Sourcefire a Merak a stál aj za zásadnými zmenami v predajnom tíme Cisco v posledných rokoch.

Rola Chambersa pre Cisco bola zásadná. Keď sa stal v roku 1995 jeho výkonným riaditeľom, jej obrat činil 1,2 miliardy dolárov. V minulom roku to už bolo 48 miliárd dolárov, čo je štyridsaťnásobok. Istý čas bolo Cisco firmou s najväčšou trhovou hodnotou na svete.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

YouTube Rewind 2016. Toto sú najpopulárnejšie videá na Slovensku a vo svete

08.12.2016 00:08

Google už tradične v závere roka zverejňuje rebríčky najpopulárnejších videí. YouTube Rewind odhaľuje najpopulárnejšie videá, ktoré používatelia sledovali na najväčšej videoplatforme YouTube za posled ...

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá