Image
18.2.2014 0 Comments

Cirrus LT – prvý notebook typu nulového klienta. Bez rýchleho internetu je vám však na nič.

Cirrus_LT.png Spoločnosť NCS uviedla na trh lacný notebook Cirrus LT PCoIP (Personal Computer over Internet Protocol). Je to prvý notebook typu nulového klienta (zero-client), ktorý spája funkčnosť stolového počítača a notebooku. V oblasti desktopových počítačov sa pojmom nulový klient označuje počítač bez pevného disku, lokálneho úložiska a operačného systému. V podstate ide o zariadenie schopné pripojiť monitor, klávesnicu a myš k serveru.

Používanie nulových klientov má minimalizovať náklady a spotrebu energie a zároveň zvýšiť úroveň zabezpečenia a zjednodušiť správu.

Na tomto koncepte postavil výrobca NCS svoje zariadenie Cirrus LT. Na prvý pohľad sa nelíši od ostatných notebookov. Používatelia si môžu vybrať medzi 14-palcovým antireflexným LCD displejom s rozlíšením 1366 ×768 a LED podsvietením alebo takisto 14-palcovým displejom s HD rozlíšením 1600 × 900 a s rovnakou antireflexnou úpravou a LED podsvietením. Notebook disponuje klávesnicou, touchpadom, konektivitou Wi-Fi, 5200 mAh Li-Ion batériou, ktorá mu zabezpečí dostatočnú výdrž. Jeho hmotnosť je 1,64 kg. Dodáva sa s dokovacou stanicou. Nie je však vybavený lokálnym softvérom.

cirrus_lt2.jpg

Využíva pokročilé bezpečnostné protokoly vrátane 256-bitového šifrovania AES a šifier NSA Suite B. Systém neuchováva nijaké používateľské dáta, a tak v prípade jeho odcudzenia, straty či poškodenia nie sú ohrozené citlivé dáta.

Všetky výpočtové úkony vrátane šifrovania, kompresie a kódovania sa uskutočňujú na serveri, na klienta sa prenášajú len obrazové pixely cez sieť IP. Bez rýchleho internetového pripojenia teda notebook nemôže fungovať. Uplatnenie nájde predovšetkým vo väčších firmách, ktoré majú vybudované serverové zázemie a sieťovú infraštruktúru.

Zdroj: news.softpedia.com
gcn.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá