Image
18.2.2014 0 Comments

Cirrus LT – prvý notebook typu nulového klienta. Bez rýchleho internetu je vám však na nič.

Cirrus_LT.png Spoločnosť NCS uviedla na trh lacný notebook Cirrus LT PCoIP (Personal Computer over Internet Protocol). Je to prvý notebook typu nulového klienta (zero-client), ktorý spája funkčnosť stolového počítača a notebooku. V oblasti desktopových počítačov sa pojmom nulový klient označuje počítač bez pevného disku, lokálneho úložiska a operačného systému. V podstate ide o zariadenie schopné pripojiť monitor, klávesnicu a myš k serveru.

Používanie nulových klientov má minimalizovať náklady a spotrebu energie a zároveň zvýšiť úroveň zabezpečenia a zjednodušiť správu.

Na tomto koncepte postavil výrobca NCS svoje zariadenie Cirrus LT. Na prvý pohľad sa nelíši od ostatných notebookov. Používatelia si môžu vybrať medzi 14-palcovým antireflexným LCD displejom s rozlíšením 1366 ×768 a LED podsvietením alebo takisto 14-palcovým displejom s HD rozlíšením 1600 × 900 a s rovnakou antireflexnou úpravou a LED podsvietením. Notebook disponuje klávesnicou, touchpadom, konektivitou Wi-Fi, 5200 mAh Li-Ion batériou, ktorá mu zabezpečí dostatočnú výdrž. Jeho hmotnosť je 1,64 kg. Dodáva sa s dokovacou stanicou. Nie je však vybavený lokálnym softvérom.

cirrus_lt2.jpg

Využíva pokročilé bezpečnostné protokoly vrátane 256-bitového šifrovania AES a šifier NSA Suite B. Systém neuchováva nijaké používateľské dáta, a tak v prípade jeho odcudzenia, straty či poškodenia nie sú ohrozené citlivé dáta.

Všetky výpočtové úkony vrátane šifrovania, kompresie a kódovania sa uskutočňujú na serveri, na klienta sa prenášajú len obrazové pixely cez sieť IP. Bez rýchleho internetového pripojenia teda notebook nemôže fungovať. Uplatnenie nájde predovšetkým vo väčších firmách, ktoré majú vybudované serverové zázemie a sieťovú infraštruktúru.

Zdroj: news.softpedia.com
gcn.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá