Image
18.2.2014 0 Comments

Cirrus LT – prvý notebook typu nulového klienta. Bez rýchleho internetu je vám však na nič.

Cirrus_LT.png Spoločnosť NCS uviedla na trh lacný notebook Cirrus LT PCoIP (Personal Computer over Internet Protocol). Je to prvý notebook typu nulového klienta (zero-client), ktorý spája funkčnosť stolového počítača a notebooku. V oblasti desktopových počítačov sa pojmom nulový klient označuje počítač bez pevného disku, lokálneho úložiska a operačného systému. V podstate ide o zariadenie schopné pripojiť monitor, klávesnicu a myš k serveru.

Používanie nulových klientov má minimalizovať náklady a spotrebu energie a zároveň zvýšiť úroveň zabezpečenia a zjednodušiť správu.

Na tomto koncepte postavil výrobca NCS svoje zariadenie Cirrus LT. Na prvý pohľad sa nelíši od ostatných notebookov. Používatelia si môžu vybrať medzi 14-palcovým antireflexným LCD displejom s rozlíšením 1366 ×768 a LED podsvietením alebo takisto 14-palcovým displejom s HD rozlíšením 1600 × 900 a s rovnakou antireflexnou úpravou a LED podsvietením. Notebook disponuje klávesnicou, touchpadom, konektivitou Wi-Fi, 5200 mAh Li-Ion batériou, ktorá mu zabezpečí dostatočnú výdrž. Jeho hmotnosť je 1,64 kg. Dodáva sa s dokovacou stanicou. Nie je však vybavený lokálnym softvérom.

cirrus_lt2.jpg

Využíva pokročilé bezpečnostné protokoly vrátane 256-bitového šifrovania AES a šifier NSA Suite B. Systém neuchováva nijaké používateľské dáta, a tak v prípade jeho odcudzenia, straty či poškodenia nie sú ohrozené citlivé dáta.

Všetky výpočtové úkony vrátane šifrovania, kompresie a kódovania sa uskutočňujú na serveri, na klienta sa prenášajú len obrazové pixely cez sieť IP. Bez rýchleho internetového pripojenia teda notebook nemôže fungovať. Uplatnenie nájde predovšetkým vo väčších firmách, ktoré majú vybudované serverové zázemie a sieťovú infraštruktúru.

Zdroj: news.softpedia.com
gcn.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá