24.3.2015 0 Comments

Cher Wang sa stáva novou šéfkou HTC

Na pozícii strieda doterajšieho CEO, Peter Chou sa posúva do vývoja

Predstavenstvo spoločnosti HTC menovalo Cher Wang, spoluzakladateľku HTC, novou generálnou riaditeľkou spoločnosti. Pozície sa ujala s okamžitou platnosťou. Peter Chou sa posúva do novej strategickej role, v ktorej povedie inovácie budúcich projektov.

V technologickom odvetví vnímame rapídne zmeny, kedy sa zo smartfónov stáva naše osobné centrum, ktoré nás spája s rýchle rastúcim svetom chytrých zariadení. V oblasti chytrých telefónov sme boli priekopníkmi, teraz chceme toto myslenie aplikovať pri realizácii novej generácie prepojených zariadení a služieb. Obrovská odozva, ktorú vyvolalo naše nové zariadenie virtuálnej reality, HTC Vive, dôležitosť týchto technologických prepojení iba zdôrazňuje," hovorí CHer Wang, predsedníčka správnej rady a generálna riaditeľka HTC. „Som nadšená, vidím množstvo nových príležitostí a som poctená, že môžem prijať túto ponuku a pomôcť formovať ďalšiu etapu vývoja HTC," dodáva.

Doterajší generálny riaditeľ Peter Chou dohliadal na úspešnú premenu HTC z ODM výrobcu na známu globálnu značku. Vo svojej novej roli (Head of HTC Future Development Lab) bude nápomocný pri identifikácii možných príležitostí pre rast spoločnosti.

Krátko o Cher Wang

Cher Wang založila celý rad firiem podnikajúcich v oblasti IT a v roku 1997 sa stala spoluzakladateľkou spoločnosti HTC. Pôvodná vízia o vývoji inovatívnych chytrých telefónov sa rozrástla v globálnu spoločnosti v hodnote niekoľkých miliárd dolárov, ktorá neustále prichádza na trh s novými technológiami, vrátane prvých prístrojov s operačnými systémami Android a Microsoft Windows Mobile.

V minulom roku bola Cher Wang televíziou CNBC vyhlásená jednou z 25 ľudí s najsilnejším vplyvom na obchod a financie od roku 1989. Od roku 2012 sa každoročne objavuje v rebríčku najvplyvnejších žien sveta podľa časopisov Forbes a Fortune. Obdržala tiež ocenenie Osobnosť roku od čínskej televíznej stanice CCTV. Cher absolvovala University of California, Berkeley, je vydatá a má dve deti.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum GfK Consumer Climate Europe: náladu spotrebiteľov ovplyvňuje neistota

25.10.2016 10:50

Výsledky prieskumu GfK zisťujúce spotrebiteľskú klímu v Európe v treťom štvrťroku 2016 Najväčším medzinárodným problémom bolo v treťom štvrťroku rozhodnutie Britov odísť z Európskej únie. Diskusiu v  ...

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Týždne 4ky štartujú aj na jeseň: Zákazníci z vybraných pôšt neodídu naprázdno

25.10.2016 10:30

Pre veľký úspech prvých Týždňov 4ky sa štvrtý mobilný operátor rozhodol túto marketingovú akciu zopakovať. 4ka v spolupráci so Slovenskou poštou  rozšírila počet zapojených pobočiek až na 152. V hre b ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá