24.3.2015 0 Comments

Cher Wang sa stáva novou šéfkou HTC

Na pozícii strieda doterajšieho CEO, Peter Chou sa posúva do vývoja

Predstavenstvo spoločnosti HTC menovalo Cher Wang, spoluzakladateľku HTC, novou generálnou riaditeľkou spoločnosti. Pozície sa ujala s okamžitou platnosťou. Peter Chou sa posúva do novej strategickej role, v ktorej povedie inovácie budúcich projektov.

V technologickom odvetví vnímame rapídne zmeny, kedy sa zo smartfónov stáva naše osobné centrum, ktoré nás spája s rýchle rastúcim svetom chytrých zariadení. V oblasti chytrých telefónov sme boli priekopníkmi, teraz chceme toto myslenie aplikovať pri realizácii novej generácie prepojených zariadení a služieb. Obrovská odozva, ktorú vyvolalo naše nové zariadenie virtuálnej reality, HTC Vive, dôležitosť týchto technologických prepojení iba zdôrazňuje," hovorí CHer Wang, predsedníčka správnej rady a generálna riaditeľka HTC. „Som nadšená, vidím množstvo nových príležitostí a som poctená, že môžem prijať túto ponuku a pomôcť formovať ďalšiu etapu vývoja HTC," dodáva.

Doterajší generálny riaditeľ Peter Chou dohliadal na úspešnú premenu HTC z ODM výrobcu na známu globálnu značku. Vo svojej novej roli (Head of HTC Future Development Lab) bude nápomocný pri identifikácii možných príležitostí pre rast spoločnosti.

Krátko o Cher Wang

Cher Wang založila celý rad firiem podnikajúcich v oblasti IT a v roku 1997 sa stala spoluzakladateľkou spoločnosti HTC. Pôvodná vízia o vývoji inovatívnych chytrých telefónov sa rozrástla v globálnu spoločnosti v hodnote niekoľkých miliárd dolárov, ktorá neustále prichádza na trh s novými technológiami, vrátane prvých prístrojov s operačnými systémami Android a Microsoft Windows Mobile.

V minulom roku bola Cher Wang televíziou CNBC vyhlásená jednou z 25 ľudí s najsilnejším vplyvom na obchod a financie od roku 1989. Od roku 2012 sa každoročne objavuje v rebríčku najvplyvnejších žien sveta podľa časopisov Forbes a Fortune. Obdržala tiež ocenenie Osobnosť roku od čínskej televíznej stanice CCTV. Cher absolvovala University of California, Berkeley, je vydatá a má dve deti.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá