24.3.2015 0 Comments

Cher Wang sa stáva novou šéfkou HTC

Na pozícii strieda doterajšieho CEO, Peter Chou sa posúva do vývoja

Predstavenstvo spoločnosti HTC menovalo Cher Wang, spoluzakladateľku HTC, novou generálnou riaditeľkou spoločnosti. Pozície sa ujala s okamžitou platnosťou. Peter Chou sa posúva do novej strategickej role, v ktorej povedie inovácie budúcich projektov.

V technologickom odvetví vnímame rapídne zmeny, kedy sa zo smartfónov stáva naše osobné centrum, ktoré nás spája s rýchle rastúcim svetom chytrých zariadení. V oblasti chytrých telefónov sme boli priekopníkmi, teraz chceme toto myslenie aplikovať pri realizácii novej generácie prepojených zariadení a služieb. Obrovská odozva, ktorú vyvolalo naše nové zariadenie virtuálnej reality, HTC Vive, dôležitosť týchto technologických prepojení iba zdôrazňuje," hovorí CHer Wang, predsedníčka správnej rady a generálna riaditeľka HTC. „Som nadšená, vidím množstvo nových príležitostí a som poctená, že môžem prijať túto ponuku a pomôcť formovať ďalšiu etapu vývoja HTC," dodáva.

Doterajší generálny riaditeľ Peter Chou dohliadal na úspešnú premenu HTC z ODM výrobcu na známu globálnu značku. Vo svojej novej roli (Head of HTC Future Development Lab) bude nápomocný pri identifikácii možných príležitostí pre rast spoločnosti.

Krátko o Cher Wang

Cher Wang založila celý rad firiem podnikajúcich v oblasti IT a v roku 1997 sa stala spoluzakladateľkou spoločnosti HTC. Pôvodná vízia o vývoji inovatívnych chytrých telefónov sa rozrástla v globálnu spoločnosti v hodnote niekoľkých miliárd dolárov, ktorá neustále prichádza na trh s novými technológiami, vrátane prvých prístrojov s operačnými systémami Android a Microsoft Windows Mobile.

V minulom roku bola Cher Wang televíziou CNBC vyhlásená jednou z 25 ľudí s najsilnejším vplyvom na obchod a financie od roku 1989. Od roku 2012 sa každoročne objavuje v rebríčku najvplyvnejších žien sveta podľa časopisov Forbes a Fortune. Obdržala tiež ocenenie Osobnosť roku od čínskej televíznej stanice CCTV. Cher absolvovala University of California, Berkeley, je vydatá a má dve deti.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

VESMÍR: Sonda Cassini poslala snímky Saturnu z novej obežnej dráhy

07.12.2016 16:09

Vesmírna sonda Cassini poslala na Zem prvé snímky zo svojej novej obežnej dráhy okolo Saturnu, na ktorú sa dostala 30. novembra v rámci záverečnej fázy svojej misie. Na fotografiách je vidno búrku v t ...

Tlačové správy

CAT S30 s držiakom a autonabíjačkou v ponuke operátora O2 a Telekom

07.12.2016 09:40

Do portfólia operátorov O2 a Telekom prichádza rozšírené balenie CAT S30 s pribaleným držiakom do auta a autonabíjačkou zdarma. Odolný smartfón s armádnym štandardom 810G s bezplatným príslušenstvom s ...

Tlačové správy

Synology uvádza DiskStation DS3617xs. Centralizujte vaše dáta doslova na svojom pracovnom stole

07.12.2016 09:30

Spoločnosť Synology® Inc. dnes uvádza na trh DiskStation DS3617xs, 12-šachtový NAS server rozšíriteľný až do kapacity 36 pevných diskov. Prináša vysoký výkon v rýchlosti až 2 358 MB/s pri čítaní a pod ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá