Image
24.6.2014 0 Comments

České Radiokomunikace vraj rokujú o odkúpení firmy Towercom

ceske-radiokomunikace2.jpg Spoločnosť České Radiokomunikace rokujú o odkúpení slovenskej vysielacej spoločnosti Towercom. Informoval o tom portál e15.cz. Predstavitelia českej spoločnosti informácie o rokovaniach nepotvrdili, ale zdroje z vnútra spoločnosti hovoria o tom, že sa rokovania blížia k dohode. Ani jedna zo spoločností sa k možnej transakcii nevyjadrila.

„České Radiokomunikace v poslednom období nerobili významné nákupy firiem. Ak je v hre dobrá cena za Towercom a manažment identifikoval dostatočný synergický prínos, potom nie je dôvod o tom pochybovať," povedal Tomáš Menčík, analytik spoločnosti Cyrrus.

Hodnota spoločnosti Towercom by sa mala pohybovať na úrovni 5,5 mld. českých korún (CZK). V minulom roku bol obrat spoločnosti Towercom vo výške 53 mil. eur. Towercom podľa e15.cz mlčal aj vtedy, keď predával spoločnosť Skylink. V roku 2011 Skylink od Towercomu kúpila skupina M77.

Towercom, a.s. je obchodná spoločnosť zameraná predovšetkým na poskytovanie služieb terestriálneho a satelitného televízneho a rozhlasového vysielania na celom území Slovenskej republiky. Towercom, a.s. je tiež vlastníkom rozsiahlej vežovej infraštruktúry na území celého Slovenska a ponúka služby ich prenájmu, projekcie, výstavby, technologickej i netechnologickej údržby zariadení zákazníkov.

Spoločnosť Towercom, a.s. poskytuje aj služby prenosu dát a prenájmu dátových okruhov i služby dátového centra. Spoločnosť má v produktovom portfóliu aj prenájom optickej prístupovej siete - FTTH v Bratislave.


Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie 4

4ka ako prvá na Slovensku prináša totálne neobmedzené volania aj dáta

18.10.2016 00:21

Štvrtý mobilný operátor prináša na slovenský trh ďalšiu novinku z produktovej rady TO. S novinkou TO.∞ za cenu 30 eur na 30 dní prinesie do mobilu neobmedzené množstvo dát v sieti 4ky aj v sieti obcho ...

Telekomunikácie

Telekom predstavil nové technologické vychytávky aj zrýchlenie pripojenia k internetu

18.10.2016 00:07

Telekom predstavil viacero noviniek, ktoré pripravuje na nadchádzajúce predvianočné obdobie. Z technologických noviniek to bude okrem iného zrýchlenie prenosových rýchlostí pripojenia k internetu takm ...

Telekomunikácie 3

4ka ako prvá na Slovensku spúšťa do komerčnej prevádzky VoLTE volania

12.10.2016 00:15

Oddnes môžu už aj obyvatelia Slovenska využívať Voice over LTE (VoLTE), čo je revolučná technológia prinášajúca rýchlejšie spojenie volania a vyššiu kvalitu hlasu. Jej komerčnú prevádzku ako prvá spom ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá