Image
18.4.2016 0 Comments

CaptionBot od Microsoftu vám povie, čo je na obrázku

Microsoft len nedávno musel odstaviť četovací robot Tay pre posielanie ofenzívnych tweetov a už tu je ďalší jeho experiment súvisiaci s umelou inteligenciu, ktorý môže byť takisto prijatý s rozpakmi.

Testovaný CaptionBot je on-line aplikácia, ktorá sa pokúša pochopiť obsah fotografií a opísať, čo je na nich. Využíva pri tom dve neurónové siete: jedna sa zaoberá rozpoznávaním obrazu, druhá je zameraná na spracovanie prirodzeného jazyka. V mnohých prípadoch sú výsledky pôsobivé.

No niekedy sa môže aj poriadne mýliť, najmä ak sú obrázky abstraktnejšie. V jednom prípade si napríklad zmýlil prvú dámu Michelle Obamovú s mobilom.

Na Twitteri sa objavilo množstvo príkladov chybného rozpoznania. Nie je to veľmi prekvapujúce, veď niekedy aj človek má problém rozpoznať, čo je napríklad na obrázku CAPTCHA. Niektoré zlyhania CaptionBota môžu byť vcelku zábavné, iné možno aj urážlivé. No databáza známych osobností je zrejme dobre naplnená.

Microsoft nie je prvý, ktorý sa pokúša pomocou umelej inteligencie opisovať obrázky, pred niekoľkými rokmi aj Google napísal množstvo impozantných algoritmov, ktoré robili to isté.

Zdroj: mashable.com

gizmodo.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá