Image
18.4.2016 0 Comments

CaptionBot od Microsoftu vám povie, čo je na obrázku

Microsoft len nedávno musel odstaviť četovací robot Tay pre posielanie ofenzívnych tweetov a už tu je ďalší jeho experiment súvisiaci s umelou inteligenciu, ktorý môže byť takisto prijatý s rozpakmi.

Testovaný CaptionBot je on-line aplikácia, ktorá sa pokúša pochopiť obsah fotografií a opísať, čo je na nich. Využíva pri tom dve neurónové siete: jedna sa zaoberá rozpoznávaním obrazu, druhá je zameraná na spracovanie prirodzeného jazyka. V mnohých prípadoch sú výsledky pôsobivé.

No niekedy sa môže aj poriadne mýliť, najmä ak sú obrázky abstraktnejšie. V jednom prípade si napríklad zmýlil prvú dámu Michelle Obamovú s mobilom.

Na Twitteri sa objavilo množstvo príkladov chybného rozpoznania. Nie je to veľmi prekvapujúce, veď niekedy aj človek má problém rozpoznať, čo je napríklad na obrázku CAPTCHA. Niektoré zlyhania CaptionBota môžu byť vcelku zábavné, iné možno aj urážlivé. No databáza známych osobností je zrejme dobre naplnená.

Microsoft nie je prvý, ktorý sa pokúša pomocou umelej inteligencie opisovať obrázky, pred niekoľkými rokmi aj Google napísal množstvo impozantných algoritmov, ktoré robili to isté.

Zdroj: mashable.com

gizmodo.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá