31.10.2012 0 Comments

ČR: TP-LINK uvádza 24portový "Smart" prepínač TL-SG2424 pre SMB s výborným pomerom ceny a funkcionality

Společnost TP-LINK, celosvětový dodavatel domácích a SOHO síťových produktů, uvádí na tuzemský trh nový přepínač TL-SG2424 s 24 gigabitovými RJ45 porty a 4 SFP porty. Model je zástupcem nové řady Smart Switch, která plně nahrazuje starší přepínače TL-SG2216WEB/TL-SG2224WEB z řady WEB.

Novinka pracuje na druhé síťové vrstvě a nabízí pokročilé funkce pro zabezpečení dat a řízení provozu na síti. Oproti starším WEB zařízením přináší stejně jako 16portový model TL-SG2216 řadu užitečných funkcí, mezi něž řadíme IGMP snooping pro ochranu multicastového provozu, STP protokol pro zajištění bezsmyčkové topologie či nastavení priority provozu pomocí architektury DSCP.

Přepínač TP-LINK TL-SG2424 vyniká výborným poměrem ceny k nabízeným funkcím a své uplatnění najde především v malých a středních podnicích. Firemní síť navíc dokáže ochránit proti broadcastovým, multicastovým i unicastovým bouřím a DoS útokům.

Široké portfolio funkcí na druhé síťové vrstvě
Model TL-SG2424 disponuje rozsáhlou paletou funkcí na druhé síťové vrstvě a poradí si rovněž s virtuálními sítěmi (VLAN), zrcadlením portů, agregací linek pro vyšší přenosovou rychlost, protokolem 802.3x pro kontrolu toku dat a dalšími technologiemi.

Správce sítě potěší schopnost detekce zpětných smyček v síti, diagnostika kabelů a IGMP snooping pro inteligentní přeposílání multicastového provozu. IGMP throttling a filtering zase brání neautorizovaným uživatelům přistoupit k multicastovému provozu.

Pokročilé řízení provozu a snadná správa
Firemní sítě jsou stále pod větším tlakem, a to kvůli nutnosti současného přenosu audia, videa a dat. Pro plynulý provoz všech těchto služeb umožňuje přepínač TP-LINK TL-SG2424 nastavit pokročilé politiky pro řízení provozu (QoS). Prioritu může administrátor určit prostřednictvím portu na přepínači nebo pokročilejším způsobem na základě protokolu 802.1P a architektury DSCP.

Přestože se díky široké paletě funkcí může zdát správa zařízení složitá, není tomu tak. Administrátor má možnost přepínač spravovat nejen pomocí propracovaného webového rozhraní, ale také skrze příkazovou řádku (CLI) nebo protokol SNMP v1/v2/v3. Stav zařízení pak lze vzdáleně sledovat zásluhou RMON agenta.

Klíčové vlastnosti

  • Široká paleta funkcí na 2. síťové vrstvě, a to včetně podpory VLAN.
  • Až 4k VLAN sítí.
  • Agregace linek pro vyšší propustnost.
  • Podpora protokolů STP/RSTP/MSTP k redukci smyček v síti.
  • Pokročilé funkce pro řízení provozu (QoS).
  • Nastavení priority provozu dle 802.1P a DSCP.
  • IGMP snooping pro inteligentní multicast.
  • Ochrana proti broadcastovým, multicastovým a unicastovým bouřím.
  • Konfigurace skrze webové rozhraní, CLI a SNMPv1/v2v/v3.

    Technické specifikace

Hardwarové specifikace

Standardy a protokoly

IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE802.3z, IEEE 802.3x, IEEE 802.1d, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1p

Rozhraní

24 x 10/100/1000 Mbit/s RJ45 portů

(Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX)
4 x combo SFP porty 100/1000 Mbit/s

Síťová média

10BASE-T: UTP kategorie 3, 4, 5 (max. 100 m)

100BASE-TX/1000Base-T: UTP kategorie 5, 5e nebo vyšší

(max. 100 m)

100BASE-FX: MMF, SMF

1000BASE-X: MMF, SMF

Rozměry

440 x 180x 44 mm

Chlazení

Pasivní, bez ventilátoru

Externí napájení

100~240 V AC, 50/60 Hz

Výkon

Propustnost

48 Gbit/s

Velikost tabulky pro MAC

8k

Rychlost předávání paketů

35,7 Mbit/s

Jumbo frame

10240 bajtů

Softwarové funkce

QoS

Podpora 802.1p CoS/DSCP

4 prioritní fronty

Plánování fronty: SP, WRR, SP+WRR

Port/Flow-based Rate Limiting

Funkce na 2 síťové vrstvě

IGMP snooping V1/V2/V3

LAG (až to 6 agregačních skupin, se 4 porty na skupinu)

Spanning Tree STP/RSTP/MSTP

BPDU Filtering/Guard

TC/Root Protect

Detekce zpětných smyček

802.3x Flow Control

VLAN

Podpora IEEE802.1Q pro 512 VLAN skupin, až 4K VIDs

Bezpečnost

Port Security

Broadcast/Multicast/Unknown-unicast Storm Control

Správa zařízení

Webové GUI a správa přes CLI

SNMP v1/v2c/v3,kompatibilní s veřejnými MIBs a privátními

TP-LINK MIBs

RMON (1, 2, 3, 9 skupin)

CPU monitoring

Port mirroring

Firmware Upgrade: Web

System Diagnose: VCT

SYSLOG & Public MIBS

Ostatní

Certifikace

CE, FCC

Obsah balení

TL-SG2216

Napájecí kabel

Instalační příručka

Disk CD s prostředky

Kit pro upevnění do racku

Gumové nožičky

Systémové požadavky

Microsoft® Windows® 98SE, NT, 2000, XP, Vista™ nebo Windows 7, MAC® OS, NetWare®, UNIX® nebo Linux.

Nároky na prostředí

provozní teplota: 0 ℃ - 40 ℃
teplota pro uskladnění: -40 ℃ - 70 ℃
provozní vlhkost: 10 % - 90 % nekondenzující
vlhkost při uskladnění: 5 % - 90 % nekondenzující


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá