Image
4.1.2017 0 Comments

CES 2017: Začnite si šetriť. Poznáme parametre a cenu supernotebooku Acer Predator 21 X so zakriveným displejom

Ohlásenie noviniek si Acer už tradične necháva na aprílovú globálnu tlačovú konferenciu v New Yorku, takže ich oznámenia na veľtrhu CES sa týkali predovšetkým cien a termínov komerčnej dostupnosti už ohlásených produktov.

Monitory Predator

Začneme zakriveným monitorom s pomerom strán 21: 9 Acer Predator Z301CT, ktorý disponuje aj technológiou eye-tracking od firmy Tobii. Tento produkt získal v novembri prestížne ocenenie CES 2017 "Best of Innovations" v kategórii počítačových periférií. Získal najväčší počet bodov zo všetkých prihlásených produktov. Mimochodom technológia je v súčasnosti „in“, spoločnosť Tobii získala ocenenie aj za Dynavox PCEye Mini with IS4 Eye Tracker v kategórii Tech For A Better World a Personal Vision Tracker od EyeQue  získal toto ocenenie v kategórii Fitness, Sports and Biotech.

Monitor Acer Predator Z301CT

 

Vráťme sa však 30" monitoru Acer Predator Z301CT. Technológia eye-tracking od Tobi, ktorou je tento monitor vybavený, pridáva hráčom do ich arzenálu ovládacích prvkov nástroj, ktorý im pomôže intuitívne zamieriť, strieľať a preskúmavať okolie. Účelom tejto technológie je skôr dopĺňať než nahrádzať tradičné ovládanie hier. Eye-tracking využíva pohyby očí hráča na vytvorenie nového vstupu. V kombinácii s myšou a klávesnicou alebo gamepadom prináša hráčom bohatšie, intenzívnejšie zážitky, pretože sú schopní napodobniť akcie, ktoré sa vyskytujú v reálnom živote - napríklad pri pohľade do úkrytu alebo pri zameriavaní sa na cieľ. Uhol záberu kamery sa tiež automaticky natočí podľa toho, na ktorý okraj obrazovky sa oko hráča zameria. Herné prostredie a postavy reagujú podľa toho, ako sa hráč rozhliada a zvuky aj grafika v hre sa dynamicky prispôsobí tomu, kam sa hráč pozerá. Sledovanie pohybu očí od Tobi podporuje viac ako 45 herných titulov, ako je napríklad Elite Dangerous, Deus Ex: Mankind Divided a WATCH_DOGS 2. Medzi ďalšie kľúčové vlastnosti patrí rýchla obnovovacia frekvencia 200 Hz a nízka doba odozvy 4 ms. Široké 178 ° pozorovacie uhly a mimoriadne tenký rámik poskytuje maximálnu zobrazovaciu plochu. Pre čo najpohodlnejšie používanie možné monitor nakloniť v uhloch od -5 ° do 35 ° a výškovo nastaviť v rozsahu 120 mm. Dvojica 3W reproduktorov s funkciou DTS Sound prináša kvalitný zvuk pre ešte väčšie prehĺbenie už tak pohlcujúceho zážitku.

Acer tiež oznámil komerčnú dostupnosť ďalších dvoch modelov z radu Predator XB2, ktoré sú vybavené 25 "a 27" plochou obrazovkou s extrémne rýchlou obnovovacou frekvenciou 240 Hz. Všetky tieto tri nové modely sa môžu pochváliť agresívnym vzhľadom vďaka elegantnému čiernemu rámčeka s ostrými uhlami a odvážnym červený doplnkom a boli tiež vybavené technológiou NVIDIA G-SYNC umožňujúcou mimoriadne plynulé hranie.

Nový rad Predator XB2 - ultrarýchla obnovovacia frekvencia 240 Hz

Rada monitorov Predator XB2 bola už od začiatku postavená pre intenzívne, rýchle akcie a turnaje. 24,5 " Predator XB252Q a 27" Predator XB272 sa môže pochváliť technológiou NVIDIA ULMB , rýchlu 1ms odozvou a vysokou 240Hz obnovovacou frekvenciou. Vďaka úplne plynulým rýchlym scénam, ostrým hranám a dramatickým prechodom bez rozmazania či duchov prináša veľmi realistické herné zážitky.

Vynikajúcu kvalitu obrazu zabezpečuje rozlíšenie Full HD 1080p a kontrastný pomer 1 000: 1. Bezrámčeková konštrukcia ZeroFrame je ideálna pre viacmonitorové riešenie a ergonomický stojan hráčom umožňuje nájsť najlepšiu pozíciu pre sledovanie obrazu vďaka náklonu od -5 ° do 20 °, natočenie od + 45 ° do -45 °, otočenie pivot až 90 ° v smere hodinových ručičiek a výškovému nastavenie v rozmedzí 115 mm. Monitory možno ľahko vybrať zo stojanu a použiť VESA montáž na stenu, čím ušetríte priestor na pracovnom stole a sponou na káble zaistíte, že na stole nebude neporiadok. Oba monitory sú tiež vybavené dvomi 2W reproduktormi.

Ceny a dostupnosť

  • Acer Predator Z301CT bude k dispozícii od februára za 919 €.
  • Predator XB252Q bude k dispozícii od februára za 599,00 €.
  • Predator XB272 bude k dispozícii v od februára za 669,00 €.

Herné notebooky Acer Predator

Začneme najatraktívnejšou novinkou, modelom Predator 21 X, prvým notebookom so zakrivenou obrazovkou na svete. Zakrivený 21 "IPS displej má rozlíšenie 2 560 × 1 080 px a obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. Využíva aj technológiou eye-tracking od Tobii na sledovanie pohybu očí. Sledovanie očí umožňuje identifikáciu nepriateľov, cielenie a krytia sa jednoduchým pohľadom na objekty na obrazovke vo viac ako 45 herných tituloch. Zakrivený displej sa tiež môže pochváliť technológiou NVIDIA G-SYNC, ktorá zaisťuje plynulé hranie.

Predator 21 X so zakrivenou obrazovkou

Predator 21 X GX21-71 je vybavený dvoma grafickými kartami NVIDIA  GeForce GTX 1080 zapojenými do režimu SLI a pretaktovatelným procesorom Intel Core  i7-7820HK siedmej generácie. Ten má k dispozícii 64 GB operačnej pamäte DDR4-2400. Úložný priestor tvoria štyri 512GB SSD zapojené v konfigurácii RAID 0 (vrátane dvoch NVMe PCIe SSD, ktoré sú až 5 × rýchlejšie ako SATA SSD) a navyše aj klasický pevný disk s kapacitou 1 TB a 7 200 ot / min. Okrem toho nechýba sieťové riešenie Killer DoubleShot Pro, ktoré automaticky zvolí najrýchlejšie pripojenie k sieti - ethernetové alebo bezdrôtové a pošle všetku komunikáciu s vysokou prioritou cez toto rozhranie, zatiaľ čo je štandardná sieťová prevádzka smeruje na iné rozhranie. Thunderbolt umožňuje prenosy cez port USB-C s rýchlosťou až 40 Gb/s.

Notebook je tiež vybavený pokročilou architektúrou chladenia s piatimi systémovými ventilátormi vrátane 3 ultratenkých kovových ventilátorov AeroBlade a 9 heatpipe. Nechýba ani funkcia Acer Dust Defender, ktorá sa stará o odstránenie nahromadeného prachu a zlepšenie odvodu tepla. Pre nastavenie prúdenia vzduchu ventilátory je možné využiť aplikáciu CoolBoost, čím možno poskytnúť ďalšá chladiaci výkon pre intenzívne používanie. Zvukový systém disponuje novými trojpásmovými reproduktormi (výškový, stredový a basový), ktoré produkujú zvuk v Hi-Fi kvalite. Dva reproduktory sú výškové, dva stredové a dvojica subwooferov má na starosti reprodukciu najnižších tónov.

Herný notebook Acer Predator 17 X dostal do vienka nový procesor a grafickú kartu. Top konfiguráciu tvorí Intel Core i7-7820HK siedmej generácie a grafika NVIDIA GeForce GTX 1080 s 8 GG grafickej pamäte GDDR5X. Vďaka pretaktovaniu, na mieru vyrobenému chladiacemu systému s tromi ventilátormi s predným nasávaním vzduchu a výparníkovou komorou vapor chamber je tento notebook ideálnou voľbou pre tých najnáročnejších hráčov a systémy virtuálnej reality (VR). Displej IPS má uhlopriečku 17,3 " rozlíšenie FHD (1 920 × 1 080 px) alebo UHD  (4K 3 840 × 2 160 px).

Acer Predator 17 X

Ceny a dostupnosť

  • Predator 21 X bude k dispozícii v prvom štvrťroku 2017 za cenu od 9 999 €.
  • Inovovaný Predator 17 X bude k dispozícii vo februári za cenu od  2 999 €.

 

 

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá