Image
9.1.2017 1 Comments

CES 2017: Withings ponúka prvú inteligentnú kefu na vlasy. Toto všetko dokáže

Francúzska spoločnosť Withings, vyrábajúca spotrebnú elektroniku zameranú na digitálne zdravie, vytvorila v spolupráci s Kérastase a L'Oréal prvú inteligentnú kefu na vlasy, ktorá po pripojení cez bluetooth je schopná komunikovať so smartfónom.

Kefa má názov Kérastase Hair Coach Powered by Withings a kombinuje senzory vytvorené firmou Withings a algoritmy navrhnuté spoločnosťou L'Oréal na určenie kvality vlasov a „sledovanie účinkov“ vašej starostlivosti o ne.

K dispozícii je aj vstavaný mikrofón, ktorý počúva zvuk vlasov pri česaní a zisťuje podrobnosti o tom, či sú suché, lámavé, majú rozštiepené končeky a pod. Akceleromer a gyroskop zasa analyzujú postup pri kefovaní, sledujú ťahy kefou, plynulosť pohybu a na základe hmatovej spätnej väzby upozornia, ak používate kefu nešetrne.

Senzor vodivosti zasa sleduje, či sú vlasy suché alebo mokré, a prispôsobuje tomu analýzu.

Kefa je prepojená s mobilnou aplikáciou, ktorá analyzuje zhromaždené dáta a okolité počasie a poskytuje odporúčania pre rôzne typy vlasov.

Kefa bude stáť necelých 200 dolárov a bude k dispozícii v kaderníctvach Kérastase a na webe Kérastase aj Withings na jeseň roku 2017.

Zdroj: http://www.macrumors.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

1 Comments

  1. kopa reakcia na: CES 2017: Withings ponúka prvú inteligentnú kefu na vlasy. Toto všetko dokáže
    9.1.2017 13:01
    a čo tak inteligentný toaletný papier
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá