Image
6.1.2016 0 Comments

CES 2016: Sony - High Definition Audio a 4K TV

Po prezentácii údajne „najlepšej kamery na svete" sme sa zoznámili s novým radom audioproduktov. Prezident spoločnosti Mike Fasulo neustále zdôrazňoval kvalitu zvuku High Definition a v stručnosti uviedol h.ear go ako bezdrôtové prenosné reproduktory najmenšie na svete no dostatočne kvalitné a silné.

Následne spomenul h.ear in, čiže bezdrôtové slúchadlá HD vo vyhotovení in-ear a h.ear on, ktoré sú klasicky veľké bezdrôtové slúchadlá so zameraním na elimináciu okolitých rušivých zvukov. Podrobnejšie parametre sme sa zatiaľ nedozvedeli. Čo však prekvapilo asi najviac je model PS-HX500, ktorý je na prvý pohľad gramofón.

Pri druhom pohľade sa dozviete, že nejde o retro dizajn, ale skutočne funkčný gramofón schopný prepojenia s PC, a teda aj konverzie pôvodných vinylových platní do digitálnej podoby, opäť v kvalite HD. Dizajnovo prakticky nie je rozoznateľný od svojich historicky starších predchodcov a výrobca tvrdí, že okrem kvalitného zvuku a elegantného dizajnu je aj dobre prenosný. Následne sme sa dozvedeli, že po analýze hitov 80., 90. rokov a hitov súčasnosti SONY prišlo k záveru, že dnešná hudba je výraznejšie zameraná na hlboké basové frekvencie.

Špeciálne pre fanúšikov tejto časti frekvenčného spektra preto vznikol rad Extra bass. Obsahuje menšie i väčšie varianty bezdrôtových bluetooth reproduktorov aj slúchadlá. Príjemným bonusom je sľúbená výdrž na batériu v dĺžke 24 hodín a odolnosť proti vode. Okrem toho sa výrobca snaží zamerať aj na zvuk v domácnostiach. Dosiahnuť stav, keď bude kvalitné audio i video všade okolo nás sa snaží modelový rad Life Space UX, ktorý berie domácnosť ako koncept.

Obsahuje dizajnové prístroje, ktoré splynú s interiérom domácnosti a musia ponúknuť kvalitný zvuk či obraz bez ohľadu na veľkosť alebo vyhotovenie. Skvelým príkladom je žiarovka LED, ktorá dokáže reprodukovať zvuk, alebo prenosný projektor, schopný premietnuť obraz na stenu či stôl zodpovedajúci 80" obrazovke. Pôsobí pritom ako nenápadný malý biely kváder. Tretím z radu prezentovaných je štýlový priehľadný sklený reproduktor so svetlom LED, ktorý do domácnosti prinesie nielen osvetlenie ale aj kvalitný zvuk tvorený rezonanciou skleného tela prístroja. Na americký trh by mali byť tieto produkty uvedené v lete 2016.

Youtube ako trendová inšpirácia pre SONY

Lucas Watson zo spoločnosti Google pohovoril o tom, že veľká časť celosvetovej populácie používa Youtube ako službu (údajne až miliarda) a čoraz viac sa toto použitie presúva smerom k mobilným platformám. Okrem toho spomenul aj prudko stúpajúci trend konzumácie obsahu služby na veľkých obývačkových smart televízoroch a herných konzolách. Vraj ide až o zdvojnásobenie v priebehu minulého roka. Napriek tomu, že Youtube ponúka obsah v rozlíšení 4K už od roku 2010, skutočný rozmach konzumácie takéhoto obsahu sa očakáva v tomto roku, hlavne vďaka TV prijímačom 4K, na ktoré sa chce zamerať nielen SONY. Google uviedol na trh nový kódovací formát VP9, ktorého účelom je minimalizovať čas kompresie videa vysokej kvality, aby si ho mohli užiť aj používatelia so slabým internetovým pripojením. Aj vďaka tomu obsah v rozlíšení 4K na Youtube zaznamenáva veľký nárast záujmu a podporuje tak nástup nových televízorov s týmto rozlíšením.

4K TV od SONY

Prezident spoločnosti oficiálne uviedol nové logo 4K HDR, ktorým budú označené televízory novej generácie. Prisľúbil emocionálny a vizuálny zážitok na úplne novej úrovni. Svoje slová podložil prezentáciou TV prijímača X93D, ktorý by mal byť na trh uvedený už tento týždeň. Vysoko kvalitný obraz má byť docielený hlavne vďaka procesoru určenému na 4K s označením X1. Okrem toho sa môžeme tešiť na technológiu Slim Backlight Drive, ktorá zabezpečí vyšší dosiahnuteľný jas aj kontrast a vernejšie zobrazenie čiernej farby.

sony-4k-tv.jpg

Okrem toho budú prijímače produkované spoločnosťou v roku 2016 zamerané aj na čo najtenší dizajn prakticky splývajúci so stenou a riešenie viditeľnosti kabeláže pri umiestnení v stojane. Zjednodušenie používania smart TV má priniesť content bar, čiže obsahová lišta, vďaka ktorej stačí jedno kliknutie na okamžité prepnutie kanála či služby. Hlasové ovládanie má byť rozšírené až na 40 podporovaných jazykov. Ktoré konkrétne by to mali byť a či je medzi nimi aj slovenčina zatiaľ nevieme.

Na dôvažok Fasulo spomenul prototypovú technológiu Backlight Master Drive, ktorá by mala zvýšiť dosiahnuteľný jas až na hodnotu 4000 nitov, pre porovnanie uviedol, že bežné TV prijímače disponujú priemernou svietivosťou 400 nitov. Okrem toho by technológia mala priniesť aj hlbšiu čiernu a presnejšie vykreslenie detailov. Obavy o nedostatok obsahu pri prechode na vyššie rozlíšenia sa stávajú už tradíciou, a tak SONY Entertainment uvedie aplikáciu, pomocou ktorej bude možné priamo zakúpiť a sledovať klasické aj nové filmové tituly v 4K HDR na modeloch TV, ktoré bežia na OS Android.Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá