Image
12.1.2016 0 Comments

CES 2016: Bezpečnostná kamera Netatmo Presence vie rozlišovať ľudí, zvieratá a autá

Väčšina inteligentných domácich bezpečnostných kamier vás upozorní zakaždým, keď sa niečo v dome či jeho okolí pohne. Nová kamera spoločnosti Netatmo to však robí inak. Dokáže totiž identifikovať tváre a podľa toho sa rozhodne, či vás upozorní alebo nie.

Outdoorová kamera Netatmo Presence s moderným hranatým tvarom je vybavená výkonným LED svetlom a dokonca rozlišuje medzi ľuďmi, zvieratami a automobilmi. Automaticky sa zapína podľa toho, čo „vidí". Napríklad môže zostať vypnutá, ak okolo nej prejde zviera, ale zapne sa, ak sa blíži nejaká osoba (v noci využíva infračervené svetlo). Netatmo Presence má 100-stupňové zorné pole a rozsah detekcie do 20 metrov. Kamera je odolná vplyvom počasia.

Tak ako sa môže kamera zapínať a vypínať podľa toho, čo vidí, rovnako môže posielať aj oznámenia. Dá sa nastaviť, aby vám ho poslala iba v prípade, že zaznamená prítomnosť človeka. Ak má kamera výhľad na cestu, môžete ju nastaviť, aby neposielala notifikácie, ak okolo prejde osobné auto, vyhnete sa tak falošným poplachom.

Kedykoľvek sa môžete pozrieť na živý videostream z okolia vášho domu, no pravdepodobne vás bude zaujímať iba to, ak kamera niečo deteguje. Ak sa nemôžete pri výstrahe pozrieť hneď, kamera udalosť zaznamená a uloží. Je schopná uchovať asi 100 záznamov. Dáta sa môžu ukladať lokálne na internú pamäťovú kartu micro SD, ale kamera je schopná preniesť videozáznam aj na FTP server.

Na rozdiel od ostatných spoločností Netatmo neúčtuje mesačné poplatky za využívanie svojich kamier. Monitorovanie i ukladanie záznamov je bezplatné. Kamera Presence by sa mala dostať do predaja na jeseň tohto roka, jej cena zatiaľ nebola oznámená.

Zdroj: theverge.com, macrumors.com


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Kybernetické útoky spôsobili výpadky na weboch Twitteru, PayPalu či Netflixu

24.10.2016 00:07

Kybernetické útoky vyradili v piatok dočasne z prevádzky alebo výrazne spomalili webové stránky spoločností Twitter, Paypal, Netflix, Spotify a ďalších. Výpadky či spomalenia zaznamenali v Európe a ti ...

Bezpečnosť

Vesmírni hackeri: Budú satelity ďalším bojiskom kybervojny?

24.10.2016 00:25

Nová správa Chatham House, nezávislého politického inštitútu so sídlom v Londýne, varuje, že hackerský útok na kozmické systémy a satelity by mohol viesť ku „globálnej katastrofe“. Hackeri by mohli vá ...

Bezpečnosť 2

Apple už nebude iPhone vo svojich predajniach priväzovať a ľudia si ho budú môcť dať do vrecka

24.10.2016 00:13

Apple skúša v niektorých svojich obchodoch vo Veľkej Británii a Kanade nový spôsob vystavovania iPhonov a iPadov. Odstránil z nich bezpečnostný kábel, ktorý ich mal chrániť proti krádeži, no zároveň k ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá