Image
12.1.2016 0 Comments

CES 2016: Bezpečnostná kamera Netatmo Presence vie rozlišovať ľudí, zvieratá a autá

Väčšina inteligentných domácich bezpečnostných kamier vás upozorní zakaždým, keď sa niečo v dome či jeho okolí pohne. Nová kamera spoločnosti Netatmo to však robí inak. Dokáže totiž identifikovať tváre a podľa toho sa rozhodne, či vás upozorní alebo nie.

Outdoorová kamera Netatmo Presence s moderným hranatým tvarom je vybavená výkonným LED svetlom a dokonca rozlišuje medzi ľuďmi, zvieratami a automobilmi. Automaticky sa zapína podľa toho, čo „vidí". Napríklad môže zostať vypnutá, ak okolo nej prejde zviera, ale zapne sa, ak sa blíži nejaká osoba (v noci využíva infračervené svetlo). Netatmo Presence má 100-stupňové zorné pole a rozsah detekcie do 20 metrov. Kamera je odolná vplyvom počasia.

Tak ako sa môže kamera zapínať a vypínať podľa toho, čo vidí, rovnako môže posielať aj oznámenia. Dá sa nastaviť, aby vám ho poslala iba v prípade, že zaznamená prítomnosť človeka. Ak má kamera výhľad na cestu, môžete ju nastaviť, aby neposielala notifikácie, ak okolo prejde osobné auto, vyhnete sa tak falošným poplachom.

Kedykoľvek sa môžete pozrieť na živý videostream z okolia vášho domu, no pravdepodobne vás bude zaujímať iba to, ak kamera niečo deteguje. Ak sa nemôžete pri výstrahe pozrieť hneď, kamera udalosť zaznamená a uloží. Je schopná uchovať asi 100 záznamov. Dáta sa môžu ukladať lokálne na internú pamäťovú kartu micro SD, ale kamera je schopná preniesť videozáznam aj na FTP server.

Na rozdiel od ostatných spoločností Netatmo neúčtuje mesačné poplatky za využívanie svojich kamier. Monitorovanie i ukladanie záznamov je bezplatné. Kamera Presence by sa mala dostať do predaja na jeseň tohto roka, jej cena zatiaľ nebola oznámená.

Zdroj: theverge.com, macrumors.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

6 trendov najbližších rokov. Umelá inteligencia odhaľuje hackerov, fog computing a kolaborácia v cloude

13.01.2017 00:18

Rok 2016 jednoznačne potvrdil, že súčasný svet sa mení a digitalizácia sa dostáva do všetkých oblastí nášho života. Napríklad rozšírená realita umožnila milovníkom Pokémonov nachytať si svoje obľúbené ...

Bezpečnosť

Pravidlá ochrany súkromia budú platiť aj pre WhatsApp, Facebook Messenger, Skype, Gmail, iMessage a Viber

12.01.2017 00:12

Stále viac Európanov komunikuje elektronicky. Na dennej alebo takmer dennej báze používa mobil na telefonovanie a písanie správ 74 percent Európanov. Internet denne využíva 60 percent a e-maily posiel ...

Bezpečnosť

KillDisk útočí už aj na operačný systém Linux, ako výkupné za odšifrovanie dát chce 200-tisíc eur

10.01.2017 00:24

Výskumníci z bezpečnostnej spoločnosti ESET objavili variant škodlivého kódu KillDisk, ktorý útočí aj na operačný systém Linux. KillDisk je škodlivý kód, ktorý bol na sklonku roka 2015 použitý pri úto ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá