Image
12.1.2016 0 Comments

CES 2016: Bezpečnostná kamera Netatmo Presence vie rozlišovať ľudí, zvieratá a autá

Väčšina inteligentných domácich bezpečnostných kamier vás upozorní zakaždým, keď sa niečo v dome či jeho okolí pohne. Nová kamera spoločnosti Netatmo to však robí inak. Dokáže totiž identifikovať tváre a podľa toho sa rozhodne, či vás upozorní alebo nie.

Outdoorová kamera Netatmo Presence s moderným hranatým tvarom je vybavená výkonným LED svetlom a dokonca rozlišuje medzi ľuďmi, zvieratami a automobilmi. Automaticky sa zapína podľa toho, čo „vidí". Napríklad môže zostať vypnutá, ak okolo nej prejde zviera, ale zapne sa, ak sa blíži nejaká osoba (v noci využíva infračervené svetlo). Netatmo Presence má 100-stupňové zorné pole a rozsah detekcie do 20 metrov. Kamera je odolná vplyvom počasia.

Tak ako sa môže kamera zapínať a vypínať podľa toho, čo vidí, rovnako môže posielať aj oznámenia. Dá sa nastaviť, aby vám ho poslala iba v prípade, že zaznamená prítomnosť človeka. Ak má kamera výhľad na cestu, môžete ju nastaviť, aby neposielala notifikácie, ak okolo prejde osobné auto, vyhnete sa tak falošným poplachom.

Kedykoľvek sa môžete pozrieť na živý videostream z okolia vášho domu, no pravdepodobne vás bude zaujímať iba to, ak kamera niečo deteguje. Ak sa nemôžete pri výstrahe pozrieť hneď, kamera udalosť zaznamená a uloží. Je schopná uchovať asi 100 záznamov. Dáta sa môžu ukladať lokálne na internú pamäťovú kartu micro SD, ale kamera je schopná preniesť videozáznam aj na FTP server.

Na rozdiel od ostatných spoločností Netatmo neúčtuje mesačné poplatky za využívanie svojich kamier. Monitorovanie i ukladanie záznamov je bezplatné. Kamera Presence by sa mala dostať do predaja na jeseň tohto roka, jej cena zatiaľ nebola oznámená.

Zdroj: theverge.com, macrumors.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Elektrické autá budú musieť pri nízkych rýchlostiach vydávať umelý zvuk, aby neohrozovali chodcov

29.11.2016 00:22

Podľa nového nariadenia vydaného americkým Národným úradom pre bezpečnosť cestnej premávky budú musieť byť elektrické a hybridné vozidlá hlučnejšie počas jazdy pri nízkej rýchlosti. Má sa tým zabrániť ...

Bezpečnosť

Aj slúchadlá vás môžu špehovať. Malvér z nich urobí mikrofón

28.11.2016 00:16

Opatrní používatelia počítačov prelepujú ich webovú kameru páskou. Iní sa obávajú sledovania pomocou mikrofónov, preto vypínajú či dokonca odstraňujú tieto audiokomponenty. No skupina izraelských výsk ...

Bezpečnosť

Generálmajor Jonathan Shaw: Kybernetickú bezpečnosť musí riešiť manažment, a nie IT oddelenie

25.11.2016 00:13

Pod názvom Judgment Day sa v Bratislave konal už 11. ročník konferencie zameranej na informačnú bezpečnosť. Na konferencii, ktorú pripravuje TEMPEST spolu so svojimi partnermi, sa každoročne stretáva ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá