16.1.2013 0 Comments

CES 2013: Sony okrem iného s obrovskou 4K televíziou

Po roku sa opäť oči všetkých technologických nadšencov upriamujú do Las Vegas, kde sa každoročne koná svetová výstava spotrebnej elektroniky CES. Na tejto výstave sa už tradične prezentujú najnovšie inovácie a technológie, ktoré ukazujú smer vývoja elektroniky na nadchádzajúce obdobie. Sony patrí opäť k značkám, ktoré prinášajú najväčší posun vo vývoji technológií.

Domáca zábava v rozlíšení 4K: obraz ako nikdy pred tým
Televízory BRAVIA z dielne Sony zaujmú už na prvý pohľad. Nový minimalistický dizajn „Sense of Quartz" s neprehliadnuteľnými bočnými reproduktormi určite nik neprehliadne. Najväčším lákadlom je však 65-palcová BRAVIA X900 s rozlíšením 4K. K dispozícií tak máte 3840 x 2160 bodov, ktoré spolu vytvárajú neuveriteľne realistický a čistý obraz. Unikátne obrazové technológie vylepšujú obraz a zdokonaľujú podanie ťažšie zobrazovaných farieb, napríklad červenej. Technológie TRILUMINOS Display a Color IQ zabezpečujú realistické podanie farieb. Nový rad televízorov BRAVIA je inteligentnejší ako kedykoľvek predtým. Prepojením so smartfónom či tabletom je možné jednoducho zobraziť prehľad programov, nahrať vysielanie, či preskúmať novú aplikáciu TV SideView. Navyše, vďaka bezdrôtovému prepojeniu NFC založenému na platforme Bluetooth postačí jediný dotyk smartfónu a diaľkového ovládača One-touch Remote na nadviazanie spojenia. Nie je tak potrebné žiadne ručné nastavenie.

V líniách nového štýlu televízorov Sony BRAVIA predstavila Sony aj štyri nové Blu-ray prehrávače s plne uzatvorenou optickou mechanikou. Tá zabezpečuje stabilnejšie prehrávanie bez prerušení a zrýchľuje načítanie disku. Vylepšená Wi-Fi konektivita s kvalitnejším príjmom signálu a zvýšeným dosahom umožňuje lepší prístup na internet. Vďaka novým Blu-ray prehrávačom Sony sa dá naplno využiť potenciál internetu. Či už hľadáte filmy, hudbu, sociálne siete, alebo informácie, nebudete mat žiadny problém.

Keď video, tak kamery Sony
Nové kamery Sony predstavené na CES majú celý rad vylepšení zameraných predovšetkým na zlepšenie obrazovej kvality. Už štandardne sa o čistý obraz stará CMOS snímač Exmor R, ktorý sa používa v každom novom Full HD modely. Spoľahnúť sa naň dá aj v horších svetelných podmienkach. Vylepšením prešla aj optická stabilizácia, ktorá dosahuje 13x vyššiu mieru stabilizácie. Zábery z ruky tak nebudú roztrasené a to ani v prípade priblíženia. Veľkým prínosom je aj funkcia HDMI-in, ktorá umožňuje prehrávať obsah z externých zariadení. Z kamery sa tak stáva projektor schopný prehrávať filmy z notebooku, či tabletu. Možnosti nových kamier Sony rozširuje širokouhlý objektív s minimálnou ohniskovou vzdialenosťou menšou než 30 mm, ktorý nájdete aj v najnižších modeloch. Vďaka nemu do záberu dostanete jednoducho viac. Vylepšením prešiel aj záznam zvuku a možnosti zdieľania obsahu na internete. Sony tiež pokračuje vo svojom obľúbenom rade projektorových kamier, kde sa zamerala na vylepšenie prehrávania záznamu. Na dovolenke či cestách si tak vychutnáte vaše zábery ešte viac.

Nové fotoaparáty s integrovaným Wi-Fi rozhraním
Sony tiež uviedlo nové kompaktné digitálne fotoaparáty, v ktorých sa vylepšil obrazový CMOS snímač Exmor R a zdokonalila optická stabilizácia obrazu Optical Steady Shot. Tá je až štvronásobne účinnejšia než jej predchádzajúca verzia. Najväčšiou novinkou je integrované Wi-Fi rozhranie, ktoré umožňuje bezdrôtovo odoslať fotografie do smartfónu či tabletu. Navyše je možné priamo zo smartfónu diaľkovo ovládať rozličné funkcie fotoaparátu. Ďalšiu novinku ocenia pravdepodobne najmä dámy. Nová funkcia Beauty Effect dokáže automaticky vyretušovať fotografie, takže na žiadnom zábere už nebudete vyzerať zle. Nanovo prepracovaný je aj režim automatického nastavenia fotoaparátu Superior Auto. Postará sa tak o kvalitnejšie automatické nastavenie a to najmä pri snímaní pohybujúcich sa predmetoch. Obmenou prešiel aj blesk, po novom má rozšírený dosah a osvetlí i vzdialenejšie objekty. Medzi kompaktami zaujme najmä odolný model TF1, ktorý poteší hlavne outdoorových nadšencov. Znesie totiž poriadne veľa - vodu, snehu, piesok, prach, mraz, ale aj pády.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá