Image
14.1.2015 0 Comments

Bývalí zamestnanci Googlu vytvorili hybridný tablet v štýle Microsoft Surface

surface.jpg Vyzerá to, že Microsoft nie je jediná firma, ktorá verí konceptu hybridného tabletu. A nie je to ani jediná firma, ktorá stavila na špeciálnu konštrukciu so stojanom a magnetickou klávesnicu, pomocou ktorých sa tablet rýchlo premení na laptop.

Spoločnosť Jidé Remix, ktorú tvorí trio bývalých zamestnancov Googlu, na veľtrhu Consumer Electronics Show predstavila tablet Remix, ktorý je takmer identický ako Microsoft Surface - okrem toho, že beží na operačnom systéme Android.

Zariadenie, ktoré Jidé opisuje ako „ultratablet", má 11,6-palcový displej s rozlíšením 1920 × 1080 pixelov, poháňa ho procesor nVidia Tegra 4 + 1 A15 na frekvencii 1,8 GHz, k dispozícii sú 2 GB pamäte RAM a 64 GB flashovej pamäte na ukladanie dát. Medzi ďalšiu výbavu patrí 5 GHz 802.11 a/b/g/n Wi-Fi, 5 Mpx kamerka nad displejom aj na zadnej strane a 8100 mAh batéria. Zariadenie má hmotnosť 860 gramov.

Až doteraz nejde o nič výnimočného. Od bežných tabletov však Remix odlišuje stojan, vďaka ktorému možno tablet používať ako displej (dá sa natáčať od 40 do 80 stupňov), ku ktorému je magneticky pripojená klávesnica s touchpadom, ktorá pri zložení tabletu slúži aj ako ochrana displeja.

Softvér, tzv. Remix OS, je založený na Androide 4.4.2, ale skôr pripomína prostredie Windows 8. Jednou z najzaujímavejších funkcií tabletu je to, že možno na ňom spúšťať aplikácie určené pre inteligentné mobilné telefóny v oknách s veľkosťou displeja telefónu. Aplikácie tak netreba neúmerne rozťahovať a prispôsobovať veľkosti tabletu.

Vízia Jidé Remix je podobná tej od Microsoftu: vytvoriť mobilné zariadenie, ktoré možno využiť na zábavu i prácu. Remix má skĺbiť možnosti jednoduchšieho a efektívnejšieho vytvárania obsahu na tablete spolu s mobilitou a dlhou životnosťou batérie, ktoré bežné laptopy nemôžu ponúknuť.

Zariadenie sa začne najprv predávať v Číne, pričom v Severnej Amerike a Európe sa objaví v druhom a treťom štvrťroku tohto roka. Cena sa bude začínať na 349 dolároch so 16 GB pamäťou, verzia so 64 GB miesta na disku vyjde na 449 dolárov. Zariadenie bude dostupné v niekoľkých farbách.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá