Image
14.1.2015 0 Comments

Bývalí zamestnanci Googlu vytvorili hybridný tablet v štýle Microsoft Surface

surface.jpg Vyzerá to, že Microsoft nie je jediná firma, ktorá verí konceptu hybridného tabletu. A nie je to ani jediná firma, ktorá stavila na špeciálnu konštrukciu so stojanom a magnetickou klávesnicu, pomocou ktorých sa tablet rýchlo premení na laptop.

Spoločnosť Jidé Remix, ktorú tvorí trio bývalých zamestnancov Googlu, na veľtrhu Consumer Electronics Show predstavila tablet Remix, ktorý je takmer identický ako Microsoft Surface - okrem toho, že beží na operačnom systéme Android.

Zariadenie, ktoré Jidé opisuje ako „ultratablet", má 11,6-palcový displej s rozlíšením 1920 × 1080 pixelov, poháňa ho procesor nVidia Tegra 4 + 1 A15 na frekvencii 1,8 GHz, k dispozícii sú 2 GB pamäte RAM a 64 GB flashovej pamäte na ukladanie dát. Medzi ďalšiu výbavu patrí 5 GHz 802.11 a/b/g/n Wi-Fi, 5 Mpx kamerka nad displejom aj na zadnej strane a 8100 mAh batéria. Zariadenie má hmotnosť 860 gramov.

Až doteraz nejde o nič výnimočného. Od bežných tabletov však Remix odlišuje stojan, vďaka ktorému možno tablet používať ako displej (dá sa natáčať od 40 do 80 stupňov), ku ktorému je magneticky pripojená klávesnica s touchpadom, ktorá pri zložení tabletu slúži aj ako ochrana displeja.

Softvér, tzv. Remix OS, je založený na Androide 4.4.2, ale skôr pripomína prostredie Windows 8. Jednou z najzaujímavejších funkcií tabletu je to, že možno na ňom spúšťať aplikácie určené pre inteligentné mobilné telefóny v oknách s veľkosťou displeja telefónu. Aplikácie tak netreba neúmerne rozťahovať a prispôsobovať veľkosti tabletu.

Vízia Jidé Remix je podobná tej od Microsoftu: vytvoriť mobilné zariadenie, ktoré možno využiť na zábavu i prácu. Remix má skĺbiť možnosti jednoduchšieho a efektívnejšieho vytvárania obsahu na tablete spolu s mobilitou a dlhou životnosťou batérie, ktoré bežné laptopy nemôžu ponúknuť.

Zariadenie sa začne najprv predávať v Číne, pričom v Severnej Amerike a Európe sa objaví v druhom a treťom štvrťroku tohto roka. Cena sa bude začínať na 349 dolároch so 16 GB pamäťou, verzia so 64 GB miesta na disku vyjde na 449 dolárov. Zariadenie bude dostupné v niekoľkých farbách.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá