Image
14.1.2015 0 Comments

Bývalí zamestnanci Googlu vytvorili hybridný tablet v štýle Microsoft Surface

surface.jpg Vyzerá to, že Microsoft nie je jediná firma, ktorá verí konceptu hybridného tabletu. A nie je to ani jediná firma, ktorá stavila na špeciálnu konštrukciu so stojanom a magnetickou klávesnicu, pomocou ktorých sa tablet rýchlo premení na laptop.

Spoločnosť Jidé Remix, ktorú tvorí trio bývalých zamestnancov Googlu, na veľtrhu Consumer Electronics Show predstavila tablet Remix, ktorý je takmer identický ako Microsoft Surface - okrem toho, že beží na operačnom systéme Android.

Zariadenie, ktoré Jidé opisuje ako „ultratablet", má 11,6-palcový displej s rozlíšením 1920 × 1080 pixelov, poháňa ho procesor nVidia Tegra 4 + 1 A15 na frekvencii 1,8 GHz, k dispozícii sú 2 GB pamäte RAM a 64 GB flashovej pamäte na ukladanie dát. Medzi ďalšiu výbavu patrí 5 GHz 802.11 a/b/g/n Wi-Fi, 5 Mpx kamerka nad displejom aj na zadnej strane a 8100 mAh batéria. Zariadenie má hmotnosť 860 gramov.

Až doteraz nejde o nič výnimočného. Od bežných tabletov však Remix odlišuje stojan, vďaka ktorému možno tablet používať ako displej (dá sa natáčať od 40 do 80 stupňov), ku ktorému je magneticky pripojená klávesnica s touchpadom, ktorá pri zložení tabletu slúži aj ako ochrana displeja.

Softvér, tzv. Remix OS, je založený na Androide 4.4.2, ale skôr pripomína prostredie Windows 8. Jednou z najzaujímavejších funkcií tabletu je to, že možno na ňom spúšťať aplikácie určené pre inteligentné mobilné telefóny v oknách s veľkosťou displeja telefónu. Aplikácie tak netreba neúmerne rozťahovať a prispôsobovať veľkosti tabletu.

Vízia Jidé Remix je podobná tej od Microsoftu: vytvoriť mobilné zariadenie, ktoré možno využiť na zábavu i prácu. Remix má skĺbiť možnosti jednoduchšieho a efektívnejšieho vytvárania obsahu na tablete spolu s mobilitou a dlhou životnosťou batérie, ktoré bežné laptopy nemôžu ponúknuť.

Zariadenie sa začne najprv predávať v Číne, pričom v Severnej Amerike a Európe sa objaví v druhom a treťom štvrťroku tohto roka. Cena sa bude začínať na 349 dolároch so 16 GB pamäťou, verzia so 64 GB miesta na disku vyjde na 449 dolárov. Zariadenie bude dostupné v niekoľkých farbách.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá