Image
22.11.2016 1 Comments

Bose QuietControl 30 - prvé bezdrôtové slúchadlá typu „štupľov“ s funkciou potlačenia okolitého zvuku

Bose predstavuje ľahké bezdrôtové slúchadlá, ktoré vedia potlačiť nežiaduce zvuky z vášho okolia a vytvoriť tak ideálne podmienky na počúvanie. V rôznych situáciách umožňujú navyše ovládať mieru tohto potlačenia.

Slúchadlá sú vyrobené tak, aby ste ich na sebe takmer necítili. Základom je pohodlný pásik so vstavanou batériou, ktorý dobre drží na krku. Táto konštrukcia umožnila zvýšiť výdrž batérie až na úroveň 10 hodín a dosiahnuť v bezdrôtovom vyhotovení maximálne odľahčenie vlastných štupľov.

Vedľajší efekt pri použití slúchadiel je skutočnosť, že pri komunikácii s okolím alebo telefonovaní podvedome zvyšujeme silu vlastného hlasu, čo môže byť pre ľudí v našej blízkosti nepríjemné. Slúchadlá Bose QuietControl 30 ponúkajú špeciálnu voliteľnú funkciu, ktorá vám pri telefonovaní pustí do slúchadiel časť vášho vlastného hlasu bez nežiaducej ozveny a tento nepríjemný jav jednoducho eliminuje.

Rovnako ako dvojica nedávno uvedených bezdrôtových športových slúchadiel má aj tento model špeciálne vyhotovenie, ktoré zabraňuje vniknutiu vody alebo potu k reproduktorom. Vďaka tomu slúchadlám neškodí dážď a sú vhodné aj do posilňovne či na iné športové využitie, počas ktorého vám nebude prekážať pásik okolo krku.

Ovládanie intenzity potlačenia okolia

Pri veľkých slúchadlách cez uši je zrejmé, že používateľ chce potlačiť zvuky zo svojho okolia. Pretože štuple volia mnohokrát ľudia, ktorí chcú alebo potrebujú aspoň tlmene počuť, čo sa okolo nich deje, vyvinuli inžinieri v Bose slúchadlá, ktoré umožňujú podľa momentálnych potrieb a nálady upraviť intenzitu potlačenia. Bezdrôtové slúchadlá QuietControl 30 komunikujú s aplikáciou Bose Connect v smartfóne, ktorá je dostupná pre systémy Android aj iOS. Pomocou nej možno používateľsky ľahko – pohybom prsta po displeji – ovládať mieru potlačenia okolia. Jednoduché a veľmi praktické. Aplikácia takisto uľahčuje párovanie s telefónom, ktoré sa dá vykonať s využitím NFC jednoduchým priblížením slúchadiel k telefónu.

Ako funguje funkcia potlačenia okolia? Dobre utesnené slúchadlá typu štupľov prirodzene odrušia až 70 % okolitých zvukov. Zvyšnú tretinu poslucháč vníma, a tak môže počuť napríklad zvuk prichádzajúceho auta, domáceho zvončeka alebo plačúceho dieťaťa. Slúchadlá QuietControl 30 majú na každej strane vstavané dva mikrofóny, ktoré snímajú zvuky zvonka a aj vnútri slúchadiel. Do reproduktorov je potom majstrovsky namiešaný výsledný porovnávaný zvuk. Výsledkom je potlačenie ruchov z okolia a vytvorenie výborných podmienok na kvalitné počúvanie.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

1 Comments

  1. CENA reakcia na: Bose QuietControl 30 - prvé bezdrôtové slúchadlá typu „štupľov“ s funkciou potlačenia okolitého zvuku
    23.11.2016 08:11
    Na amazon.de za 300E. Skvele ale moc drahe.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá