Image
22.11.2016 1 Comments

Bose QuietControl 30 - prvé bezdrôtové slúchadlá typu „štupľov“ s funkciou potlačenia okolitého zvuku

Bose predstavuje ľahké bezdrôtové slúchadlá, ktoré vedia potlačiť nežiaduce zvuky z vášho okolia a vytvoriť tak ideálne podmienky na počúvanie. V rôznych situáciách umožňujú navyše ovládať mieru tohto potlačenia.

Slúchadlá sú vyrobené tak, aby ste ich na sebe takmer necítili. Základom je pohodlný pásik so vstavanou batériou, ktorý dobre drží na krku. Táto konštrukcia umožnila zvýšiť výdrž batérie až na úroveň 10 hodín a dosiahnuť v bezdrôtovom vyhotovení maximálne odľahčenie vlastných štupľov.

Vedľajší efekt pri použití slúchadiel je skutočnosť, že pri komunikácii s okolím alebo telefonovaní podvedome zvyšujeme silu vlastného hlasu, čo môže byť pre ľudí v našej blízkosti nepríjemné. Slúchadlá Bose QuietControl 30 ponúkajú špeciálnu voliteľnú funkciu, ktorá vám pri telefonovaní pustí do slúchadiel časť vášho vlastného hlasu bez nežiaducej ozveny a tento nepríjemný jav jednoducho eliminuje.

Rovnako ako dvojica nedávno uvedených bezdrôtových športových slúchadiel má aj tento model špeciálne vyhotovenie, ktoré zabraňuje vniknutiu vody alebo potu k reproduktorom. Vďaka tomu slúchadlám neškodí dážď a sú vhodné aj do posilňovne či na iné športové využitie, počas ktorého vám nebude prekážať pásik okolo krku.

Ovládanie intenzity potlačenia okolia

Pri veľkých slúchadlách cez uši je zrejmé, že používateľ chce potlačiť zvuky zo svojho okolia. Pretože štuple volia mnohokrát ľudia, ktorí chcú alebo potrebujú aspoň tlmene počuť, čo sa okolo nich deje, vyvinuli inžinieri v Bose slúchadlá, ktoré umožňujú podľa momentálnych potrieb a nálady upraviť intenzitu potlačenia. Bezdrôtové slúchadlá QuietControl 30 komunikujú s aplikáciou Bose Connect v smartfóne, ktorá je dostupná pre systémy Android aj iOS. Pomocou nej možno používateľsky ľahko – pohybom prsta po displeji – ovládať mieru potlačenia okolia. Jednoduché a veľmi praktické. Aplikácia takisto uľahčuje párovanie s telefónom, ktoré sa dá vykonať s využitím NFC jednoduchým priblížením slúchadiel k telefónu.

Ako funguje funkcia potlačenia okolia? Dobre utesnené slúchadlá typu štupľov prirodzene odrušia až 70 % okolitých zvukov. Zvyšnú tretinu poslucháč vníma, a tak môže počuť napríklad zvuk prichádzajúceho auta, domáceho zvončeka alebo plačúceho dieťaťa. Slúchadlá QuietControl 30 majú na každej strane vstavané dva mikrofóny, ktoré snímajú zvuky zvonka a aj vnútri slúchadiel. Do reproduktorov je potom majstrovsky namiešaný výsledný porovnávaný zvuk. Výsledkom je potlačenie ruchov z okolia a vytvorenie výborných podmienok na kvalitné počúvanie.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

1 Comments

  1. CENA reakcia na: Bose QuietControl 30 - prvé bezdrôtové slúchadlá typu „štupľov“ s funkciou potlačenia okolitého zvuku
    23.11.2016 08:11
    Na amazon.de za 300E. Skvele ale moc drahe.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá