Image
23.2.2015 0 Comments

BitTorrent ide agresívne do médií. Chce konkurovať Netflixu a bude vyrábať vlastné seriály

bittorrent.jpg Na jeseň sa objavili v médiách správy o tom, že BitTorrent sa chce stať certifikovanou hudobnou službou. Onedlho potom ohlásil, že chce začať vydávať aj originálny videoobsah, čím sa priblíži k teritóriu Netflixu a Amazonu. A v súčasnosti táto platforma P2P, ktorá má 170 miliónov aktívnych používateľov, prekvapila ďalším strategickým oznámením. Uzavrela partnerstvo s produkčným domom Rapid Eye Studios. V rámci novej iniciatívy s názvom BitTorrent Originals chce totiž vyrábať vlastné seriály, zamerané na vekovú skupinu mládeže od 14 do 25 rokov.

Je to ďalší významný krok BitTorrentu smerujúci k zmene jeho bývalej reputácie ako miesta na bezplatné zdieľanie prémiového obsahu. CEO BitTorrentu Eric Klikner charakterizoval toto partnerstvo ako „historický obchod", ktorý je „dôležitým míľnikom pri agresívnej expanzii do mediálneho priestoru".

Originals doplní ďalšie služby spoločnosti, ako je Sync či komunikačná služba Bleep na četovanie, vytvorená v reakcii na špehovacie aktivity NSA a iných organizácií, ktorým čelia cloudové služby. Keďže ide o službu P2P, obsah nie je uložený v cloude, ale iba lokálne.

O finančnej stránke dohody zatiaľ nie sú k dispozícii nijaké informácie, nevedno, koľko budú obe strany investovať do produkcie seriálov. Podľa plánu sa seriály majú objaviť najprv na bittorrentovej platforme Bundle, kde budú k dispozícii 30 až 60 dní a ich distribúcia bude v súlade s obchodným modelom tejto platformy. Diváci si ho budú môcť pozrieť zadarmo s reklamou alebo za poplatok bez reklamy. Potom sa budú predávať prostredníctvom iných kanálov, ako je Amazon či Netflix.

Prvý takýto seriál bude z oblasti sci-fi a bude mať názov Children of the Machine. Natáčanie sa má začať na jar. Prvá sezóna bude 8-dielna, pričom každá epizóda bude 60-minútová. Seriál by mal byť uvedený koncom roka 2015 a spoločnosť predpokladá, že ho celosvetovo uvidí 60 a ž 80 miliónov divákov. Prémiová verzia bez reklám bude dostupná za 9,95 dolára.

Zdroj: techcrunch.com


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Biznis

PR: Cypherconf 2016

20.10.2016 00:08

IT konferencia o ochrane digitálnych informácií, hackingu a zneužívaní aplikačných zraniteľností sa uskutoční 3.11.2016 v Bratislave Prednášky pokrývajú aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečno ...

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá