Image
23.2.2015 0 Comments

BitTorrent ide agresívne do médií. Chce konkurovať Netflixu a bude vyrábať vlastné seriály

bittorrent.jpg Na jeseň sa objavili v médiách správy o tom, že BitTorrent sa chce stať certifikovanou hudobnou službou. Onedlho potom ohlásil, že chce začať vydávať aj originálny videoobsah, čím sa priblíži k teritóriu Netflixu a Amazonu. A v súčasnosti táto platforma P2P, ktorá má 170 miliónov aktívnych používateľov, prekvapila ďalším strategickým oznámením. Uzavrela partnerstvo s produkčným domom Rapid Eye Studios. V rámci novej iniciatívy s názvom BitTorrent Originals chce totiž vyrábať vlastné seriály, zamerané na vekovú skupinu mládeže od 14 do 25 rokov.

Je to ďalší významný krok BitTorrentu smerujúci k zmene jeho bývalej reputácie ako miesta na bezplatné zdieľanie prémiového obsahu. CEO BitTorrentu Eric Klikner charakterizoval toto partnerstvo ako „historický obchod", ktorý je „dôležitým míľnikom pri agresívnej expanzii do mediálneho priestoru".

Originals doplní ďalšie služby spoločnosti, ako je Sync či komunikačná služba Bleep na četovanie, vytvorená v reakcii na špehovacie aktivity NSA a iných organizácií, ktorým čelia cloudové služby. Keďže ide o službu P2P, obsah nie je uložený v cloude, ale iba lokálne.

O finančnej stránke dohody zatiaľ nie sú k dispozícii nijaké informácie, nevedno, koľko budú obe strany investovať do produkcie seriálov. Podľa plánu sa seriály majú objaviť najprv na bittorrentovej platforme Bundle, kde budú k dispozícii 30 až 60 dní a ich distribúcia bude v súlade s obchodným modelom tejto platformy. Diváci si ho budú môcť pozrieť zadarmo s reklamou alebo za poplatok bez reklamy. Potom sa budú predávať prostredníctvom iných kanálov, ako je Amazon či Netflix.

Prvý takýto seriál bude z oblasti sci-fi a bude mať názov Children of the Machine. Natáčanie sa má začať na jar. Prvá sezóna bude 8-dielna, pričom každá epizóda bude 60-minútová. Seriál by mal byť uvedený koncom roka 2015 a spoločnosť predpokladá, že ho celosvetovo uvidí 60 a ž 80 miliónov divákov. Prémiová verzia bez reklám bude dostupná za 9,95 dolára.

Zdroj: techcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá