Image
23.2.2015 0 Comments

BitTorrent ide agresívne do médií. Chce konkurovať Netflixu a bude vyrábať vlastné seriály

bittorrent.jpg Na jeseň sa objavili v médiách správy o tom, že BitTorrent sa chce stať certifikovanou hudobnou službou. Onedlho potom ohlásil, že chce začať vydávať aj originálny videoobsah, čím sa priblíži k teritóriu Netflixu a Amazonu. A v súčasnosti táto platforma P2P, ktorá má 170 miliónov aktívnych používateľov, prekvapila ďalším strategickým oznámením. Uzavrela partnerstvo s produkčným domom Rapid Eye Studios. V rámci novej iniciatívy s názvom BitTorrent Originals chce totiž vyrábať vlastné seriály, zamerané na vekovú skupinu mládeže od 14 do 25 rokov.

Je to ďalší významný krok BitTorrentu smerujúci k zmene jeho bývalej reputácie ako miesta na bezplatné zdieľanie prémiového obsahu. CEO BitTorrentu Eric Klikner charakterizoval toto partnerstvo ako „historický obchod", ktorý je „dôležitým míľnikom pri agresívnej expanzii do mediálneho priestoru".

Originals doplní ďalšie služby spoločnosti, ako je Sync či komunikačná služba Bleep na četovanie, vytvorená v reakcii na špehovacie aktivity NSA a iných organizácií, ktorým čelia cloudové služby. Keďže ide o službu P2P, obsah nie je uložený v cloude, ale iba lokálne.

O finančnej stránke dohody zatiaľ nie sú k dispozícii nijaké informácie, nevedno, koľko budú obe strany investovať do produkcie seriálov. Podľa plánu sa seriály majú objaviť najprv na bittorrentovej platforme Bundle, kde budú k dispozícii 30 až 60 dní a ich distribúcia bude v súlade s obchodným modelom tejto platformy. Diváci si ho budú môcť pozrieť zadarmo s reklamou alebo za poplatok bez reklamy. Potom sa budú predávať prostredníctvom iných kanálov, ako je Amazon či Netflix.

Prvý takýto seriál bude z oblasti sci-fi a bude mať názov Children of the Machine. Natáčanie sa má začať na jar. Prvá sezóna bude 8-dielna, pričom každá epizóda bude 60-minútová. Seriál by mal byť uvedený koncom roka 2015 a spoločnosť predpokladá, že ho celosvetovo uvidí 60 a ž 80 miliónov divákov. Prémiová verzia bez reklám bude dostupná za 9,95 dolára.

Zdroj: techcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá