17.3.2016 0 Comments

Bezplatný SSL certifikát ku každej doméne od ZONERu

Spoločnost ZONER, s.r.o. sa zúčastnila svetovej konferencie WorldHostingDays 2016 a pod záštitou najväčšej certifikačnej autority Symantec pomáha k výraznému rozšíreniu HTTPS protokolu pomocou základného bezplatného Basic DV SSL certifikátu.

Nový Basic DV má slúžiť predovšetkým k zvýšeniu dostupnosti šifrovania aj pre bežných používateľov. Vznikol pod záštitou Symantecu, ktorý svojim najvýznamnejším partnerom umožnil poskytovať tento základný a bezplatný SSL certifikát aj svojim zákazníkom. Jedným z týchto významných partnerov je aj slovenský projekt ZONERu – SSLmarket, ktorý je najväčší predajca SSL certifikátov v Českej aj Slovenskej republike a má za sebou niekoľko úspešných expanzií do zahraničia.

„Bezpečnost nemá byť za poplatok. Cieľom nového bezplatného SSL certifikátu je ukončenie prevádzky na nezabezpečenom HTTP protokole a jednoduchý prechod na šifrovaný protokol HTTPS pre všetkých majiteľov domén.“ uviedol špecialista pre bezpečnostné SSL certifikáty Bc. Jindřich Zechmeister , manažér projektu SSLmarket. ZONER bude certifikát Basic DV ponúkať po celom svete, vrátane zákazníckej podpory.

Basic DV slúži ako vstupná brána k šifrovanému HTTPS protokolu. Prebieha tu plne automatické overenie prostredníctvom DNS záznamu. Pri vystavovaní sú kontrolované hodnotné domény. To znamená, že pre domény typu prihlasenie-nazovbanky.sk sa certifikát nevydá. Oproti iným bezplatným certifikačným autoritám tak predchádzame riziku phishingu, ktorý by bol opatrený HTTPS protokolom.

Ďalej nebude SSL certifikát vydaný znova k už existujúcemu. Tým sú výrazne chránení majitelia domén pred nežiaducou manipuláciou s certifikátom. Basic DV bude mať rovnaké obdobie platnosti, ako je dĺžka registrácie domény.

„Na rozdiel od iných bezplatných certifikačných autorít a self signed certifikátov dôveryhodnosť v prehliadačoch garantuje najväčšia certifikačná autorita sveta - Symantec.“, doplnil Zechmeister.

Teraz môže používať zabezpečený HTTPS protokol naozaj každý. Stačí mať doménu zaregistrovanú v ZONERi. Zaregistrovať novú alebo previesť súčasnú doménu môžete na www.sslmarket.sk/ziskajte-https.

Aktuálne prebieha beta testovanie. SSL certifikáty Basic DV sú teraz vystavované s testovacou certifikačnou autoritou. Plne dôveryhodné budú od 1.4.2016 a potom ich bude možné použiť aj na produkčný web.

Autor: TS ZONER

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá