Image
8.3.2013 0 Comments

Bezpečnostná chyba Galaxy S III umožňuje zrušiť uzamknutú obrazovku

galaxy_s3.jpg Začalo sa to objavením bezpečnostnej chyby na zariadeniach Samsung Galaxy, ktorá umožňovala na zlomok sekundy získať prístup do smartfónov cez uzamknutú obrazovku.

Po tom, čo si používatelia prečítali o tejto chybe, mnohí začali experimentovať a hľadať ďalšie nedostatky. Takto Sean McMillan objavil novú metódu, ktorá narozdiel od predchádzajúcej poskytuje plný prístup k domovskej obrazovke smartfónu Samsung Galaxy S III.

Pre vyvolanie chyby musíte na uzamknutej obrazovke stlačiť tlačidlo "tiesňový hovor", potom navštíviť ponuku núdzových kontaktov. Odtiaľ stlačte home tlačidlo a nasledovne rýchlo stlačte tlačidlo vypnutia/zapnutia. Dôležité je načasovanie a nie vždy sa vám to podarí.

Avšak v prípade úspechu sa stlačením tlačidla napájania dostanete na domovskú obrazovku a zaujímavé je, že zámok obrazovky sa neobjaví až do ďalšieho reštartu smartfónu. Takýmto spôsobom odstránite akékoľvek dostupné metódy zabezpečenia prístupu, ako je vzor alebo kód a získate prístup do smartfónu, čo je viac znepokojivé než predchádzajúca správa.

McMillan vraj testoval túto metódu na troch rôznych smartfónoch Galaxy S III a na všetkých sa mu metódu podarilo úspešne aktivovať. Redaktorom viacerých zahraničných webov sa to podarilo rovnako, no zdá sa, že bezpečnostná chyba je prítomná len na verzii Androidu 4.1.2 Jelly Bean.

Je možné, že chyba nie je spôsobená samotným Androidom, ale vznikla pri úprave softvéru spoločnosťou Samsung. Ak skúšate chybu na svojej Galaxy S III, dajte nám vedieť či sa vám podarilo obísť ochranu a dostať sa do smartfónu pomocou tejto metódy.

Zdroj: MojAndroid.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Na obrovskom útoku DDoS sa podieľali kamery aj termostaty. Malo vraj ísť o odplatu

26.10.2016 00:00

Niekoľko kybernetických útokov na serverové farmy kľúčovej internetovej firmy v piatok opakovane narušilo prístup k veľkým webom a internetovým službám vrátane Twitteru, Netflixu a PayPalu. Manch ...

Bezpečnosť 1

Kybernetické útoky spôsobili výpadky na weboch Twitteru, PayPalu či Netflixu

24.10.2016 00:07

Kybernetické útoky vyradili v piatok dočasne z prevádzky alebo výrazne spomalili webové stránky spoločností Twitter, Paypal, Netflix, Spotify a ďalších. Výpadky či spomalenia zaznamenali v Európe a ti ...

Bezpečnosť

Vesmírni hackeri: Budú satelity ďalším bojiskom kybervojny?

24.10.2016 00:25

Nová správa Chatham House, nezávislého politického inštitútu so sídlom v Londýne, varuje, že hackerský útok na kozmické systémy a satelity by mohol viesť ku „globálnej katastrofe“. Hackeri by mohli vá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá