Image
8.3.2013 0 Comments

Bezpečnostná chyba Galaxy S III umožňuje zrušiť uzamknutú obrazovku

galaxy_s3.jpg Začalo sa to objavením bezpečnostnej chyby na zariadeniach Samsung Galaxy, ktorá umožňovala na zlomok sekundy získať prístup do smartfónov cez uzamknutú obrazovku.

Po tom, čo si používatelia prečítali o tejto chybe, mnohí začali experimentovať a hľadať ďalšie nedostatky. Takto Sean McMillan objavil novú metódu, ktorá narozdiel od predchádzajúcej poskytuje plný prístup k domovskej obrazovke smartfónu Samsung Galaxy S III.

Pre vyvolanie chyby musíte na uzamknutej obrazovke stlačiť tlačidlo "tiesňový hovor", potom navštíviť ponuku núdzových kontaktov. Odtiaľ stlačte home tlačidlo a nasledovne rýchlo stlačte tlačidlo vypnutia/zapnutia. Dôležité je načasovanie a nie vždy sa vám to podarí.

Avšak v prípade úspechu sa stlačením tlačidla napájania dostanete na domovskú obrazovku a zaujímavé je, že zámok obrazovky sa neobjaví až do ďalšieho reštartu smartfónu. Takýmto spôsobom odstránite akékoľvek dostupné metódy zabezpečenia prístupu, ako je vzor alebo kód a získate prístup do smartfónu, čo je viac znepokojivé než predchádzajúca správa.

McMillan vraj testoval túto metódu na troch rôznych smartfónoch Galaxy S III a na všetkých sa mu metódu podarilo úspešne aktivovať. Redaktorom viacerých zahraničných webov sa to podarilo rovnako, no zdá sa, že bezpečnostná chyba je prítomná len na verzii Androidu 4.1.2 Jelly Bean.

Je možné, že chyba nie je spôsobená samotným Androidom, ale vznikla pri úprave softvéru spoločnosťou Samsung. Ak skúšate chybu na svojej Galaxy S III, dajte nám vedieť či sa vám podarilo obísť ochranu a dostať sa do smartfónu pomocou tejto metódy.

Zdroj: MojAndroid.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá