11.3.2014 0 Comments

Balík Oracle Mobile Security Suite umožňuje organizáciám bezpečné nasadzovanie aplikácií a ochranu dát

Vzrastajúca mobilita zamestnancov vyžaduje, aby organizácie dokázali riadiť prístup k firemným dátam na mobilných zariadeniach, a týmto dátam tak zaistili zodpovedajúcu ochranu. Dnes ide o kritickú funkcionalitu. Organizácie na zabezpečenie mobilných zariadení potrebujú pokročilé riešenie, ktoré obsiahne ako firemné zariadenia, tak aj súkromné mobilné zariadenia používané na pracovné potreby (trend BYOD - Bring Your Own Device). Cieľom navyše je, aby bezpečnostné riešenie čo najmenej komplikovalo používateľské prostredie a brzdilo produktivitu práce.

Nedávno predstavený balík Mobile Security Suite spoločnosti Oracle dáva preto organizáciám možnosť flexibilne povoľovať prístup k podnikovým dátam z mobilných zariadení, izolovať od seba firemné a osobné dáta a zabezpečiť mobilný prístup k podnikovým aplikáciám. Oracle Mobile Security Suite umožňuje organizáciám nastavovať prístup k svojim dátam tak, aby zamestnanci mohli používať zariadenia podľa vlastného výberu. Nový balík spolu s už existujúcim riešením spoločnosti Oracle na správu identít a prístupu vytvára integrovanú platformu pre riadenie prístupu, bez ohľadu na konkrétnu aplikáciu a zariadenie.

Väčšina súčasných riešení tohto typu zabezpečuje primárne mobilné zariadenia; také prostredie je ale náročné integrovať s riešeniami na správu identít. Balík Oracle Mobile Security Suite naproti tomu predstavuje riešenie založené na používateľoch a aplikáciách, čo firemným IT oddeleniam umožňuje efektívnejšie riadenie prístupu a vyššiu úroveň zabezpečenia. Platforma Oracle Mobile Security Suite umožňuje oddeliť na mobilnom zariadení firemné aplikácie a dáta a vynútiť pre ne príslušnú bezpečnostnú politiku; súkromný obsah používateľa (aplikácie aj dáta) na tom istom zariadení si ďalej zachováva svoj súkromný charakter.

Riešenie navyše podporuje jednotné prihlasovanie (single sign-on), vytváranie bezpečných spojení pre sieťové aplikácie (tuneling), šifrovanie uložených dát a natívnu integráciu s adresárovými službami Microsoft Active Directory na riadenie prístupu k zdieľaným diskom. Balík Oracle Mobile Security Suite je súčasťou platformy Oracle Mobile Platform a po implementácii ponúka okamžitú integráciu s týmto prostredím, je možné ho však nasadiť aj samostatne. Balík ponúka vysoký výkon, ide o cenovo efektívne riešenie mobilného zabezpečenia.

Hlavné funkcie balíka Oracle Mobile Security Suite:

  • Balík umožňuje organizáciám vylepšiť zabezpečenie a správu mobilných dát na smartfónoch a tabletoch. Ponúka napr. obmedzenie prístupu k dátam a aplikáciám na základe zemepisnej polohy zariadenia a ďalšie využitie dát o geolokácii. Riadenie aplikácií umožňuje o. i. obmedziť kopírovanie alebo tlačenie dát, čím sa znižuje riziko ich úniku. Bezpečnú výmenu dát medzi aplikáciami je možné realizovať aj bez použitia VPN, čo býva obvykle náročné pre batériu prístroja. Lokálne uložené dáta sú šifrované, podporované je zároveň automatické vzdialené odstraňovanie citlivých dát či aplikácií po skončení práce s nimi.
  • Súčasťou balíka je špeciálny e-mailový klient, zabezpečený webový prehľadávač, správca súborov, editor dokumentov a katalóg mobilných aplikácií, ktorý môže fungovať ako app store. Zabudované je jednotné prihlasovanie (single sign-on, SSO), autentizácia s podporou systémov verejných kľúčov (PKI) a protokolu Kerberos. Používateľ sa prihlasuje iba raz a získava pri tom prístup k všetkým aplikáciám, serverom alebo zdieľaným súborom, ku ktorým má potrebné oprávnenia.
  • Rozšírené riadenie identít. Nový balík prináša organizáciám komplexný súbor funkcií, ktoré poskytuje riešenie Oracle Identity & Access Management. Zahŕňa napr. detekciu podvodov, zaistenie súladu s predpismi (Governance & Compliance) a podporuje riadenie firemných dát na mobilných zariadeniach počas ich celého životného cyklu. Organizácie môžu vďaka tomu adekvátne reagovať na trend BYOD.

„Balík Oracle Mobile Security Suite prináša výhody našej platformy na riadenie identít taktiež na mobilné zariadenia," uvádza Amit Jasuja, senior viceprezident spoločnosti Oracle pre riadenie identít a platformu Java. „Zákazníkom tak pomáhame vhodne reagovať na výzvy, ktoré pred nich stavia fenomén BYOD. Rozšírenie zabezpečenia a riadenia prístupu na mobilné zariadenia umožňuje organizáciám chrániť svoje zdroje bez toho, aby pritom zamestnancom bránili v pohodlnej práci."

Podrobnejšie informácie (v angličtine)


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá