Image
7.9.2016 0 Comments

Backstage: Google chce z YouTube urobiť sociálnu sieť s fotografiami a článkami à la Facebook

Google vraj pracuje na projekte interne nazývanom Backstage, v rámci ktorého umožní používateľom uverejňovať na svojich osobných kanáloch okrem videa aj textové príspevky, fotografie, odkazy či ankety. Najväčšia svetová služba na zdieľanie videa by tak mohla lepšie čeliť konkurencii zo strany Facebooku, Snapchatu a Twitteru.

Backstage by sa mohol objaviť na YouTube už na jeseň, a to na mobilných zariadeniach i desktopoch. Spočiatku však príde len s obmedzenými funkciami a na vybraných populárnych účtoch.

Google očakáva, že zavedenie nového typu obsahu na YouTube prinesie aj nové príležitosti na zdieľanie videa. Používatelia by napríklad mohli okrem tradičných videí na YouTube zdieľať aj videá určené len pre Bacstage, ktoré by mohli byť viac súkromného charakteru alebo časovo obmedzené.

Backstage by pre YouTube znamenal kľúčový posun smerom k sociálnej sieti. Po neúspešnej integrácii Google+ totiž populárni používatelia prechádzali do konkurenčných služieb, ako je Twitter a Facebook, aby mohli lepšie komunikovať s fanúšikmi.

Hoci zdieľanie a prezeranie videa ostane primárnou funkciou YouTube, Backstage  môže pomôcť, aby sa z neho stalo miesto, kde možno o videách aj konverzovať. YouTube zjavne nepredpokladá, že by jeho používatelia opustili služby ako Facebook, Backstage im má len ponúknuť iné mesto a iný spôsob na zdieľanie príspevkov. Spoločnosť však dúfa, že tak priláka viac divákov na svoju stránku a na dlhší čas.

Backstage by pridaním niektorých funkcií sociálnych sietí vniesol do YouTube viac aktivity. Hoci Facebook takisto umožňuje sledovanie videí a aj Twitter sa snaží konkurovať pridaním sekundárnej obrazovky, video predstavuje u nich len nadstavbu sociálnej siete. YouTube sa s Backstage vydáva práve opačnou cestou.

Zdroj: venturebeat.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá