Image
7.9.2016 0 Comments

Backstage: Google chce z YouTube urobiť sociálnu sieť s fotografiami a článkami à la Facebook

Google vraj pracuje na projekte interne nazývanom Backstage, v rámci ktorého umožní používateľom uverejňovať na svojich osobných kanáloch okrem videa aj textové príspevky, fotografie, odkazy či ankety. Najväčšia svetová služba na zdieľanie videa by tak mohla lepšie čeliť konkurencii zo strany Facebooku, Snapchatu a Twitteru.

Backstage by sa mohol objaviť na YouTube už na jeseň, a to na mobilných zariadeniach i desktopoch. Spočiatku však príde len s obmedzenými funkciami a na vybraných populárnych účtoch.

Google očakáva, že zavedenie nového typu obsahu na YouTube prinesie aj nové príležitosti na zdieľanie videa. Používatelia by napríklad mohli okrem tradičných videí na YouTube zdieľať aj videá určené len pre Bacstage, ktoré by mohli byť viac súkromného charakteru alebo časovo obmedzené.

Backstage by pre YouTube znamenal kľúčový posun smerom k sociálnej sieti. Po neúspešnej integrácii Google+ totiž populárni používatelia prechádzali do konkurenčných služieb, ako je Twitter a Facebook, aby mohli lepšie komunikovať s fanúšikmi.

Hoci zdieľanie a prezeranie videa ostane primárnou funkciou YouTube, Backstage  môže pomôcť, aby sa z neho stalo miesto, kde možno o videách aj konverzovať. YouTube zjavne nepredpokladá, že by jeho používatelia opustili služby ako Facebook, Backstage im má len ponúknuť iné mesto a iný spôsob na zdieľanie príspevkov. Spoločnosť však dúfa, že tak priláka viac divákov na svoju stránku a na dlhší čas.

Backstage by pridaním niektorých funkcií sociálnych sietí vniesol do YouTube viac aktivity. Hoci Facebook takisto umožňuje sledovanie videí a aj Twitter sa snaží konkurovať pridaním sekundárnej obrazovky, video predstavuje u nich len nadstavbu sociálnej siete. YouTube sa s Backstage vydáva práve opačnou cestou.

Zdroj: venturebeat.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá