Image
7.9.2016 0 Comments

Backstage: Google chce z YouTube urobiť sociálnu sieť s fotografiami a článkami à la Facebook

Google vraj pracuje na projekte interne nazývanom Backstage, v rámci ktorého umožní používateľom uverejňovať na svojich osobných kanáloch okrem videa aj textové príspevky, fotografie, odkazy či ankety. Najväčšia svetová služba na zdieľanie videa by tak mohla lepšie čeliť konkurencii zo strany Facebooku, Snapchatu a Twitteru.

Backstage by sa mohol objaviť na YouTube už na jeseň, a to na mobilných zariadeniach i desktopoch. Spočiatku však príde len s obmedzenými funkciami a na vybraných populárnych účtoch.

Google očakáva, že zavedenie nového typu obsahu na YouTube prinesie aj nové príležitosti na zdieľanie videa. Používatelia by napríklad mohli okrem tradičných videí na YouTube zdieľať aj videá určené len pre Bacstage, ktoré by mohli byť viac súkromného charakteru alebo časovo obmedzené.

Backstage by pre YouTube znamenal kľúčový posun smerom k sociálnej sieti. Po neúspešnej integrácii Google+ totiž populárni používatelia prechádzali do konkurenčných služieb, ako je Twitter a Facebook, aby mohli lepšie komunikovať s fanúšikmi.

Hoci zdieľanie a prezeranie videa ostane primárnou funkciou YouTube, Backstage  môže pomôcť, aby sa z neho stalo miesto, kde možno o videách aj konverzovať. YouTube zjavne nepredpokladá, že by jeho používatelia opustili služby ako Facebook, Backstage im má len ponúknuť iné mesto a iný spôsob na zdieľanie príspevkov. Spoločnosť však dúfa, že tak priláka viac divákov na svoju stránku a na dlhší čas.

Backstage by pridaním niektorých funkcií sociálnych sietí vniesol do YouTube viac aktivity. Hoci Facebook takisto umožňuje sledovanie videí a aj Twitter sa snaží konkurovať pridaním sekundárnej obrazovky, video predstavuje u nich len nadstavbu sociálnej siete. YouTube sa s Backstage vydáva práve opačnou cestou.

Zdroj: venturebeat.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

LinkedIn predstavil najväčší redizajn svojho webu od jeho spustenia pred 15 rokmi.

20.01.2017 00:22

Nová podoba bola výrazne uprataná, obsahuje nové navigačné nástroje a beží rýchlejšie. Mobilná aplikácia aj desktopová verzia dostali konzistentnejší dizajn. Podľa vyjadrenia firmy bolo hlavným cieľom ...

Internet

Google Mapy vám už ukážu, kde sa dá dobre zaparkovať

19.01.2017 00:23

Mapy Googlu budú opäť užitočnejšie. Ich nová aktualizácia v9.44 beta totiž prináša funkciu, ktorá ukáže používateľom, aké možnosti parkovania môžu očakávať na mieste určenia. Získajú tak predstavu o t ...

Internet 10

Stroj na morálne dilemy. Moral Machine umožní rozhodnúť, koho život má autonómne vozidlo obetovať pri nehode

19.01.2017 00:40

So samojazdiacimi autami experimentuje čoraz viac firiem, a tak sa vynárajú aj otázky o tom, ako majú vozidlá rozhodovať v krízových situáciách. Ak napríklad niekto nečakane vbehne do jazdnej dráhy, m ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá