27.9.2012 0 Comments

Axis predstavuje cenovo dostupné 360° panoramatické kamery pre celkový dohľad

Spoločnosť Axis Communications, svetový líder v oblasti IP kamier, dnes predstavila pevnú 360° mini dome kameru s 5-megapixelovým senzorom, ktorý umožňuje detailný 360° alebo 180° panoramatický pohľad na širokú oblasť vo vysokom rozlíšení. Priaznivé ceny interiérových sieťových kamier AXIS M3007-PV a AXIS M3007-P umožňujú obchodným reťazcom, hotelom, školám a kanceláriám získať cenovo dostupné riešenia na dohľad v širokých záberoch, vďaka ktorým môžu detekovať aktivitu a sledovat tok ľudí.

„Nová 360° pevná kamera od Axisu ponúka segmentu trhu zameranému na cenu možnosť použitia len jednej kamery pre získanie veľkého obrazu so skvelými detailmi za priaznivú cenu," povedal Miloš Kohout, Sales Engineer spoločnosti Axis pre región CEE. „Kamery tiež disponujú veľkou kapacitou pre inteligentné video aplikácie a podporujú široké spektrum softvéru pre správu videa vrátane doplnkového produktu AXIS Camera Companion."

Novo predstavené kamery, ktoré sú prírastkom do série AXIS M30, môžu byť upevnené buď na strop pre 360° obraz alebo na stenu pre 180° panoramatický záber. Obe verzie AXIS M3007-PV aj AXIS M3007-P podporují niekoľko zobrazovacích módov, ktoré boli novo upravené pre ľahší náhľad: 360° obraz v 5-megapixelovom rozlíšení, horizontálny panoramatický obraz a zobrazenie štyroch obrazov súčasne. Toto zobrazenie je vhodné napríklad pri umiestení kamery v mieste križovatky dvoch chodieb. Kamery tiež ponúkajú mód zobrazenia určitých oblastí, ktorý používateľom umožní digitálne otáčať, nakláňať a približovať jednotlivé oblasti. Viacnásobné prenosy v H.264 a Motion JPEG môžu byť tiež zasielané paralelne.

AXIS M3007-PV je pevná dome kamera, ktorá je rovnako ako nedávno ohlásený model AXIS M3006-V a už uvedené modely AXIS M3004-V a AXIS M3005-V odolná proti vandalizmu a prachu. Model AXIS M3007-P, ktorý má odlišnú vonkajšiu konštrukciu bez veka na šošovku, je extrémne diskrétna kamera, ktorá môže byť omylom považovaná za detektor dymu.

Kamery AXIS M3007-PV/-P sa dodávajú už zaostrené, čo skracuje čas potrebný na inštaláciu. Sú vybavené 2 m dlhým sieťovým káblom a podporou Power over Ethernet (IEEE 802.3af), ktorá eliminuje potrebu napájacieho káblu a znižuje cenu inštalácie.

AXIS M3007-PV/-P ponúkajú prostredníctvom AXIS Camera Application Platform dôležitú podporu pre inštaláciu aplikácií pre inteligentné video. Vďaka vstavanému slotu pre microSDHC karty je navyše možné uchovávať niekoľko dní nahrávok na pamäťových kartách. Pri použití lokálneho úložiska spolu s bezplatným softvérom AXIS Camera Companion tak získajú používatelia jednoduchý prístup ku vzdialenému sledovaniu a správe videí až zo 16 kamier.

Kamery AXIS M3007-PV/-P sú podporované aj ďalším softvérom pre správu videa vrátane AXIS Camera Station a tiež aplikáciami tretích strán prostredníctvom Application Development Partner programu od spoločnosti Axis. Tieto kamery navyše podporujú hostované video a ONVIF pre ľahšiu integráciu kamerového systému.

Odporúčané maloobchodné ceny kamier AXIS M3007-PV a AXIS M3007-P sú 539 € a 499 €. Očakáva sa, že budú dostupné v štvrtom kvartáli roku 2012. Fotografie a ďalšie dokumenty nájdete na adresách http://www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=m3007pv a http://www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=m3007p


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá