Image
3.2.2016 0 Comments

Apple vraj v marci predstaví 4-palcový iPhone 5se za dobrú cenu

Podľa niektorých zdrojov Apple pripravuje smartfón, ktorý vybočuje z radu jeho nových produktov. Má ísť o 4-palcový iPhone 5se s cenou pravdepodobne okolo 450 dolárov. Podľa správ 9to5Mac a Fast Company bude mať telefón svieži dizajn, mierne sa zlepšia technické špecifikácie, podporované budú nové funkcie iOS, ako je Apple Pay a Live Photos. iPhone 5se bude vraj obsahovať rovnaký procesor A9, ako má iPhone 6, bude mať zahnuté sklo a podporu NFC, fotoaparát bude podobný ako v iPhone 5s. Pokiaľ ide o konektivitu, hovorí sa o bluetooth 4.2, VoLTE a Wi-Fi 802.11ac. Veľkosť displeja však naznačuje, že to môže byť najlacnejší iPhone, aký sa dá zaobstarať.

Zaujímavé je aj načasovanie nového telefónu. Mal by byť ohlásený najskôr v marci, hoci Apple zvyčajne uvádza nové modely na jeseň. Možno sa tým spoločnosť snaží vyrovnať úroveň predaja v priebehu celého roka.

A pre koho je 4" model určený? Jedna z možností je tá, že Apple zle odhadol súčasné trendy v oblasti smartfónov, no možno ide o pokus získať späť stratených zákazníkov. Hoci sa ozývajú menšinové hlasy, že menšie displeje sú lepšie, prevažná väčšina kupujúcich si vyberá väčšie telefóny. V minulom roku 4-palcové a menšie displeje predstavovali len 6 % svetového trhu so smartfónmi (v roku 2014 to bolo 12 %).

Pokiaľ ide konkrétne o iPhony, podľa prieskumu spotrebiteľského trhu uskutočneného spoločnosťou Consumer Intelligence Research Partners iba 11 % kupujúcich si zvolilo lacnejší a menší iPhone 5S, zatiaľ čo všetci ostatní (9 z 10 kupujúcich) si vybrali väčšie a drahšie iPhony.

Menšie telefóny sú však obľúbené na niektorých rozvíjajúcich sa trhoch vrátane Indie, Afriky a niektorých ázijských krajín. Ide predovšetkým o spotrebiteľov citlivých na cenu a tých, ktorí kupujú svoj prvý smartfón a nechcú zápasiť s veľkorozmerným displejom v ruke.

A je tu ešte jedno potenciálne vysvetlenie - menšie smartfóny sa málo predávajú preto, že ich málokto vyrába. Aj sám šéf Applu Tim Cook pri predstavení iPhonu 6 v roku 2014 povedal, že až 60 % používateľov iPhonov neupgradovalo na 4,7 a 5,5-palcové modely. Môže to vraj byť preto, že uprednostňujú 4-palcové modely a nemajú nijakú novšiu voľbu. A iPhone 5se má azda otestovať túto teóriu.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá