Image
3.2.2016 0 Comments

Apple vraj v marci predstaví 4-palcový iPhone 5se za dobrú cenu

Podľa niektorých zdrojov Apple pripravuje smartfón, ktorý vybočuje z radu jeho nových produktov. Má ísť o 4-palcový iPhone 5se s cenou pravdepodobne okolo 450 dolárov. Podľa správ 9to5Mac a Fast Company bude mať telefón svieži dizajn, mierne sa zlepšia technické špecifikácie, podporované budú nové funkcie iOS, ako je Apple Pay a Live Photos. iPhone 5se bude vraj obsahovať rovnaký procesor A9, ako má iPhone 6, bude mať zahnuté sklo a podporu NFC, fotoaparát bude podobný ako v iPhone 5s. Pokiaľ ide o konektivitu, hovorí sa o bluetooth 4.2, VoLTE a Wi-Fi 802.11ac. Veľkosť displeja však naznačuje, že to môže byť najlacnejší iPhone, aký sa dá zaobstarať.

Zaujímavé je aj načasovanie nového telefónu. Mal by byť ohlásený najskôr v marci, hoci Apple zvyčajne uvádza nové modely na jeseň. Možno sa tým spoločnosť snaží vyrovnať úroveň predaja v priebehu celého roka.

A pre koho je 4" model určený? Jedna z možností je tá, že Apple zle odhadol súčasné trendy v oblasti smartfónov, no možno ide o pokus získať späť stratených zákazníkov. Hoci sa ozývajú menšinové hlasy, že menšie displeje sú lepšie, prevažná väčšina kupujúcich si vyberá väčšie telefóny. V minulom roku 4-palcové a menšie displeje predstavovali len 6 % svetového trhu so smartfónmi (v roku 2014 to bolo 12 %).

Pokiaľ ide konkrétne o iPhony, podľa prieskumu spotrebiteľského trhu uskutočneného spoločnosťou Consumer Intelligence Research Partners iba 11 % kupujúcich si zvolilo lacnejší a menší iPhone 5S, zatiaľ čo všetci ostatní (9 z 10 kupujúcich) si vybrali väčšie a drahšie iPhony.

Menšie telefóny sú však obľúbené na niektorých rozvíjajúcich sa trhoch vrátane Indie, Afriky a niektorých ázijských krajín. Ide predovšetkým o spotrebiteľov citlivých na cenu a tých, ktorí kupujú svoj prvý smartfón a nechcú zápasiť s veľkorozmerným displejom v ruke.

A je tu ešte jedno potenciálne vysvetlenie - menšie smartfóny sa málo predávajú preto, že ich málokto vyrába. Aj sám šéf Applu Tim Cook pri predstavení iPhonu 6 v roku 2014 povedal, že až 60 % používateľov iPhonov neupgradovalo na 4,7 a 5,5-palcové modely. Môže to vraj byť preto, že uprednostňujú 4-palcové modely a nemajú nijakú novšiu voľbu. A iPhone 5se má azda otestovať túto teóriu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá