Image
3.2.2016 0 Comments

Apple vraj v marci predstaví 4-palcový iPhone 5se za dobrú cenu

Podľa niektorých zdrojov Apple pripravuje smartfón, ktorý vybočuje z radu jeho nových produktov. Má ísť o 4-palcový iPhone 5se s cenou pravdepodobne okolo 450 dolárov. Podľa správ 9to5Mac a Fast Company bude mať telefón svieži dizajn, mierne sa zlepšia technické špecifikácie, podporované budú nové funkcie iOS, ako je Apple Pay a Live Photos. iPhone 5se bude vraj obsahovať rovnaký procesor A9, ako má iPhone 6, bude mať zahnuté sklo a podporu NFC, fotoaparát bude podobný ako v iPhone 5s. Pokiaľ ide o konektivitu, hovorí sa o bluetooth 4.2, VoLTE a Wi-Fi 802.11ac. Veľkosť displeja však naznačuje, že to môže byť najlacnejší iPhone, aký sa dá zaobstarať.

Zaujímavé je aj načasovanie nového telefónu. Mal by byť ohlásený najskôr v marci, hoci Apple zvyčajne uvádza nové modely na jeseň. Možno sa tým spoločnosť snaží vyrovnať úroveň predaja v priebehu celého roka.

A pre koho je 4" model určený? Jedna z možností je tá, že Apple zle odhadol súčasné trendy v oblasti smartfónov, no možno ide o pokus získať späť stratených zákazníkov. Hoci sa ozývajú menšinové hlasy, že menšie displeje sú lepšie, prevažná väčšina kupujúcich si vyberá väčšie telefóny. V minulom roku 4-palcové a menšie displeje predstavovali len 6 % svetového trhu so smartfónmi (v roku 2014 to bolo 12 %).

Pokiaľ ide konkrétne o iPhony, podľa prieskumu spotrebiteľského trhu uskutočneného spoločnosťou Consumer Intelligence Research Partners iba 11 % kupujúcich si zvolilo lacnejší a menší iPhone 5S, zatiaľ čo všetci ostatní (9 z 10 kupujúcich) si vybrali väčšie a drahšie iPhony.

Menšie telefóny sú však obľúbené na niektorých rozvíjajúcich sa trhoch vrátane Indie, Afriky a niektorých ázijských krajín. Ide predovšetkým o spotrebiteľov citlivých na cenu a tých, ktorí kupujú svoj prvý smartfón a nechcú zápasiť s veľkorozmerným displejom v ruke.

A je tu ešte jedno potenciálne vysvetlenie - menšie smartfóny sa málo predávajú preto, že ich málokto vyrába. Aj sám šéf Applu Tim Cook pri predstavení iPhonu 6 v roku 2014 povedal, že až 60 % používateľov iPhonov neupgradovalo na 4,7 a 5,5-palcové modely. Môže to vraj byť preto, že uprednostňujú 4-palcové modely a nemajú nijakú novšiu voľbu. A iPhone 5se má azda otestovať túto teóriu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá