Image
10.9.2015 0 Comments

Apple predstavil nové iPhony, iPad Pro a Apple TV

Spoločnosť Apple uskutočnila v San Franciscu tlačovú konferenciu, na ktorej predstavila svoje najnovšie produkty. Medzi tie najviac očakávané patrili iPhony so zdokonaleným fotoaparátom a novým ovládaním, iPad Pro s veľkým displejom, klávesnicou a stylusom a Apple TV, ktoré možno využiť ako centrum zábavy v obývačke aj ako hernú konzolu.

Najnovšie verzie vlajkových smartfónov Applu iPhone 6S a iPhone 6S Plus budú uvedené na trh 25. septembra a predobjednávky sa začnú 12. septembra. Na prvý pohľad sa nové iPhony nelíšia od svojich predchodcov (nové je len ružové farebné vyhotovenie Rose Gold), zmeny však nastali vnútri. iPhone 6S a 6S Plus dostali nový procesor A9, ktorý je podľa vyjadrenia Applu o 70 % výkonnejší ako jeho predchodca A8. Jedna z najdôležitejších nových funkcií je 3D Touch. Ide o podobnú dotykovú funkciu ako Force Touch - systém aj aplikácie budú schopné reagovať na silu prítlaku, čo umožní nový spôsob ovládania.

Upgradu sa dočkal aj fotoaparát - iPhone 6S má nový 12-megapixelový zadný fotoaparát (predchádzajúca verzia mala 8 Mpx) a 5-megapixelovú prednú kameru (predtým 1,2 Mpx). Po novom smartfón dokáže využiť svoj displej ako blesk - na chvíľu sa rozžiari viac ako bežne. Funkcia sa volá Retina Flash. Nové iPhony zvládnu aj 4K video a zaostrujú rýchlejšie. Z ďalších nových funkcií spomenieme ešte Live Photos. iPhony dokážu točiť krátke pohyblivé fotografie v rozlíšení 12 Mpx, ktoré majú zabrať menej dátového priestoru.

Cena iPhonu 6S sa začína od 199 dolárov za základný 16 GB model, 64 GB verzia bude stáť 299 dolárov a za 128 GB verziu bude treba zaplatiť 399 dolárov. 16 GB model iPhonu 6S Plus bude stáť 299 dolárov, 64 GB verzia 399 dolárov a cena najvyššieho 128 GB modelu bude 499 dolárov. Ceny platia pri dvojročnej viazanosti.

iphones.jpg

Po niekoľkých mesiacoch špekulácií a dohadov Apple odhalil aj väčšiu verziu svojho tabletu s názvom iPad Pro. Novinka má 12,9-palcový displej s rozlíšením 2732 × 2048 pixelov a s jemnosťou 264 ppi. Tablet má hrúbku 6,9 mm a jeho hmotnosť je 713 g (Wi-Fi), resp. 723 g (LTE). Šírka obrazovky je zhodná s výškou iPadu Air 2. Vnútri je nový procesor Applu A9X, ktorý je vraj 1,8-krát rýchlejší ako predchádzajúci čip. Priepustnosť pamäte sa zdvojnásobila, rýchlejšie je aj úložisko a grafika. Výdrž batérie sa zachovala na úrovni 10 hodín, a to pri možnosti editácie troch prúdov 4K videa súčasne. Apple pridal aj audiosystém pozostávajúci zo štyroch reproduktorov. Zvuk bude stereofónny, orientácia sa bude meniť s otočením tabletu.

Medzi kľúčové črty iPadu Pro patrí aj klávesnica Smart Keyboard. Slúži aj ako kryt a k tabletu sa pripája novým dokovacím konektorom. Nie je to však jediný hardvérový doplnok nového iPadu. Pribudol aj stylus s jednoduchým názvom Pencil. Poslúži na kreslenie, maľovanie, písanie poznámok, úpravu grafiky. Hrot stylusu dokáže rozpoznať silu prítlaku. Nabíja sa pomocou konektora Lightning, ktorý sa zapája priamo do iPadu Pro, po 15 sekundách nabíjania s ním možno pracovať 30 minút.

Nový iPad Pro obsahuje aj dotykový senzor ID a podporu pre LTE. Na zadnej strane má 8 Mpx fotoaparát iSight a na prednej strane HD kameru FaceTime. Apple plánuje uviesť nový tablet na trh v novembri v striebornom, zlatom a sivom farebnom vyhotovení. Ceny sa začínajú od 799 dolárov za 32 GB model, najvyššia 128 GB verzia bude stáť 949 dolárov, resp. 1079 dolárov (variant s LTE). Pencil sa bude predávať za 99 dolárov a klávesnica za 169 dolárov.

Apple inovoval aj svoj set-top box Apple TV. Nová verzia prináša lepší operačný systém tvOS s App Storom a novou grafikou, vyšší výkon (aj na hry), pohodlnejšie ovládanie a nové vývojárske API. Poháňa ho 64-bitový procesor A8 a podporuje Wi-Fi a bluetooth 4.0. Škatuľka je o 10 mm vyššia ako predchádzajúce zariadenie. K novinkám patrí integrovaný mikrofón a asistentka Siri, ktorá dokáže vyhľadávať v iTunes, Netflixe, Hulu, HBO a Showtime.

Nový Apple TV sa objaví na trhu koncom októbra v dvoch konfiguráciách: 32 GB za 149 dolárov alebo 64 GB za 199 dolárov.

Zdroj: theverge.com, theverge.com, theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá