Image
14.9.2012 0 Comments

Antivírusové programy sú často zle nastavené

antivir-1.jpg Medzi jednotlivými antivírusovými programami sú v nastavení veľké rozdiely, zistila to štúdia spoločnosti OPSWAT. Najlepšie sú na tom používatelia s antivírusom od Microsoftu.

Konfigurácia antivírusových programov sa pri jednotlivých produktoch veľmi líši. Podľa certifikačnej firmy OPSWAT používatelia, ktorí používajú Microsoft Security Essentials (MSE), majú s najvyššou pravdepodobnosťou optimálne nastavenie.

Podľa údajov, ktoré OPSWAT získal z počítačov používajúcich nástroj AppRemover Tool (140 000 inštalácií), mal MSE zapnutú ochranu v reálnom čase v 94,6 % prípadov. To mu dáva mierny náskok pred programami Avast, McAfee a Avira.

Na druhej strane používatelia antivírusu Kaspersky Lab Internet Security majú túto dôležitú funkciu aktívnu iba v 65,5 percentách prípadov. Oveľa lepšie na tom nie sú ani používatelia programov Norton Internet Security a Norton Antivirus.

Používatelia MSE majú takisto najlepšie nastavenú frekvenciu nových aktualizácií: 94 % aktualizácií sa realizovalo v predchádzajúcom týždni. Používatelia programov Norton Antivirus a McAfee VirusScan sú na tom podstatne horšie - v posledných šesťdesiatich dňoch aktualizovalo program iba 65 percent používateľov, čo robí ochranu v podstate bezpredmetnou.

V prehliadkach systému znovu vedie MSE - 74,5 % používateľov vykonalo test systému počas predchádzajúcich siedmich dní. Z používateľov McAfee VirusScan vykonala v poslednom týždni test systému iba štvrtina.

O dôvodoch prekvapivých rozdielov v nastavení OPSWAT nešpekuluje. Úlohu by však mohol hrať spôsob, ako si používatelia softvér zaobstarávajú. Programy ako McAfee a Norton sú na nových počítačoch často nainštalované v skúšobnej verzii. Je možné, že používatelia nemajú po skončení trialu dostatočnú motiváciu na aktualizáciu. MSE je zadarmo, používatelia ho musia aktívne stiahnuť a nastaviť podľa svojich potrieb. Nastavenie ochrany v reálnom čase a denné aktualizácie sú automatické, prehliadka systému musí byť naplánovaná.

V Spojených štátoch je podľa štatistík spoločnosti OPSWAT MSE najpoužívanejší antivírový program s podielom 25,3 %. V celosvetovom rebríčku je MSE na druhom mieste s 13,6 %, tretí je Avast Free Antivirus, ktorý má podiel 13,8 %.

Bezplatné antivírusy pomaly uberajú podiel na trhu plateným programom, ktoré pomaly strácajú svoju popularitu.

Zdroj: computerworld.czNechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Bezpečnosť 1

Ministri dopravy únie schválili prvé celoeurópske bezpečnostné pravidlá pre drony

05.12.2016 00:10

Ministri dopravy krajín Európskej únie schválili úpravu pravidiel v oblasti civilného letectva. Bezpečnosť v doprave bola pritom hlavnou témou zasadnutia, ktorého sa za predsedajúcu krajinu zúčastnil ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá