Image
14.9.2012 0 Comments

Antivírusové programy sú často zle nastavené

antivir-1.jpg Medzi jednotlivými antivírusovými programami sú v nastavení veľké rozdiely, zistila to štúdia spoločnosti OPSWAT. Najlepšie sú na tom používatelia s antivírusom od Microsoftu.

Konfigurácia antivírusových programov sa pri jednotlivých produktoch veľmi líši. Podľa certifikačnej firmy OPSWAT používatelia, ktorí používajú Microsoft Security Essentials (MSE), majú s najvyššou pravdepodobnosťou optimálne nastavenie.

Podľa údajov, ktoré OPSWAT získal z počítačov používajúcich nástroj AppRemover Tool (140 000 inštalácií), mal MSE zapnutú ochranu v reálnom čase v 94,6 % prípadov. To mu dáva mierny náskok pred programami Avast, McAfee a Avira.

Na druhej strane používatelia antivírusu Kaspersky Lab Internet Security majú túto dôležitú funkciu aktívnu iba v 65,5 percentách prípadov. Oveľa lepšie na tom nie sú ani používatelia programov Norton Internet Security a Norton Antivirus.

Používatelia MSE majú takisto najlepšie nastavenú frekvenciu nových aktualizácií: 94 % aktualizácií sa realizovalo v predchádzajúcom týždni. Používatelia programov Norton Antivirus a McAfee VirusScan sú na tom podstatne horšie - v posledných šesťdesiatich dňoch aktualizovalo program iba 65 percent používateľov, čo robí ochranu v podstate bezpredmetnou.

V prehliadkach systému znovu vedie MSE - 74,5 % používateľov vykonalo test systému počas predchádzajúcich siedmich dní. Z používateľov McAfee VirusScan vykonala v poslednom týždni test systému iba štvrtina.

O dôvodoch prekvapivých rozdielov v nastavení OPSWAT nešpekuluje. Úlohu by však mohol hrať spôsob, ako si používatelia softvér zaobstarávajú. Programy ako McAfee a Norton sú na nových počítačoch často nainštalované v skúšobnej verzii. Je možné, že používatelia nemajú po skončení trialu dostatočnú motiváciu na aktualizáciu. MSE je zadarmo, používatelia ho musia aktívne stiahnuť a nastaviť podľa svojich potrieb. Nastavenie ochrany v reálnom čase a denné aktualizácie sú automatické, prehliadka systému musí byť naplánovaná.

V Spojených štátoch je podľa štatistík spoločnosti OPSWAT MSE najpoužívanejší antivírový program s podielom 25,3 %. V celosvetovom rebríčku je MSE na druhom mieste s 13,6 %, tretí je Avast Free Antivirus, ktorý má podiel 13,8 %.

Bezplatné antivírusy pomaly uberajú podiel na trhu plateným programom, ktoré pomaly strácajú svoju popularitu.

Zdroj: computerworld.czNechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Hackerská skupina Anonymous vyhlásila vojnu Donaldovi Trumpovi

20.01.2017 00:15

Skupina Anonymous vyzvala svojich priaznivcov na útok proti novo zvolenému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Jeden z najobľúbenejších účtov spojených s hackerskou skupinou zverejnil na Twitt ...

Bezpečnosť

Čo nás čaká v bezpečnosti v roku 2017?

19.01.2017 00:15

Tak ako postupuje svet technológií míľovými krokmi dopredu, objavujú sa nové výzvy a problémy v oblasti bezpečnosti. Okrem novej legislatívy, ako je GDPR (General Data Protection Regulation, regulácia ...

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá