Image
15.1.2014 0 Comments

Antik získal licenciu na vysielanie cez internet

antik_telecom.jpg Rada pre vysielanie a retransmisiu doplnila na žiadosť ANTIK Telecom licenciu na televíznu retransmisiu. Okrem IPTV do registrácie retransmisie pribudlo výslovne aj vysielanie cez internet.

RVR rozšírila registráciu o „OTT - (šírenie televízneho signálu po verejnom internete)", zatiaľ čo doteraz znela registrácia na pojem IPTV. Klienti Antiku využívajú IPTV retransmisiu aj cez vlastné zariadenie SmartTVBox, ktoré sprístupňuje TV kanály cez bežný internet.

„Nestotožňujeme sa s rozhodnutím RVR, ktorá na základe nezákonných podkladov usúdila, že pojem Internet Protocol TV nezahŕňa šírenie TV cez internet, napadli sme ho na súde," vysvetľuje Vlastimil Lakatoš, vedúci oddelenia IPTV v ANTIK Telecom, s. r. o. „Keďže však rozhodnutie RVR sa stalo v zmysle zákona právoplatným bez ohľadu na našu žalobu, ostáva nám ho rešpektovať až do rozhodnutia súdu. Požiadali sme preto Radu o rozšírenie licencie. RVR nám vyhovela v plnom rozsahu." Antik pritom očakáva, že v prípade úspechu súd následne nariadi Rade opätovné posúdenie celej veci.

RVR vo svojom októbrovom rozhodnutí neuznala, že ANTIK Telecom má súhlas na šírenie všetkých staníc aj cez internet cez svoje zariadenie SmartTVBox, keďže na dané šírenie používa tzv. Internet Protocol TV (skrátene IPTV). Rada na základe dokumentu nájdeného na internete bez opory v slovenskej alebo európskej legislatíve vyhlásila, že technológia retransmisie cez IPTV nezahŕňa retransmisiu cez internet.

Navyše neuznala ani súhlasy so šírením od vysielateľov, ktorí na vysielanie cez internet použili v dokumentoch pojem OTT, bežne celosvetovo používaný na označenie internetového šírenia televízie. Antik Telecom ešte v októbri napadol rozhodnutie RVR na súde, to však nemá odkladný účinok. Požiadal preto RVR aj o rozšírenie registrácie retransmisie.


Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie 4

4ka ako prvá na Slovensku prináša totálne neobmedzené volania aj dáta

18.10.2016 00:21

Štvrtý mobilný operátor prináša na slovenský trh ďalšiu novinku z produktovej rady TO. S novinkou TO.∞ za cenu 30 eur na 30 dní prinesie do mobilu neobmedzené množstvo dát v sieti 4ky aj v sieti obcho ...

Telekomunikácie

Telekom predstavil nové technologické vychytávky aj zrýchlenie pripojenia k internetu

18.10.2016 00:07

Telekom predstavil viacero noviniek, ktoré pripravuje na nadchádzajúce predvianočné obdobie. Z technologických noviniek to bude okrem iného zrýchlenie prenosových rýchlostí pripojenia k internetu takm ...

Telekomunikácie 3

4ka ako prvá na Slovensku spúšťa do komerčnej prevádzky VoLTE volania

12.10.2016 00:15

Oddnes môžu už aj obyvatelia Slovenska využívať Voice over LTE (VoLTE), čo je revolučná technológia prinášajúca rýchlejšie spojenie volania a vyššiu kvalitu hlasu. Jej komerčnú prevádzku ako prvá spom ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá