Image
11.3.2016 0 Comments

AnimeSHOW 2016 a GAME EXPO 2016

V dňoch 18. – 20. marca sa v bratislavskom dome kultúry Ružinov uskutoční už 9. ročník medzinárodného festivalu anime, mangy, japonskej kultúry a scifi& fantasy AnimeSHOW 2016. Paralelne s AnimeSHOW svoje brány už šiestykrát otvorí medzinárodná výstava počítačových, kartových a stolových spoločenských hier GAME EXPO. Oba festivaly organizuje nezisková organizácia OZ AnimeCrew v spolupráci s Japonským veľvyslanectvom na Slovensku a s ďalšími partnermi. 

AnimeSHOW aj GAME EXPO sa každý rok tešia veľkej obľube. „Minulý rok sme v Istropolise na AnimeSHOW a GAME EXPO hostili viac ako 10-tisíc návštevníkov. Práve preto sa snažíme návštevníkom prinášať jedinečný program, na ktorý na Slovensku ešte nevideli, hovorí riaditeľ festivalu Robert Žittnan.

Cieľom oboch festivalov je poskytnúť návštevníkom edukáciu, priblížiť a podporiť fenomén popkultúry a ponúknuť tvorivú alternatívu trávenia voľného času. Pre širokú verejnosť je AnimeSHOW 2016 a GAME EXPO 2016 aj priestor na sebarealizáciu a prezentovanie sa – vidieť tu môžete práce talentovaných výtvarníkov, comicsových tvorcov či spisovateľov.

Program – AnimeSHOW 2016:

AnimeSHOW 2016 ponúkne v priebehu troch dní atraktívny program rozdelený do jednotlivých sekcií - Anime, Japonsko, Sci-fi & Fantasy,  Popkultúra a Kórea. Ako každý rok, ani tento raz nebude chýbať pútavý sprievodný program. Dominuje mu veľmi obľúbená kostýmová súťaž Cosplay, ktorej víťaz pocestuje do európskeho finále v Londýne.

Tohtoročnou špecialitou AnimeSHOW 2016 je rozšírenie vonkajšieho programu o šiermiarske skupiny Rytieri z hradu Bagras a Vinedi, ktoré nám prinesú historické dobové stany, zbrane, kuchyňu a samozrejme predstavenie dobových šermiarskych bitiek. Chýbať nebude ani strelnica z luku a vozenie na koňoch. .

Návštevníci sa môžu tešiť aj na najnovšie filmové trháky, medzi ktorými nájdete filmy ako Mad Max: Fury Road, Posledný Lovec Čarodejníc, Pixels, Hotel Transilvania 2, Hobbit 3 ale aj množstvo filmov s comicsovou, fantastickou alebo anime tematikou.

Čo eš­te náj­de­te na Ani­meS­HOW 2016:

 • Sú­ťaž o naj­lep­šie kres­le­né di­elo v ka­te­gó­riách Fa­nArt a Ori­gi­nal Art.
 • Sú­ťaž o naj­lep­ší kos­tým hr­di­nu z fil­mov, hier a ani­me Cos­play.
 • Sú­ťaž o naj­lep­šie­ho  spe­vá­ka v súťaži Karaoke.
 • Sú­ťaž o naj­lep­ších ta­neč­ní­kov v Dan­ce Dan­ce Re­vo­lu­tion.
 • Pre­zen­tá­cia naj­nov­ších ani­me fil­mov a aj fan­ta­sy, sci-fi či komiksových fil­mov.
 • Sek­cia Pop­kul­tú­ra, kto­rá bu­de ve­no­va­ná ob­ľú­be­ným se­riá­lom a kul­to­vým fil­mom.
 • Či­tá­reň man­ga ko­mik­sov v spo­lup­rá­ci s pr­vou a je­di­nou slo­ven­skou man­ga kniž­ni­cou - Man­gaC­lub.
 • Pred­náš­ky a be­se­dy so zná­my­mi spisovateľmi
 • Fa­nú­ši­ko­via ja­pon­skej ani­mo­va­nej tvor­by sa na­ba­žia vy­ni­ka­jú­ce­ho ani­me, pred­ná­šok na té­mu ani­me.

Program – GAME EXPO 2016:

Výstava GAME EXPO 2016, ktorá prebieha paralelne s AnimeSHOW 2016, ponúkne v priebehu troch dní atraktívny program rozdelený do sekcií Počítačové hry, Retro hry, Kartové hry, Stolové hry, Prednášky a prezentácie, Výstava hernej histórie a artworkov, LARPy a Herné filmy.

Významným hosťom festivalu budú tvorcovia hry Blood Will Be Spilled ktorí na festivale nielen porozprávajú o hre samotnej, ale aj o zaujímavom príbehu, ktorý túto hru sprevádza. Ako sa ako slovenskí developeri dostali na Steam Greenlight a ľudia ich hru schválili. Návštevníci sa môžu tešiť aj na PC turnaje League of Legends, HearthStone a Counter Strike:GO. Herné a filmové soundtracky na klavíri odohrá Marek Čabák.

Čo určite nebude chýbať na GAME EXPO 2016:

 • Výstava japonských herných automatov
 • Najnovšie herné konzoly
 • Retro sekcia s historickými konzolami Nintendo a Sega
 • sekcie výstava, počítačové hry, spoločenské stolové hry, kartové hry a L.A.R.P.
 • Prezentácia vývojárskych štúdií a výstava histórie počítačových hier.
 • Odborné prednášky, besedy a príspevky na tému hier.
 • Turnaje a hranie najnovších počítačových hier.
 • Workshopy o tvorbe počítačových hier
 • Hranie kartových hier (MTG, World of Warcraft, Pokémon, Yu-gi-oh)
 • Hranie stolových hier (Hobit, Smallworld, Lovci noci, Dixit, a iné)
 • Casual hry (Guitar Hero, DDR, SingStar, EyeToy, a iné)
 • LaserGame aréna

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá