Image
27.2.2015 0 Comments

Android for Work: Google chce presadiť androidové smartfóny a tablety vo firmách

Andoid bol často kritizovaný ako nedostatočne zabezpečený systém. To je aj dôvod, prečo sa mu na rozdiel od iOS či BlackBerry nedarilo presadiť v podnikovej sfére. Androidoví OEM partneri Googlu sa to snažili riešiť vlastnými aplikáciami (napr. Samsung Knox). Teraz však internetový gigant berie iniciatívu do vlastných rúk, a to vo veľkom štýle.

Google prvýkrát predstavil túto iniciatívu vlani v lete na vývojárskej konferencii I/O. Teraz, keď oficiálne začína svoj program, zverejnil veľa detailov o tom, ako to bude presne fungovať.

Základný cieľ je zjednodušiť podnikom nasadenie zariadení so systémom Android pre svojich zamestnancov a zároveň sa postarať o to, aby androidové zariadenia, ktoré zamestnanci prinášajú do práce na vlastnú päsť, boli bezpečnejšie.

Iniciatíva Android for Work sa skladá z dvoch častí - súpravy nových technológií, ktoré Google vytvoril pre Android 5.0 Lollipop, a súboru nových partnerstiev s výrobcami hardvéru, vývojármi softvéru, spoločnosťami zameranými na správu podnikovej mobility a ďalšími.

Základné technológie Google nasadí v rámci konceptu pracovných profilov. Používatelia zariadení si môžu kompletne oddeliť svoj pracovný a osobný život. Pracovné aplikácie, dáta a komunikácia sa úplne osamostatnia a budú ovládateľné IT tímom spoločnosti. Používatelia sa však nebudú musieť stále prepínať medzi súkromným a pracovným účtom, všetky aplikácie totiž uvidia v jednom prostredí. Pracovné však budú označené ikonkou aktovky. Firmy budú môcť takéto aplikácie spravovať bez toho, aby mali prístup k osobným údajom alebo aplikáciám používateľa v telefóne.

android_for_work.png

Pracovné profily budú priamo integrované do systému Android Lollipop, budú ich však podporovať aj staršie verzie systému počnúc Androidom 4.0, a to po stiahnutí voľne dostupnej aplikácie Android for Work.

Pokiaľ ide o dostupnosť aplikácií, o tú sa postará nový obchod Google Play for Work, kde budú mať administrátori možnosť vzdialene spravovať a inštalovať aplikácie na zariadeniach zamestnancov. Všetky takto nainštalované aplikácie bude označené už spomínanou ikonkou aktovky. Používatelia však budú môcť aj sami nainštalovať ľubovoľnú aplikáciu z obchodu Play, ak ju firma schváli.

Android for Work bude ponúkať aj systém nástrojov na zvýšenie produktivity, no keďže zamestnanci používajú rôzne e-mailové či kalendárové aplikácie, podporované budú aj rôzne iné nástroje, napr. Exchange či rôzne formáty dokumentov na Google Docs.

Google oznámil aj prvých dôležitých partnerov:

  • Nástroje na mobilnú firemnú správu: VMware Airwatch, BlackBerry BES, Citrix XenMobile, Google Apps for Work, IBM MaaS360, MobileIron, SAP a Soti.
  • Aplikácie: Adobe, Box, Concur, Salesforce, SAP a SuccessFactors
  • VPN: Cisco, F5, PaloAlto Networks a PulseSecure.
  • Výrobcovia zariadení: Dell, HP, HTC, Huawei, Lenovo, LG, Motorola, Samsung a Sony

Až budúcnosť ukáže, akého prijatia sa iniciatíve Android for Work dostane na trhu. Google však má pravdu v tom, že možnosti pred ňou sú obrovské.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá