Image
27.2.2015 0 Comments

Android for Work: Google chce presadiť androidové smartfóny a tablety vo firmách

Andoid bol často kritizovaný ako nedostatočne zabezpečený systém. To je aj dôvod, prečo sa mu na rozdiel od iOS či BlackBerry nedarilo presadiť v podnikovej sfére. Androidoví OEM partneri Googlu sa to snažili riešiť vlastnými aplikáciami (napr. Samsung Knox). Teraz však internetový gigant berie iniciatívu do vlastných rúk, a to vo veľkom štýle.

Google prvýkrát predstavil túto iniciatívu vlani v lete na vývojárskej konferencii I/O. Teraz, keď oficiálne začína svoj program, zverejnil veľa detailov o tom, ako to bude presne fungovať.

Základný cieľ je zjednodušiť podnikom nasadenie zariadení so systémom Android pre svojich zamestnancov a zároveň sa postarať o to, aby androidové zariadenia, ktoré zamestnanci prinášajú do práce na vlastnú päsť, boli bezpečnejšie.

Iniciatíva Android for Work sa skladá z dvoch častí - súpravy nových technológií, ktoré Google vytvoril pre Android 5.0 Lollipop, a súboru nových partnerstiev s výrobcami hardvéru, vývojármi softvéru, spoločnosťami zameranými na správu podnikovej mobility a ďalšími.

Základné technológie Google nasadí v rámci konceptu pracovných profilov. Používatelia zariadení si môžu kompletne oddeliť svoj pracovný a osobný život. Pracovné aplikácie, dáta a komunikácia sa úplne osamostatnia a budú ovládateľné IT tímom spoločnosti. Používatelia sa však nebudú musieť stále prepínať medzi súkromným a pracovným účtom, všetky aplikácie totiž uvidia v jednom prostredí. Pracovné však budú označené ikonkou aktovky. Firmy budú môcť takéto aplikácie spravovať bez toho, aby mali prístup k osobným údajom alebo aplikáciám používateľa v telefóne.

android_for_work.png

Pracovné profily budú priamo integrované do systému Android Lollipop, budú ich však podporovať aj staršie verzie systému počnúc Androidom 4.0, a to po stiahnutí voľne dostupnej aplikácie Android for Work.

Pokiaľ ide o dostupnosť aplikácií, o tú sa postará nový obchod Google Play for Work, kde budú mať administrátori možnosť vzdialene spravovať a inštalovať aplikácie na zariadeniach zamestnancov. Všetky takto nainštalované aplikácie bude označené už spomínanou ikonkou aktovky. Používatelia však budú môcť aj sami nainštalovať ľubovoľnú aplikáciu z obchodu Play, ak ju firma schváli.

Android for Work bude ponúkať aj systém nástrojov na zvýšenie produktivity, no keďže zamestnanci používajú rôzne e-mailové či kalendárové aplikácie, podporované budú aj rôzne iné nástroje, napr. Exchange či rôzne formáty dokumentov na Google Docs.

Google oznámil aj prvých dôležitých partnerov:

  • Nástroje na mobilnú firemnú správu: VMware Airwatch, BlackBerry BES, Citrix XenMobile, Google Apps for Work, IBM MaaS360, MobileIron, SAP a Soti.
  • Aplikácie: Adobe, Box, Concur, Salesforce, SAP a SuccessFactors
  • VPN: Cisco, F5, PaloAlto Networks a PulseSecure.
  • Výrobcovia zariadení: Dell, HP, HTC, Huawei, Lenovo, LG, Motorola, Samsung a Sony

Až budúcnosť ukáže, akého prijatia sa iniciatíve Android for Work dostane na trhu. Google však má pravdu v tom, že možnosti pred ňou sú obrovské.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá