Image
27.2.2015 0 Comments

Android for Work: Google chce presadiť androidové smartfóny a tablety vo firmách

Andoid bol často kritizovaný ako nedostatočne zabezpečený systém. To je aj dôvod, prečo sa mu na rozdiel od iOS či BlackBerry nedarilo presadiť v podnikovej sfére. Androidoví OEM partneri Googlu sa to snažili riešiť vlastnými aplikáciami (napr. Samsung Knox). Teraz však internetový gigant berie iniciatívu do vlastných rúk, a to vo veľkom štýle.

Google prvýkrát predstavil túto iniciatívu vlani v lete na vývojárskej konferencii I/O. Teraz, keď oficiálne začína svoj program, zverejnil veľa detailov o tom, ako to bude presne fungovať.

Základný cieľ je zjednodušiť podnikom nasadenie zariadení so systémom Android pre svojich zamestnancov a zároveň sa postarať o to, aby androidové zariadenia, ktoré zamestnanci prinášajú do práce na vlastnú päsť, boli bezpečnejšie.

Iniciatíva Android for Work sa skladá z dvoch častí - súpravy nových technológií, ktoré Google vytvoril pre Android 5.0 Lollipop, a súboru nových partnerstiev s výrobcami hardvéru, vývojármi softvéru, spoločnosťami zameranými na správu podnikovej mobility a ďalšími.

Základné technológie Google nasadí v rámci konceptu pracovných profilov. Používatelia zariadení si môžu kompletne oddeliť svoj pracovný a osobný život. Pracovné aplikácie, dáta a komunikácia sa úplne osamostatnia a budú ovládateľné IT tímom spoločnosti. Používatelia sa však nebudú musieť stále prepínať medzi súkromným a pracovným účtom, všetky aplikácie totiž uvidia v jednom prostredí. Pracovné však budú označené ikonkou aktovky. Firmy budú môcť takéto aplikácie spravovať bez toho, aby mali prístup k osobným údajom alebo aplikáciám používateľa v telefóne.

android_for_work.png

Pracovné profily budú priamo integrované do systému Android Lollipop, budú ich však podporovať aj staršie verzie systému počnúc Androidom 4.0, a to po stiahnutí voľne dostupnej aplikácie Android for Work.

Pokiaľ ide o dostupnosť aplikácií, o tú sa postará nový obchod Google Play for Work, kde budú mať administrátori možnosť vzdialene spravovať a inštalovať aplikácie na zariadeniach zamestnancov. Všetky takto nainštalované aplikácie bude označené už spomínanou ikonkou aktovky. Používatelia však budú môcť aj sami nainštalovať ľubovoľnú aplikáciu z obchodu Play, ak ju firma schváli.

Android for Work bude ponúkať aj systém nástrojov na zvýšenie produktivity, no keďže zamestnanci používajú rôzne e-mailové či kalendárové aplikácie, podporované budú aj rôzne iné nástroje, napr. Exchange či rôzne formáty dokumentov na Google Docs.

Google oznámil aj prvých dôležitých partnerov:

  • Nástroje na mobilnú firemnú správu: VMware Airwatch, BlackBerry BES, Citrix XenMobile, Google Apps for Work, IBM MaaS360, MobileIron, SAP a Soti.
  • Aplikácie: Adobe, Box, Concur, Salesforce, SAP a SuccessFactors
  • VPN: Cisco, F5, PaloAlto Networks a PulseSecure.
  • Výrobcovia zariadení: Dell, HP, HTC, Huawei, Lenovo, LG, Motorola, Samsung a Sony

Až budúcnosť ukáže, akého prijatia sa iniciatíve Android for Work dostane na trhu. Google však má pravdu v tom, že možnosti pred ňou sú obrovské.

Zdroj: theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá