Image
5.2.2014 0 Comments

Aktualizácia pre Windows 8.1 unikla na internet, vieme, aké zmeny prinesie

Aktualizácia pre Windows 8.1 nazvaná Windows 8.1 Update 1, ktorá má oficiálne vyjsť v marci, sa objavila na internete. Obsahuje množstvo zmien, ktoré Microsoft vyvíja na zlepšenie práce s klávesnicou a myšou. Už podľa skorších uniknutých informácií, ktorých zdrojom je tradičný Wzor, sa zmení štandardné prednastavené prostredie po spustení operačného systému z dotykového na klasické desktopové prostredie Windows.

Toto si síce používateľ mohol nastaviť už aj vo Windows 8.1, ale novinka naznačuje zmenu prístupu Microsoftu, ktorý prestáva tlačiť bežných používateľov do používania nového dotykového rozhrania Windows.

windows81_upgrade_start.jpg

Dotykové aplikácie bude možné pripínať na hlavný panel. Keď na hlavný panel pripnete dotykovú aplikáciu a potom ju z plochy spustíte, podľa servera The Verge zostane hlavný panel v popredí. Pri práci s aplikáciou sa však stratí. Najviditeľnejšia zmena je nové záhlavie pre aplikácie v štýle Windows 8, ktoré umožní zavrieť ich či minimalizovať. No zdá sa, že dotykové aplikácie zatiaľ nebudú bežať vo vlastnom okne. Bude ich však možné ukončiť kliknutím na krížik.

windows81_ukoncenie_aplikacie.jpg

Zlepšenia sa vykonali aj na úvodnej obrazovke. Po kliknutí pravým tlačidlom myši na aktívnu dlaždicu sa teraz objaví kontextové menu s možnosťami zmeny veľkosti, uvoľnenia pripnutej aplikácie a pod.

Uniknutá verzia Update 1 bola kompilovaná 14. januára. Podľa očakávania Microsoft Windows 8.1 Update 1 uvoľní 11. marca, teda pred konferenciou Build, ktorá sa uskutoční v apríli.

Zdroj: theverge.com
neowin.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá