Image
5.2.2014 0 Comments

Aktualizácia pre Windows 8.1 unikla na internet, vieme, aké zmeny prinesie

Aktualizácia pre Windows 8.1 nazvaná Windows 8.1 Update 1, ktorá má oficiálne vyjsť v marci, sa objavila na internete. Obsahuje množstvo zmien, ktoré Microsoft vyvíja na zlepšenie práce s klávesnicou a myšou. Už podľa skorších uniknutých informácií, ktorých zdrojom je tradičný Wzor, sa zmení štandardné prednastavené prostredie po spustení operačného systému z dotykového na klasické desktopové prostredie Windows.

Toto si síce používateľ mohol nastaviť už aj vo Windows 8.1, ale novinka naznačuje zmenu prístupu Microsoftu, ktorý prestáva tlačiť bežných používateľov do používania nového dotykového rozhrania Windows.

windows81_upgrade_start.jpg

Dotykové aplikácie bude možné pripínať na hlavný panel. Keď na hlavný panel pripnete dotykovú aplikáciu a potom ju z plochy spustíte, podľa servera The Verge zostane hlavný panel v popredí. Pri práci s aplikáciou sa však stratí. Najviditeľnejšia zmena je nové záhlavie pre aplikácie v štýle Windows 8, ktoré umožní zavrieť ich či minimalizovať. No zdá sa, že dotykové aplikácie zatiaľ nebudú bežať vo vlastnom okne. Bude ich však možné ukončiť kliknutím na krížik.

windows81_ukoncenie_aplikacie.jpg

Zlepšenia sa vykonali aj na úvodnej obrazovke. Po kliknutí pravým tlačidlom myši na aktívnu dlaždicu sa teraz objaví kontextové menu s možnosťami zmeny veľkosti, uvoľnenia pripnutej aplikácie a pod.

Uniknutá verzia Update 1 bola kompilovaná 14. januára. Podľa očakávania Microsoft Windows 8.1 Update 1 uvoľní 11. marca, teda pred konferenciou Build, ktorá sa uskutoční v apríli.

Zdroj: theverge.com
neowin.net


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty 1

Ockel Sirius A – plnohodnotný počítač s Windows 10, 6" dotykovým displejom a podporou 4K videa

19.10.2016 00:22

Minipočítače so systémom Windows 10 predstavilo v poslednom čase viacero spoločností. Patrí k nim aj firma Ockel, vyvíjajúca mini PC s Windows 10, ktoré sa zmestí do dlane. Zaujímavé zariadenie s názv ...

Produkty

Nový Chromebook Pro od Samsungu zvládne 4K video a bude vybavený digitálnym perom

19.10.2016 00:19

Podľa uniknutých informácií má Samsung pridať ďalšie zariadenie do rozrastajúceho sa zoznamu chromebookov typu 2-v-1 a s 360-stupňovými pántmi.  Bude to 12,3-palcový Chromebook Pro s dotykovým displej ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá