Image
5.2.2014 0 Comments

Aktualizácia pre Windows 8.1 unikla na internet, vieme, aké zmeny prinesie

Aktualizácia pre Windows 8.1 nazvaná Windows 8.1 Update 1, ktorá má oficiálne vyjsť v marci, sa objavila na internete. Obsahuje množstvo zmien, ktoré Microsoft vyvíja na zlepšenie práce s klávesnicou a myšou. Už podľa skorších uniknutých informácií, ktorých zdrojom je tradičný Wzor, sa zmení štandardné prednastavené prostredie po spustení operačného systému z dotykového na klasické desktopové prostredie Windows.

Toto si síce používateľ mohol nastaviť už aj vo Windows 8.1, ale novinka naznačuje zmenu prístupu Microsoftu, ktorý prestáva tlačiť bežných používateľov do používania nového dotykového rozhrania Windows.

windows81_upgrade_start.jpg

Dotykové aplikácie bude možné pripínať na hlavný panel. Keď na hlavný panel pripnete dotykovú aplikáciu a potom ju z plochy spustíte, podľa servera The Verge zostane hlavný panel v popredí. Pri práci s aplikáciou sa však stratí. Najviditeľnejšia zmena je nové záhlavie pre aplikácie v štýle Windows 8, ktoré umožní zavrieť ich či minimalizovať. No zdá sa, že dotykové aplikácie zatiaľ nebudú bežať vo vlastnom okne. Bude ich však možné ukončiť kliknutím na krížik.

windows81_ukoncenie_aplikacie.jpg

Zlepšenia sa vykonali aj na úvodnej obrazovke. Po kliknutí pravým tlačidlom myši na aktívnu dlaždicu sa teraz objaví kontextové menu s možnosťami zmeny veľkosti, uvoľnenia pripnutej aplikácie a pod.

Uniknutá verzia Update 1 bola kompilovaná 14. januára. Podľa očakávania Microsoft Windows 8.1 Update 1 uvoľní 11. marca, teda pred konferenciou Build, ktorá sa uskutoční v apríli.

Zdroj: theverge.com
neowin.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá