Image
23.12.2015 0 Comments

Ako budú vyzerať budúce LTE siete?

Na LTE siete vo firmách si však pravdepodobne ešte počkáme. Na rozdiel od bezdrôtových Wi-Fi sietí, ktoré sa dokázali rozvinúť natoľko, aby splnili požiadavky veľkých spoločností, sú siete LTE stále relatívnou novinkou. Ak však podniky budú vyžadovať bezdrôtovú sieť a budú potrebovať niečo lepšie ako súkromné ​​LAN, nelicencované LTE sa môže stať silným hráčom na trhu.

Dnešné LTE siete fungujú na spektre frekvencií, ktoré vďaka svojej licencii vlastní jeden prevádzkovateľ, typicky nejaký mobilný operátor. Kvôli nákladovosti týchto frekvencií však Qualcomm a ďalšie spoločnosti prichádzajú s pásmami bez licencií.

Združenie MulteFire Alliance, ktorá plánuje vyvinúť sieť LTE fungujúci na nelicencovaných frekvenciách, zahŕňa okrem Qualcommu novo aj firmy Intel, Ericsson alebo Nokia.

MulteFire by mohol byť prínosný aj pre veľké haly, štadióny a arény, kde by poskytovateľ služby mohol založiť špeciálnu dátovú sieť. Táto takzvaná "sieť s neutrálnym hostiteľom" by bola prístupná všetkým používateľom s mobilným telefónom schopným prijímať frekvencie MulteFire.

Zatiaľ však MulteFire čelia rovnakej výzve ako nelicencované LTE siete pre mobilné telefóny: ​​Opozícii výrobcov a spotrebiteľských skupín, ktoré tvrdia, že LTE nie je pripravené na rovnaké kanály ako Wi-Fi, aby bolo nutné zasahovať do výkonov Wi-Fi sietí. Hráči oboch strán sa teraz snažia prísť na to, ako by mohli obe siete pohodlne koexistovať.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

YouTube Rewind 2016. Toto sú najpopulárnejšie videá na Slovensku a vo svete

08.12.2016 00:08

Google už tradične v závere roka zverejňuje rebríčky najpopulárnejších videí. YouTube Rewind odhaľuje najpopulárnejšie videá, ktoré používatelia sledovali na najväčšej videoplatforme YouTube za posled ...

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá