Image
23.12.2015 0 Comments

Ako budú vyzerať budúce LTE siete?

Na LTE siete vo firmách si však pravdepodobne ešte počkáme. Na rozdiel od bezdrôtových Wi-Fi sietí, ktoré sa dokázali rozvinúť natoľko, aby splnili požiadavky veľkých spoločností, sú siete LTE stále relatívnou novinkou. Ak však podniky budú vyžadovať bezdrôtovú sieť a budú potrebovať niečo lepšie ako súkromné ​​LAN, nelicencované LTE sa môže stať silným hráčom na trhu.

Dnešné LTE siete fungujú na spektre frekvencií, ktoré vďaka svojej licencii vlastní jeden prevádzkovateľ, typicky nejaký mobilný operátor. Kvôli nákladovosti týchto frekvencií však Qualcomm a ďalšie spoločnosti prichádzajú s pásmami bez licencií.

Združenie MulteFire Alliance, ktorá plánuje vyvinúť sieť LTE fungujúci na nelicencovaných frekvenciách, zahŕňa okrem Qualcommu novo aj firmy Intel, Ericsson alebo Nokia.

MulteFire by mohol byť prínosný aj pre veľké haly, štadióny a arény, kde by poskytovateľ služby mohol založiť špeciálnu dátovú sieť. Táto takzvaná "sieť s neutrálnym hostiteľom" by bola prístupná všetkým používateľom s mobilným telefónom schopným prijímať frekvencie MulteFire.

Zatiaľ však MulteFire čelia rovnakej výzve ako nelicencované LTE siete pre mobilné telefóny: ​​Opozícii výrobcov a spotrebiteľských skupín, ktoré tvrdia, že LTE nie je pripravené na rovnaké kanály ako Wi-Fi, aby bolo nutné zasahovať do výkonov Wi-Fi sietí. Hráči oboch strán sa teraz snažia prísť na to, ako by mohli obe siete pohodlne koexistovať.


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá