Image
23.12.2015 0 Comments

Ako budú vyzerať budúce LTE siete?

Na LTE siete vo firmách si však pravdepodobne ešte počkáme. Na rozdiel od bezdrôtových Wi-Fi sietí, ktoré sa dokázali rozvinúť natoľko, aby splnili požiadavky veľkých spoločností, sú siete LTE stále relatívnou novinkou. Ak však podniky budú vyžadovať bezdrôtovú sieť a budú potrebovať niečo lepšie ako súkromné ​​LAN, nelicencované LTE sa môže stať silným hráčom na trhu.

Dnešné LTE siete fungujú na spektre frekvencií, ktoré vďaka svojej licencii vlastní jeden prevádzkovateľ, typicky nejaký mobilný operátor. Kvôli nákladovosti týchto frekvencií však Qualcomm a ďalšie spoločnosti prichádzajú s pásmami bez licencií.

Združenie MulteFire Alliance, ktorá plánuje vyvinúť sieť LTE fungujúci na nelicencovaných frekvenciách, zahŕňa okrem Qualcommu novo aj firmy Intel, Ericsson alebo Nokia.

MulteFire by mohol byť prínosný aj pre veľké haly, štadióny a arény, kde by poskytovateľ služby mohol založiť špeciálnu dátovú sieť. Táto takzvaná "sieť s neutrálnym hostiteľom" by bola prístupná všetkým používateľom s mobilným telefónom schopným prijímať frekvencie MulteFire.

Zatiaľ však MulteFire čelia rovnakej výzve ako nelicencované LTE siete pre mobilné telefóny: ​​Opozícii výrobcov a spotrebiteľských skupín, ktoré tvrdia, že LTE nie je pripravené na rovnaké kanály ako Wi-Fi, aby bolo nutné zasahovať do výkonov Wi-Fi sietí. Hráči oboch strán sa teraz snažia prísť na to, ako by mohli obe siete pohodlne koexistovať.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Poštová banka sa modernizuje, čoskoro predstaví mobilnú aplikáciu

11.01.2017 00:02

Poštová banka začína nový kalendárny rok s novým logom a novým moderným vizuálom. Tradičná slovenská banka, ktorú vzhľadom na dostupnosť základného balíka služieb na každej pošte využívali hlavne star ...

Internet

Aplikácia Screens pre Android umožní vytvoriť zástupcu na spustenie aplikácií v režime rozdelenej obrazovky

05.01.2017 00:10

Čoraz väčšie displeje smartfónov ponúkajú plochu na spustenie dvoch aplikácií naraz na rozdelenej obrazovke. Podpora tejto možnosti bola zabudovaná aj do operačného systému Android Nougat. Vývojár s p ...

Internet

Najvyhľadávanejším výrazom na Googli je znova Facebook

15.12.2016 00:13

Spoločnosť Google zverejnila rebríčky najvyhľadávanejších výrazov vo svojom vyhľadávači na Slovensku za rok 2016. Vôbec najčastejšie vyhľadávaným výrazom na slovenskej verzii Googlu je už šiesty raz p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá