Image
8.3.2013 0 Comments

Acer predstavil multifunkčný monitor s Androidom

acer_monitor_android.jpg Zariadenie používa vlastný procesor a po pripojení k notebooku je na ňom možné zobraziť aj operačné systémy Windows a Mac OS X.

DA220HQL, ako znie oficiálny názov nového produktu, svojimi rozmermi pripomína hrubší tablet s Androidom. 21,5 palcový dotykový displej s rozlíšením 1920 × 1080 pixelov by ste však rozhodne nikam nosiť nechceli.

To preto, že all-in-one displej váži 4,8 kilogramu a jeho súčasťou nie je žiadna batéria, takže musí byť neustále pripojený do siete.

Ako na veľtrhu CeBIT prezradil hovorca spoločnosti, Acer pre nové zariadenia počíta s tromi hlavnými oblasťami využitia.

V prvom rade pôjde o informačné kiosky. Pri opretí displeja o vstavaný stojan v uhle 75 stupňov je možné zariadenie použiť na surfovanie na webe alebo na prehrávanie videa. Pri sklopení do uhla 20 stupňov sa zase displej chová ako veľký tablet, ktorý môže používateľ ovládať dlhšiu dobu bez obáv z ťaživého pocitu v pažiach, ktorý je typický pre klasické tablety. Tretím variantom je prepojenie displeja cez konektor micro HDMI s notebookom a následné premietanie obrazu s možnosťou dotykového ovládania.

Okrem HDMI je displej vybavený aj portom pre Ethernet, tromi portami pre USB, bezdrôtovými technológiami 802.11 b/g/n Wi-Fi a Bluetooth 2.1, 1,2 mpx kamerou, stereo reproduktory a slotom pre karty micro SD s kapacitou až 32 GB.

Priamo v displeji je potom umiestnený 1GHz dvojjadrový procesor ARM s 1 GB RAM a 8 GB ROM. Zariadenie používa operačný systém Android 4.0 Ice Cream Sandwich, ktorého rozhranie Acer obohatil o vlastné nástroje. Tým hlavným je Acer Ring uľahčujúci prístup k prehliadaču, galérii, nastaveniu a iným funkciám. Ďalšie aplikácie môžu byť do zariadenia pridané z oficiálneho obchodu pre Android.

Displej pôjde do predaja už v tomto mesiaci a to v Nemecku, Francúzsku, škandinávskych krajinách a Veľkej Británii. Jeho obstarávacia cena by sa mala v prepočte pohybovať okolo 400 eur.

Zdroj: computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá