Image
8.3.2013 0 Comments

Acer predstavil multifunkčný monitor s Androidom

acer_monitor_android.jpg Zariadenie používa vlastný procesor a po pripojení k notebooku je na ňom možné zobraziť aj operačné systémy Windows a Mac OS X.

DA220HQL, ako znie oficiálny názov nového produktu, svojimi rozmermi pripomína hrubší tablet s Androidom. 21,5 palcový dotykový displej s rozlíšením 1920 × 1080 pixelov by ste však rozhodne nikam nosiť nechceli.

To preto, že all-in-one displej váži 4,8 kilogramu a jeho súčasťou nie je žiadna batéria, takže musí byť neustále pripojený do siete.

Ako na veľtrhu CeBIT prezradil hovorca spoločnosti, Acer pre nové zariadenia počíta s tromi hlavnými oblasťami využitia.

V prvom rade pôjde o informačné kiosky. Pri opretí displeja o vstavaný stojan v uhle 75 stupňov je možné zariadenie použiť na surfovanie na webe alebo na prehrávanie videa. Pri sklopení do uhla 20 stupňov sa zase displej chová ako veľký tablet, ktorý môže používateľ ovládať dlhšiu dobu bez obáv z ťaživého pocitu v pažiach, ktorý je typický pre klasické tablety. Tretím variantom je prepojenie displeja cez konektor micro HDMI s notebookom a následné premietanie obrazu s možnosťou dotykového ovládania.

Okrem HDMI je displej vybavený aj portom pre Ethernet, tromi portami pre USB, bezdrôtovými technológiami 802.11 b/g/n Wi-Fi a Bluetooth 2.1, 1,2 mpx kamerou, stereo reproduktory a slotom pre karty micro SD s kapacitou až 32 GB.

Priamo v displeji je potom umiestnený 1GHz dvojjadrový procesor ARM s 1 GB RAM a 8 GB ROM. Zariadenie používa operačný systém Android 4.0 Ice Cream Sandwich, ktorého rozhranie Acer obohatil o vlastné nástroje. Tým hlavným je Acer Ring uľahčujúci prístup k prehliadaču, galérii, nastaveniu a iným funkciám. Ďalšie aplikácie môžu byť do zariadenia pridané z oficiálneho obchodu pre Android.

Displej pôjde do predaja už v tomto mesiaci a to v Nemecku, Francúzsku, škandinávskych krajinách a Veľkej Británii. Jeho obstarávacia cena by sa mala v prepočte pohybovať okolo 400 eur.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá