Image
8.3.2013 0 Comments

Acer predstavil multifunkčný monitor s Androidom

acer_monitor_android.jpg Zariadenie používa vlastný procesor a po pripojení k notebooku je na ňom možné zobraziť aj operačné systémy Windows a Mac OS X.

DA220HQL, ako znie oficiálny názov nového produktu, svojimi rozmermi pripomína hrubší tablet s Androidom. 21,5 palcový dotykový displej s rozlíšením 1920 × 1080 pixelov by ste však rozhodne nikam nosiť nechceli.

To preto, že all-in-one displej váži 4,8 kilogramu a jeho súčasťou nie je žiadna batéria, takže musí byť neustále pripojený do siete.

Ako na veľtrhu CeBIT prezradil hovorca spoločnosti, Acer pre nové zariadenia počíta s tromi hlavnými oblasťami využitia.

V prvom rade pôjde o informačné kiosky. Pri opretí displeja o vstavaný stojan v uhle 75 stupňov je možné zariadenie použiť na surfovanie na webe alebo na prehrávanie videa. Pri sklopení do uhla 20 stupňov sa zase displej chová ako veľký tablet, ktorý môže používateľ ovládať dlhšiu dobu bez obáv z ťaživého pocitu v pažiach, ktorý je typický pre klasické tablety. Tretím variantom je prepojenie displeja cez konektor micro HDMI s notebookom a následné premietanie obrazu s možnosťou dotykového ovládania.

Okrem HDMI je displej vybavený aj portom pre Ethernet, tromi portami pre USB, bezdrôtovými technológiami 802.11 b/g/n Wi-Fi a Bluetooth 2.1, 1,2 mpx kamerou, stereo reproduktory a slotom pre karty micro SD s kapacitou až 32 GB.

Priamo v displeji je potom umiestnený 1GHz dvojjadrový procesor ARM s 1 GB RAM a 8 GB ROM. Zariadenie používa operačný systém Android 4.0 Ice Cream Sandwich, ktorého rozhranie Acer obohatil o vlastné nástroje. Tým hlavným je Acer Ring uľahčujúci prístup k prehliadaču, galérii, nastaveniu a iným funkciám. Ďalšie aplikácie môžu byť do zariadenia pridané z oficiálneho obchodu pre Android.

Displej pôjde do predaja už v tomto mesiaci a to v Nemecku, Francúzsku, škandinávskych krajinách a Veľkej Británii. Jeho obstarávacia cena by sa mala v prepočte pohybovať okolo 400 eur.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá