Image
25.4.2014 0 Comments

ASUS vynovil a zúžil fablet Fonepad 7. Cenovku nastavil na 129 euro

ASUS uviedol najnovšiu verziu 7-palcového zariadenia so systémom Android a plnou podporou telefonovania v 3G sieti. Najnovší model Fonepad 7 (FE170CG) je dostupný v rôznych farbách a poháňaný viacjadrovým procesorom Intel Atom s frekvenciou 1.2GHz a technológiou Intel Hyper-Threading. V porovnaní s predchodcami je užší a so šírkou iba 11 cm sa pohodlne drží v jednej ruke.

Blesk_Asus vynovil.jpg

ASUS Fonepad 7 je vybavený procesorom Intel Atom Multi-Core Processor 1.2GHz s technológiou Intel Hyper-Threading. Tá kombinuje výkon s energetickou efektivitou a až 10 hodinovou výdržou batérie. Fablet s operačným systémom Android 4.3 Jelly Bean (s aktualizáciou na verziu 4.4 KitKat) má displej s rozlíšením 1024 x 600 a jasným zobrazením farieb. Vysokú kvalitu zvuku zabezpečuje predný reproduktor s technológiou ASUS SonicMaster.

Zabudovaný 3G modul s podporou technológie HSPA+ umožňuje sťahovať dáta rýchlosťou až 42Mbit/s a nahrávať s prenosovou rýchlosťou až 5.76Mbit/s. Fonepad 7 je vždy pripojené zariadenie, s plnou podporou telefonovania v 3G sieťach GSM a WCDMA. Na hlasové hovory je možné využiť zabudovaný mikrofón s tlmením okolitého hluku alebo voliteľnú Bluetooth súpravu.

Fonepad 7 disponuje zadnou 2MP kamerou, ktorá dokáže fotiť snímky v rozlíšení 1600 x 1200 a nahrávať 720p video pri 30 snímkach za sekundu. Predná 0.3MP kamera podporuje videohovory a nahrávanie VGA videa pri 30fps. Obe kamery sú vybavené šošovkami s clonou f/2.8. Vylepšený softvér s režimom Selfie automaticky odpočítava čas a vytvorí fotografiu, ak rozpozná nastavený počet tvárí v obraze. V režim Time Rewind zachytí sériu snímok a používateľa nechá vybrať tú najlepšiu fotografiu.

S hmotnosťou iba 290g a rozmermi 192 x 110 x 10.7mm je Fonepad 7 dostatočne úzky a ľahký. Precízny dizajn zväčšuje zobrazovaciu plochu aj napriek menším rozmerom a špeciálny povlak chráni displej pred šmuhami a odtlačkami prstov. Fonepad 7 je dostupný v štyroch farbách - čiernej, červenej, bielej a modrej.

ASUS ZenUI obsahuje viac ako 200 softvérových vylepšení oproti predchádzajúcim rozhraniam od ASUSu. Vyznačuje sa novým dizajnom a zrozumiteľnými informáciami. Je tvorené zjednodušenými ikonami a menu s položkami, rôznymi farebnými témami, animáciami, novými zvoneniami a zvukmi upozornení. Nové funkcie, What's Next a Do It Later, sú navrhnuté tak, aby používateľom zjednodušovali spracovanie veľkého množstva každodenných informácií a podporovali ich produktivitu.

Ľahký a odolný ochranný obal Fonepad 7 MagSmart Cover ochráni displej pred poškriabaním vďaka jemným mikrovláknam. Funguje aj ako stojan - fablet môžete používať v pozícii na písanie alebo sledovanie multimédií.

ASUS Fonepad 7 bude na slovenskom trhu dostupný v treťom kvartáli tohto roka, od 129 € s DPH.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá