Image
25.4.2014 0 Comments

ASUS vynovil a zúžil fablet Fonepad 7. Cenovku nastavil na 129 euro

ASUS uviedol najnovšiu verziu 7-palcového zariadenia so systémom Android a plnou podporou telefonovania v 3G sieti. Najnovší model Fonepad 7 (FE170CG) je dostupný v rôznych farbách a poháňaný viacjadrovým procesorom Intel Atom s frekvenciou 1.2GHz a technológiou Intel Hyper-Threading. V porovnaní s predchodcami je užší a so šírkou iba 11 cm sa pohodlne drží v jednej ruke.

Blesk_Asus vynovil.jpg

ASUS Fonepad 7 je vybavený procesorom Intel Atom Multi-Core Processor 1.2GHz s technológiou Intel Hyper-Threading. Tá kombinuje výkon s energetickou efektivitou a až 10 hodinovou výdržou batérie. Fablet s operačným systémom Android 4.3 Jelly Bean (s aktualizáciou na verziu 4.4 KitKat) má displej s rozlíšením 1024 x 600 a jasným zobrazením farieb. Vysokú kvalitu zvuku zabezpečuje predný reproduktor s technológiou ASUS SonicMaster.

Zabudovaný 3G modul s podporou technológie HSPA+ umožňuje sťahovať dáta rýchlosťou až 42Mbit/s a nahrávať s prenosovou rýchlosťou až 5.76Mbit/s. Fonepad 7 je vždy pripojené zariadenie, s plnou podporou telefonovania v 3G sieťach GSM a WCDMA. Na hlasové hovory je možné využiť zabudovaný mikrofón s tlmením okolitého hluku alebo voliteľnú Bluetooth súpravu.

Fonepad 7 disponuje zadnou 2MP kamerou, ktorá dokáže fotiť snímky v rozlíšení 1600 x 1200 a nahrávať 720p video pri 30 snímkach za sekundu. Predná 0.3MP kamera podporuje videohovory a nahrávanie VGA videa pri 30fps. Obe kamery sú vybavené šošovkami s clonou f/2.8. Vylepšený softvér s režimom Selfie automaticky odpočítava čas a vytvorí fotografiu, ak rozpozná nastavený počet tvárí v obraze. V režim Time Rewind zachytí sériu snímok a používateľa nechá vybrať tú najlepšiu fotografiu.

S hmotnosťou iba 290g a rozmermi 192 x 110 x 10.7mm je Fonepad 7 dostatočne úzky a ľahký. Precízny dizajn zväčšuje zobrazovaciu plochu aj napriek menším rozmerom a špeciálny povlak chráni displej pred šmuhami a odtlačkami prstov. Fonepad 7 je dostupný v štyroch farbách - čiernej, červenej, bielej a modrej.

ASUS ZenUI obsahuje viac ako 200 softvérových vylepšení oproti predchádzajúcim rozhraniam od ASUSu. Vyznačuje sa novým dizajnom a zrozumiteľnými informáciami. Je tvorené zjednodušenými ikonami a menu s položkami, rôznymi farebnými témami, animáciami, novými zvoneniami a zvukmi upozornení. Nové funkcie, What's Next a Do It Later, sú navrhnuté tak, aby používateľom zjednodušovali spracovanie veľkého množstva každodenných informácií a podporovali ich produktivitu.

Ľahký a odolný ochranný obal Fonepad 7 MagSmart Cover ochráni displej pred poškriabaním vďaka jemným mikrovláknam. Funguje aj ako stojan - fablet môžete používať v pozícii na písanie alebo sledovanie multimédií.

ASUS Fonepad 7 bude na slovenskom trhu dostupný v treťom kvartáli tohto roka, od 129 € s DPH.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá