Image
12.8.2016 0 Comments

ASUS je so 40 % podielom trhu najväčším predajcom herných notebookov na svete

Spoločnosť ASUS oznámila, že si upevnila svoju pozíciu najväčšieho predajcu herných notebookov na svete. Potvrdzuje to prieskum nezávislej spoločnosti GfK Group. Herné notebooky spoločnosti ASUS s grafickými kartami NVIDIA® GeForce® GTX Series dosiahli druhý rok po sebe najväčší podiel na globálnom trhu z hľadiska počtu predaných kusov. Ďalší prieskum, ktorý nezávisle vykonala spoločnosť Newzoo, zistil, že ASUS je najobľúbenejšia značka herných počítačov na americkom trhu.

Herné notebooky ASUS dominujú v segmente zariadení s kartami NVIDIA GeForce GTX Series
Dáta spoločnosti GfK Group prezradili, že ASUS dosiahol 40% podiel na trhu herných notebookov s grafickými kartami NVIDIA GeForce GTX za obdobie január – jún 2016. Tento výsledok je totožný s rovnakým obdobím za minulý rok, kedy mal ASUS taktiež 40% podiel na globálnom trhu. Dosiahnutý výsledok je lepší, ako podiel troch hlavných konkurentov dokopy (36%), pričom najlepší z nich dosahuje iba 13% podiel.

ASUS zaznamenal výrazný rast v regiónoch Stredný východ, Turecko a Afrika (META) a Ázia-Pacifik (APAC) so 43%, resp. 36% podielom trhu, čo v oboch prípadoch predstavuje nárast o 5% v porovnaní s minulým rokom.

ASUS je preferovaná značka medzi americkými hráčmi
Výsledky prieskumu spoločnosti Newzoo, ktorá sa špecializuje na herný priemysel, titulujú ASUS za najlepšiu značku herných počítačov v Amerike. Väčšina amerických hráčov preferuje herné notebooky a stolné počítače spoločnosti ASUS.
Spoločnosť Newzoo vykonala prieskum prostredníctvom služby Overwolf, ktorá je určená kompetitívnym hráčom a má viac ako 12 miliónov používateľov.

ASUS oznámil najvýkonnejší herný notebook na svete: ROG GX800
Spoločnosť ASUS chce ohurovať hráčov po celom svete aj naďalej, a preto koncom roka uvedie na trh novú generáciu herných počítačov. „Tieto úžasné výsledky zrkadlia snahu spoločnosti ASUS poskytovať najinovatívnejší herný hardvér a riešenia,“ povedal Rex Lee, ASUS Chief Marketing Officer (Systems), “Našim cieľom je prinášať hráčom a herným nadšencom na celom svete ultimátne herné zážitky.” “V druhej polovici roka 2016 chceme dosiahnuť viac ako 50% podiel na trhu herných notebookov a chceme byť aj naďalej lídrom trhu,” povedal Lee.

Príkladom pokročilého hardvéru, na ktorý sa môžu hráči tešiť, je nadchádzajúci herný notebook ROG GX800 s vodným chladením a najnovšími grafickými kartami NVIDIA SLI™ a procesormi Intel® K-series. Notebook dosahuje výkon na úrovni stolných počítačov a obsahuje dokovaciu stanicu s vodným chladením, ktorá umožňuje extrémne pretaktovanie procesora, grafickej karty a operačnej pamäte.

Notebook má vo výbave aj mechanickú klávesnicu s technológiou anti-ghosting.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Across Private Investments

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá