Image
12.8.2016 0 Comments

ASUS je so 40 % podielom trhu najväčším predajcom herných notebookov na svete

Spoločnosť ASUS oznámila, že si upevnila svoju pozíciu najväčšieho predajcu herných notebookov na svete. Potvrdzuje to prieskum nezávislej spoločnosti GfK Group. Herné notebooky spoločnosti ASUS s grafickými kartami NVIDIA® GeForce® GTX Series dosiahli druhý rok po sebe najväčší podiel na globálnom trhu z hľadiska počtu predaných kusov. Ďalší prieskum, ktorý nezávisle vykonala spoločnosť Newzoo, zistil, že ASUS je najobľúbenejšia značka herných počítačov na americkom trhu.

Herné notebooky ASUS dominujú v segmente zariadení s kartami NVIDIA GeForce GTX Series
Dáta spoločnosti GfK Group prezradili, že ASUS dosiahol 40% podiel na trhu herných notebookov s grafickými kartami NVIDIA GeForce GTX za obdobie január – jún 2016. Tento výsledok je totožný s rovnakým obdobím za minulý rok, kedy mal ASUS taktiež 40% podiel na globálnom trhu. Dosiahnutý výsledok je lepší, ako podiel troch hlavných konkurentov dokopy (36%), pričom najlepší z nich dosahuje iba 13% podiel.

ASUS zaznamenal výrazný rast v regiónoch Stredný východ, Turecko a Afrika (META) a Ázia-Pacifik (APAC) so 43%, resp. 36% podielom trhu, čo v oboch prípadoch predstavuje nárast o 5% v porovnaní s minulým rokom.

ASUS je preferovaná značka medzi americkými hráčmi
Výsledky prieskumu spoločnosti Newzoo, ktorá sa špecializuje na herný priemysel, titulujú ASUS za najlepšiu značku herných počítačov v Amerike. Väčšina amerických hráčov preferuje herné notebooky a stolné počítače spoločnosti ASUS.
Spoločnosť Newzoo vykonala prieskum prostredníctvom služby Overwolf, ktorá je určená kompetitívnym hráčom a má viac ako 12 miliónov používateľov.

ASUS oznámil najvýkonnejší herný notebook na svete: ROG GX800
Spoločnosť ASUS chce ohurovať hráčov po celom svete aj naďalej, a preto koncom roka uvedie na trh novú generáciu herných počítačov. „Tieto úžasné výsledky zrkadlia snahu spoločnosti ASUS poskytovať najinovatívnejší herný hardvér a riešenia,“ povedal Rex Lee, ASUS Chief Marketing Officer (Systems), “Našim cieľom je prinášať hráčom a herným nadšencom na celom svete ultimátne herné zážitky.” “V druhej polovici roka 2016 chceme dosiahnuť viac ako 50% podiel na trhu herných notebookov a chceme byť aj naďalej lídrom trhu,” povedal Lee.

Príkladom pokročilého hardvéru, na ktorý sa môžu hráči tešiť, je nadchádzajúci herný notebook ROG GX800 s vodným chladením a najnovšími grafickými kartami NVIDIA SLI™ a procesormi Intel® K-series. Notebook dosahuje výkon na úrovni stolných počítačov a obsahuje dokovaciu stanicu s vodným chladením, ktorá umožňuje extrémne pretaktovanie procesora, grafickej karty a operačnej pamäte.

Notebook má vo výbave aj mechanickú klávesnicu s technológiou anti-ghosting.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Zomrel Eugene Cernan, ako posledný kráčal po povrchu Mesiaca

17.01.2017 08:00

Rodák zo Chicaga, ktorého rodičia pochádzali z Česka a Slovenska, sa dožil 82 rokov. Vo veku 82 rokov zomrel v pondelok americký astronaut česko-slovenského pôvodu Eugene Cernan, ktorý bol zatiaľ po ...

Tlačové správy

Slovenskí obchodníci sa stretnú v ocenení Mastercard Obchodník roka

17.01.2017 07:44

Už štvrtým rokom bude na Slovensku vyhlásene prestížne ocenenie Mastercard Obchodník roka. Obchodníci budú súťažiť celkovo v 10 kategóriách. Spolu so začiatkom tohto ročníka, 16. januára, bude spusten ...

Tlačové správy

Autopriemysel plánuje vybudovať 10 nových technologických centier

17.01.2017 07:33

Dodávateľské firmy v automobilovom priemysle na Slovensku plánujú v najbližších 12 mesiacoch prijať 260 nových výskumno-vývojových pracovníkov. Viac ako dve tretiny týchto firiem zároveň  deklarovali ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá