Image
27.10.2016 1 Comments

PR: 4 kultové hry, ktoré vo vašom smartfóne nesmú chýbať

Spomienka na leto slabne priamo úmerne s klesajúcou ortuťou na teplomere. Ak sa vám cnie za teplými slnečnými dňami, nezúfajte. S niektorými mobilnými hrami sa poriadne zapotíte aj počas chladnejšieho počasia. Poradíme vám, s ktorými titulmi zaspomínate s nostalgiou nielen na leto, ale i na svoje detstvo.

Napredujúci technologický pokrok sa odráža na dizajne mobilných telefónov i na chytrých aplikáciách. Vývojári nás zásobujú premyslenými a nápaditými hrami, ktoré sa svojím spracovaním čoraz viac približujú realite. Napriek tomu si v superlatívnych rebríčkov stále držia popredné miesta aj evergreeny, na ktorých vyrástla staršia generácia.

Nesmrteľný hadík

Nebolo to až tak dávno, keď spájanie kociek do hada patrilo k neoddeliteľnej súčasti kultových „Tri-tri-desiatok“. Hadík prežil dodnes a vyvinul sa hneď do viacerých kreatívnych verzií. Najpopulárnejšia nesie názov Slither a jeho priaznivci ho môžu hrať bez ohľadu na typ telefónu či operačný systém. Čas prirodzene zanechal podpis aj na tejto hre. Najväčšia zmena súvisí s možnosťou online verzie – hrozbou tak nie je, ako sme boli zvyknutí, vlastné telo hada, ale náraz do žmurkajúcich plazov iných súperov.

Novodobé Tamagoči

Spomínate si na prenosné vajíčko, v ktorom sa pípaním neustále pripomínalo vaše digitálne zvieratko? Populárnu hračku Tamagoči vytvorila v roku 1996 Japonka Aki Maita a tešila sa obľube na celom svete. Aj dnes môžete kŕmiť, čistiť a hrať sa s virtuálnym priateľom, a to priamo vo svojom mobile. Akurát sa zviera, o ktoré sme sa starali kedysi, vďaka autorovi Paulovi Salamehovi zmenilo na mimozemšťana s názvom Pou. Ťažko povedať, či je podobnosť hrdinu rovnomennej hry s anglickým výrazom „poo“ náhodná, alebo to bol zámer. Každopádne, účel splnila – podľa užívateľov Androidu patrí Pou jednoznačne do TOP desiatky.

Mário je super aj dnes

Svet legendárnej postavy Super Mário je v súčasnosti ošatený do tzv. Lep´s world. Nestarnúca plošinovka má na svojom konte už 175 miliónov stiahnutí a vďaka aktualizovaným verziám hry fanúšikov stále pribúda. Aj keď v mobilnej aplikácii už nenájdete fúzatého mužíčka v modro-červenom outfite, postavička dnešného horníka vyskakuje, preskakuje, podlieza a zbiera mince presne podľa pôvodného scenára.

Niekoľko-generačná Pokémon mánia

Výraz Pokémon sa zapísal do dejín v roku 1996, keď vznikli prvé verzie hier pre prenosnú konzolu Game Boy. Postupne až do roku 2009 vychádzali generačné aktualizácie a spolu so spomínaným Super Máriom patril Pokémon k najúspešnejším hrám spoločnosti Nintendo. Ďalšie Pokémon boom nastalo v lete tohto roku, kedy sa v hre Pokémon GO prostredníctvom GPS prepojil virtuálny svet s realitou. Fanúšikovia na celom svete tak môžu vďaka mobilnému internetu zbierať japonské postavičky v reálnom čase a priestore.

Ako to už ale býva, nič netrvá večne a ošiaľ z letného hitu začína pomaly slabnúť. Ešte prednedávnom hralo Pokémon Go asi 45 miliónov ľudí denne, a tak hra konkurovala aplikáciám ako je Facebook, Instagram, Twitter alebo Snapchat. Behom niekoľkých mesiacov však stratil Pokémon Go až 15 miliónov fanúšikov. Aj keď zostatkové číslo stále zrkadlí enormný záujem o hru, počas krátkej existencie hry je 30 miliónov priaznivcov symbol značného poklesu. Necháme sa prekvapiť, s akou aktualizáciou nás tvorcovia potešia, aby stratu dorovnali.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

1 Comments

  1. Nemam reakcia na: 4 kultové hry, ktoré vo vašom smartfóne nesmú chýbať
    28.10.2016 18:10
    cas a chut sa podrobne vyjadrovat ale tento clanok stoji dost za nic bez znalosti novych aplikacia a mario ma byt coskoro dostupny pre ios a lesps world je ina hra. Od inej spolocnosti..
    Reagovať

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá