Image
27.10.2016 1 Comments

PR: 4 kultové hry, ktoré vo vašom smartfóne nesmú chýbať

Spomienka na leto slabne priamo úmerne s klesajúcou ortuťou na teplomere. Ak sa vám cnie za teplými slnečnými dňami, nezúfajte. S niektorými mobilnými hrami sa poriadne zapotíte aj počas chladnejšieho počasia. Poradíme vám, s ktorými titulmi zaspomínate s nostalgiou nielen na leto, ale i na svoje detstvo.

Napredujúci technologický pokrok sa odráža na dizajne mobilných telefónov i na chytrých aplikáciách. Vývojári nás zásobujú premyslenými a nápaditými hrami, ktoré sa svojím spracovaním čoraz viac približujú realite. Napriek tomu si v superlatívnych rebríčkov stále držia popredné miesta aj evergreeny, na ktorých vyrástla staršia generácia.

Nesmrteľný hadík

Nebolo to až tak dávno, keď spájanie kociek do hada patrilo k neoddeliteľnej súčasti kultových „Tri-tri-desiatok“. Hadík prežil dodnes a vyvinul sa hneď do viacerých kreatívnych verzií. Najpopulárnejšia nesie názov Slither a jeho priaznivci ho môžu hrať bez ohľadu na typ telefónu či operačný systém. Čas prirodzene zanechal podpis aj na tejto hre. Najväčšia zmena súvisí s možnosťou online verzie – hrozbou tak nie je, ako sme boli zvyknutí, vlastné telo hada, ale náraz do žmurkajúcich plazov iných súperov.

Novodobé Tamagoči

Spomínate si na prenosné vajíčko, v ktorom sa pípaním neustále pripomínalo vaše digitálne zvieratko? Populárnu hračku Tamagoči vytvorila v roku 1996 Japonka Aki Maita a tešila sa obľube na celom svete. Aj dnes môžete kŕmiť, čistiť a hrať sa s virtuálnym priateľom, a to priamo vo svojom mobile. Akurát sa zviera, o ktoré sme sa starali kedysi, vďaka autorovi Paulovi Salamehovi zmenilo na mimozemšťana s názvom Pou. Ťažko povedať, či je podobnosť hrdinu rovnomennej hry s anglickým výrazom „poo“ náhodná, alebo to bol zámer. Každopádne, účel splnila – podľa užívateľov Androidu patrí Pou jednoznačne do TOP desiatky.

Mário je super aj dnes

Svet legendárnej postavy Super Mário je v súčasnosti ošatený do tzv. Lep´s world. Nestarnúca plošinovka má na svojom konte už 175 miliónov stiahnutí a vďaka aktualizovaným verziám hry fanúšikov stále pribúda. Aj keď v mobilnej aplikácii už nenájdete fúzatého mužíčka v modro-červenom outfite, postavička dnešného horníka vyskakuje, preskakuje, podlieza a zbiera mince presne podľa pôvodného scenára.

Niekoľko-generačná Pokémon mánia

Výraz Pokémon sa zapísal do dejín v roku 1996, keď vznikli prvé verzie hier pre prenosnú konzolu Game Boy. Postupne až do roku 2009 vychádzali generačné aktualizácie a spolu so spomínaným Super Máriom patril Pokémon k najúspešnejším hrám spoločnosti Nintendo. Ďalšie Pokémon boom nastalo v lete tohto roku, kedy sa v hre Pokémon GO prostredníctvom GPS prepojil virtuálny svet s realitou. Fanúšikovia na celom svete tak môžu vďaka mobilnému internetu zbierať japonské postavičky v reálnom čase a priestore.

Ako to už ale býva, nič netrvá večne a ošiaľ z letného hitu začína pomaly slabnúť. Ešte prednedávnom hralo Pokémon Go asi 45 miliónov ľudí denne, a tak hra konkurovala aplikáciám ako je Facebook, Instagram, Twitter alebo Snapchat. Behom niekoľkých mesiacov však stratil Pokémon Go až 15 miliónov fanúšikov. Aj keď zostatkové číslo stále zrkadlí enormný záujem o hru, počas krátkej existencie hry je 30 miliónov priaznivcov symbol značného poklesu. Necháme sa prekvapiť, s akou aktualizáciou nás tvorcovia potešia, aby stratu dorovnali.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

1 Comments

  1. Nemam reakcia na: 4 kultové hry, ktoré vo vašom smartfóne nesmú chýbať
    28.10.2016 18:10
    cas a chut sa podrobne vyjadrovat ale tento clanok stoji dost za nic bez znalosti novych aplikacia a mario ma byt coskoro dostupny pre ios a lesps world je ina hra. Od inej spolocnosti..
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá