Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Zamrznuté aplikácie vo Windows 10 už budete môcť ukončiť aj bez Správcu úloh

0

Windows 10 by mohol dostať nový spôsob ukončenia procesov aplikácie bez otvorenia Správcu úloh. Ide o zjednodušenú verziu Správcu úloh, ktorá používateľom umožní odstaviť procesy alebo programy, ktoré spotrebúvajú príliš veľa pamäte. V súčasnosti vám Windows 10 umožňuje kliknúť pravým tlačidlom myši na ikony na hlavnom paneli a zvoliť možnosť Zavrieť okno, zobrazenú v dolnej časti ponuky. Tým aplikáciu zavriete, ale neukončí to úplne proces aplikácie.

Ak chcete ukončiť aplikáciu a jej procesy na pozadí, musíte si otvoriť widgety Správcu úloh systému Windows, kde musíte nájsť proces a tam ho ukončiť. Tím Microsoftu PowerToys teraz zvažuje novú funkciu nazvanú Quick Terminate (Rýchle ukončenie), ktorá umožní používateľom ukončiť proces programu pomocou okna Ukončiť alebo klávesovej skratky.

Inými slovami, čoskoro budete môcť vstúpiť do špeciálneho menu alebo pomocou klávesovej skratky zvoliť možnosť Ukončiť a program tak odstaviť. Pokiaľ ide o základné funkcie, nástroj sa bude podobať na Správcu úloh alebo open source nástroje. Podľa plánu má byť aplikácia Quick Terminate pre Windows 10 zahrnutá do aktualizácie, ktorá sa začne dodávať v priebehu budúceho roka.

Zdroj: windowslatest.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať