Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Záhadu monolitu v púšti vyriešili internetoví stopári

Technológie
1

Pred niekoľkými dňami sme písali o objavení tajomného kovového monolitu stojaceho uprostred púšte v Utahu. Jeho pôvod bol záhadný, vyskytli sa dokonca dohady, že by mohlo ísť o dielo mimozemšťanov. A teraz rovnako záhadne, ako sa objavil, monolit zmizol.

Niektorí používatelia Redditu však venovali pomerne veľa času a úsilia tomu, aby zistili, odkiaľ pochádzal. Hoci jeho poloha nebola zverejnená, podarilo sa im ho približne lokalizovať sledovaním letových dráh vrtuľníkov polície a pomocou triangulácie oblasti v blízkosti národného parku Canyonlands.

Vďaka dátam z histórie Google Earth zistili, že monolit sa tam objavil niekedy medzi augustom 2015 a októbrom 2016. Zhruba v tom čase sa v blízkom okolí natáčala sci-fi dráma Westworld, takže je možné, že štáb po sebe poriadne nepoupratoval. Úradníci z Úradu pre správu pozemkov v Utahu nedávno zverejnili na Facebooku vyhlásenie, že nelegálne inštalovaná konštrukcia, označovaná ako „monolit“, je preč, ale netušia, kto ho vzal. Nemajú však v pláne vyšetrovať jeho zmiznutie.

Zdroj: cnet.com.

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

haraburda reakcia na: Záhadu monolitu v púšti vyriešili internetoví stopári

1.12.2020 07:12
nie je vôbec ťažké zistiť, kde skončil. Zberné suroviny Krompachy. Naši spoluobčania sa o to postarali.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať