Image
4.4.2019 0 Comments

Začína 14. ročník prezentácie tvorby online projektov na internete a jeho bezpečnosti - JUNIOR INTERNET AMAVET 2019

Srdečne vás pozývame na prehliadku kreativity, odbornosti, ale i zábavy prostredníctvom neformálneho vzdelávania mládeže, ktorá je súčasťou jedinečného projektu, spájajúceho mnohokrát kritizovaný svet internetu s prezentáciou tvorby online projektov, diskusiou, výmenou skúseností, či získavaním nových znalostí v problematike technológií, ale aj marketingu, bezpečnosti a komunikácie. Finále súťažnej konferencie JUNIOR INTERNET AMAVET 2019 sa uskutoční 5. a 6. apríla 2019 na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave.

Súťažná konferencia je určená žiakom základných a stredných škôl do 20 rokov, ktorí nemajú ukončené stredoškolské vzdelanie. Súťažiacimi sú individuálni autori alebo tím maximálne troch autorov, ktorí sa aktívne zaujímajú o tvorbu webových stránok, programovanie, internetovú grafiku a dizajn, písanie textov a blogov na webe, tvorbu mobilných a internetových stránok so vzdelávacím obsahom. Ako už aj po minulé roky, súťaž obohacujú aj rôzne workshopy, diskusie a prezentácie, v tomto roku zamerané na tému bezpečnosti internetu.

Piatkový program pri stánkoch, ale i v aule, je určený aj pre školy a verejnosť. V rámci prípravy programu AMAVET nadviazal spoluprácu so združením digiQ, ktoré je taktiež, ako AMAVET, členom Digitálnej koalície a venuje sa vzdelávaniu v oblasti bezpečného internetu pre deti a mládež. Účastníkom ponúknu zaujímavú interaktívnu diskusiu o kybernetickej bezpečnosti. Ako nám povedala Andrea Cox, riaditeľka digiQ:  „Okradnutým vo virtuálnom svete sa môže stať každý a takéto krádeže so sebou prinášajú nielen finančné straty. Predstavíme si praktické tipy, ako si môžeme každodenne posilňovať kybernetickú imunitu.“ V ďalšej diskusii sa Márius Kopcsay zo SME zamyslí nad tým či „Vieme diskutovať na internete o dezinformáciách?

Súčasne pod záštitou Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku odborná komisia vyhodnotí jednu zo súťažných kategórií, ktorá podnecuje žiakov a študentov, aby sa zamysleli nad otázkami participácie v rámci Európskej únie. Spolu so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku AMAVET vyhlásil súťažnú tému pre kategóriu JuniorTEXT - „Tentoraz hlasujem za...“ s explikáciou: „Pre ľudí na Slovensku je pred voľbami do Európskeho parlamentu dôležité zlepšiť ochranu životného prostredia, želajú si viac financií do študijných programov a športu, chcú obmedzenie nelegálnej migrácie, lepšie pracovné podmienky, či väčšiu podporu pre zaostalé regióny. Za čo by ste zahlasovali vy, ak by ste mali možnosť ísť voliť?

Samsung_mobil_042018

Zaujímavosťou tohto ročníka je aj to, že súťažiť príde aj najmladší laureát Krištáľového krídla Ondrej Vrábel, ktorý so svojimi Pinf Hrami získal toto prestížne ocenenie ako 15-ročný, a začínal ako 13-ročný práve na Junior Internete!

Súťažné kategórie

JuniorWEB – prihlasovanie vlastných webových stránok, webových aplikácií, naprogramovaných CMS, ktoré sú umiestnené na internete.
JuniorDESIGN – prihlasovanie vytvorených digitálnych grafických prác, plagátov, kresieb, dizajn manuálov, koláží a akýchkoľvek iných elektronických grafických prác umiestnených na internete.
JuniorTEXT – prihlasovanie textov na vyhlásenú tému. Literárny útvar je ľubovoľný. Rozsah súťažného textu musí byť minimálne 1000 znakov. Text musí byť umiestnený na internete s uvedením jeho autora. Téma pre 14. ročník je „Tentoraz hlasujem za...“.
JuniorBLOG – prihlasovanie vlastných blogov, fotoblogov, videoblogov, teda stránok/kanálov, kde sa nachádza jedinečný autorský obsah bez ohľadu na tému. Na rozdiel od kategórie JuniorWEB sa primárne nehodnotí vývojová/programátorská časť, ale obsah a forma.
JuniorAPP – prihlasovanie mobilných aplikácií pre tablety a smartfóny.
JuniorLEARN – kategória pre weby a aplikácie poskytujúce vzdelávací obsah.

Prihlásené práce budú hodnotiť odborníci z úspešných webových projektov a organizácií, ktorí okrem hodnotenia aj poradia začínajúcim autorom v ich prezentovaní vo svete online marketingu. O úspechu projektu rozhoduje originalita a nápad, dizajn a vizuál, technické prevedenie, ale aj responzivita, návštevnosť a bezpečnosť.

Súťaž sa uskutoční pod záštitou Richarda Rašiho, podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu a už tradične pod záštitou prof. Márie Bielikovej, dekanky Fakulty informatiky a informačných technológií STU a Ladislava Mika, vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Odborným garantom Junior Internet-u je IT Asociácia Slovenska a súčasne záštitu nad podujatím prijal prezident asociácie Emil Fitoš. Podujatie podporil aj Bratislavský samosprávny kraj.

Podujatie je aj prvou aktivitou AMAVET-u v realizácii projektu v rámci Operačného programu Efektívna verejná správa, kde hlavným cieľom je Inovácia poznatkov k prosperite – budovanie a posilňovanie medzi sektorovej participácie s dôrazom na rozvoj potenciálu mládeže menej rozvinutých regiónov v oblasti vedy a techniky. Projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu. Našim cieľom v projekte je zefektívnenie podmienok a inovácia systematickej práce s mládežou prostredníctvom neformálneho vzdelávania, výskumu a vývoja a stimulovať potenciál mládeže v menej rozvinutých regiónoch Slovenska v oblasti vedy a techniky“, povedala pred Junior Internetom riaditeľka Asociácie pre mládež, vedu a techniku Ing. Gabriela Kukolová, ktorá vedie AMAVET v neformálnom vzdelávaní už 21 rokov. Je to čas, za ktorý sa má čím podeliť o skúsenosti!

Finále súťažnej konferencie sa uskutoční 5. a 6. apríla 2019 na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave, každý deň od 9:00 h. Jej slávnostné otvorenie bude 5. apríla o 11:00 h, kde ste srdečne vítaní.

Autor: AMAVET

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Tlačové správy

Na konferencii Metro ON Line počas 14tich rokov vzniklo niekoľko úspešných projektov

22.05.2019 14:37

Konferencia Metro ON Line prezentovala uplynulý týždeň súčasné trendy v technológiách, telekomunikáciách a smart city. Podujatie predstavuje zvučné mená, ktoré inšpirujú svojimi úspešnými príbehmi. Ve ...

Tlačové správy

Digitálna spoločnosť, UI a kybernetické hrozby stavajú nové výzvy pred HR, bezpečnostných expertov aj prevádzkovateľov infraštru

22.05.2019 14:29

Štvrtý ročník konferencie Techsummit, ktorý sa začína už o týždeň, prinesie vo svojom úvodnom dni špičkovo obsadené odborné diskusie na témy súvisiace s inovatívnymi riešeniami pre kybernetickú bezpeč ...

Tlačové správy

CZ: BenQ InstaShow podporuje rozhranie USB-C

22.05.2019 14:23

Společnost BenQ, přední výrobce DLP projektorů a inovátor v oblasti řešení profesionálního zobrazení, rozšiřuje kompatibilitu zařízení InstaShow pro bezdrátovou projekci o USB‑C konektivitu. Nová ver ...

q

Žiadne komentáre

SecTec_2019

Videá

RECFRUIT 2019


PC forum button