Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Windows pre ARM dostane vďaka novej emulácii x64 omnoho viac aplikácií

0

Microsoft oznámil, že pracuje na podpore emulácie aplikácií x64 pre Windows na platforme ARM. V súčasnosti môže systém Windows na zariadeniach s procesorom ARM, ako je Surface Pro X, spúšťať iba natívne 32- a 64-bitové aplikácie ARM a 32-bitové aplikácie x86. Prevažná väčšina aplikácií pre stolové počítače vrátane balíka Adobe Creative Suite sa však presunula na 64-bitové x86 a mnohé prestali podporovať 32-bitové varianty.

Preto zariadenia ako Surface Pro X nemajú prístup k niektorým aplikáciám. Podpora emulácie však bude znamenať, že všetky aplikácie pre Windows budú teraz fungovať v systéme Windows na ARM. Nová podpora emulácie x64 sa začne testerom z programu Windows Insider uvádzať v novembri a ako súčasť širšej aktualizácie operačného systému by mala prísť budúci rok.

Microsoft to potvrdil v blogovom príspevku. Zároveň ohlásil, že prehliadač Edge bude zlepšený tak, aby bol rýchlejší na zariadeniach ARM a využíval menej energie z batérie. Natívny klient Microsoft Teams takisto prichádza do Windows na platforme ARM a aj editor zdrojového kódu Visual Studio Code bol aktualizovaný a optimalizovaný pre zariadenia založené na architektúre ARM.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať