Image
4.11.2019 0 Comments

DJI Mavic Mini: Vyzerá ako hračka, ale je to seriózny dron s kamerou

Hmotnosť 250 gramov je v USA limit, po ktorého prekročení každý lietajúci stroj podlieha registrácii. Nie je to teda náhoda, že nový dron DJ Mavic Mini za 399 dolárov má hmotnosť práve 249 gramov. Vyzerá ako detská hračka, a tak môže voľne lietať. Na rozdiel od hračiek však má v sebe prekvapivo pokročilé funkcie a technológie.

Kamera sa podobá tej, ktorú nájdete na modeli Osmo Pocket od rovnakého výrobcu. Natáča 2.7k zábery rýchlosťou 25 alebo 30 snímok za sekundu, ale ak sa uspokojíte s rozlíšením 1080p HD, môžete dosiahnuť až 60 sn./s. V tomto ohľade sa síce nedá porovnať s profesionálnou výbavou, ale aj cena je menej ako polovičná. Chýbajú mu aj také funkcie ako vyhýbanie sa objektom, jednoducho preto, že má menej senzorov. Mavic Mini používa na usmerňovanie počas letu senzor videnia a GPS.

S cieľom pomôcť zdokonaliť vaše zručnosti pri lietaní nová aplikácia DJI Fly ponúka špecializované režimy výučby, ktoré vám pomôžu ovládať stroj počas letu. DJI pridal aj niekoľko funkcií na automatické snímanie. Mavic Mini môže zhotovovať selfie snímky, pričom stúpa kolmo nahor, môže krúžiť okolo objektu a sledovať ho alebo špirálovito vystupovať nahor. Nie je to síce kompletná zostava automatických režimov snímania, ale je to zrejme viac, ako bude potrebovať priemerný amatér.

Nízka hmotnosť sa spája aj s inou výhodou okrem nevyžadovanej registrácie. Pomáha aj maximalizovať výdrž batérie. Na úplne nabitú batériu môže dron lietať až 30 minút. Samozrejme, toto číslo sa môže v reálnom živote líšiť vplyvom rôznych premenných, ako je teplota vzduchu, rýchlosť vetra a štýl lietania.

Ak si k cene 399 dolárov priplatíte ďalšiu stovku, môžete Mini získať ako súčasť súpravy Fly More, ktorá obsahuje príslušenstvo, ako je puzdro na prenášanie, chrániče vrtule a ovládač na ľahké lietanie. A čo je dôležité, dodávka zahŕňa aj tri batérie a nabíjací hub.

Zdroj: popsci.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Inovácie

Video: Funkcie umelej inteligencie v aplikáciách Office 365

13.12.2019 00:09

Čoraz viac aplikácií sa snaží využívať možnosti umelej inteligencie, aby používateľom uľahčili prácu a na inteligentnej báze zautomatizovali niektoré funkcie. Umelá inteligencia sa začala využívať aj ...

Inovácie

Apple by mal v roku 2020 uviesť až 6 nových modelov iPhone

12.12.2019 00:20

O budúcoročných iPhonoch sa objavilo už dosť veľa informácií. No teraz analytik Jun Zhang prišiel s prekvapivým tvrdením, že Apple plánuje v roku 2020 uviesť na trh najmenej šesť modelov iPhonu 12 vrá ...

Inovácie

Google vylepšil rozšírenú realitu na vyšší level. Čoskoro príde do smartfónov

11.12.2019 00:15

Google sa od oficiálneho uvedenia začiatkom minulého roka snaží zlepšovať svoju platformu rozšírenej reality ARCore. Teraz je pripravený predstaviť niektoré z inovácií novej generácie v oblasti detekc ...

Žiadne komentáre

ACER_122019

Videá