Image
20.8.2019 0 Comments

Využitie umelej inteligencie v spravovaní firemných údajov

Spojenie Google Cloud a Iron Mountain InSight prináša inováciu do vášho podnikania

Natívna platforma Iron Mountain InSight (ďalej en IM InSight) zameraná na analýzu obsahu a správu údajov sa spojila s funkciami strojového učenia a umelej inteligencie z dielne Google Cloud. Spoločne tak vytvorili inovatívny nástroj na spracovanie firemných údajov, ktoré spoločnostiam zvýšia výnosy s minimalizáciou vstupných nákladov.

Google Cloud sa už dlhodobo usiluje presadiť v konkurencii cloudových riešení od Microsoftu, Amazonu či IBM. V kategórii umelej inteligencie a strojového riešenia ocenili na jar tohto roku práve IM InSight, ktorý od Google Cloud získal cenu Google Cloud Technology Partner of the Year. Google Cloud pozitívne ohodnotil najmä inovatívnu prácu IM InSight v prospech zákazníkov.

Poriadok v dátach

Zákazníci stáli aj pri zrode myšlienky IM InSight. Vývojári totiž chceli priniesť poriadok do podnikov, ktoré sú zaplavené veľkým množstvom dát. Uvedomovali si skutočnosť, že manažéri síce vidia v bohatých interných údajoch potenciál, no veľakrát nemajú kapacity alebo kvalifikovanú pracovnú silu, aby ich vedeli efektívne zhodnotiť a spoznali ich skutočnú hodnotu.

IM InSight je jedna z prvých natívnych cloudových platforiem, ktorá využíva strojové učenie a umelú inteligenciu na klasifikáciu, extrahovanie a obohatenie fyzického aj digitálneho obsahu. Aplikácia po vyhľadaní, zatriedení a korelácií obsahu všetky údaje spracuje do multimediálnych tabuliek a grafov, pričom je schopná priniesť aj predpoklady ďalšieho vývoja. Pri tvorbe platformy v Iron Mountain nezabudli ani na ochranu súkromia a zákony s ňou spojené. InSight obsahuje napríklad GDPR a iné zákony o ochrane spotrebiteľa.

Pohľad zo Slovenska

Správa dokumentov je neoddeliteľnou súčasťou činnosti každej firmy. Počet firemných dokumentov a informácii v nich obsiahnutých dnes rastie exponenciálnym spôsobom a rýchlosť akou vznikajú je väčšia ako ich vôbec dokážeme analyzovať. Podľa štúdie Ernst&Young z roku 2018, firmy využívajú len 5-10% dát, ktoré získajú. Tieto dáta sú zachytené v štruktúrovanej, ale aj neštruktúrovanej podobe a tým sťažujú ďalšiu prácu s nimi. Práve umelá inteligencia má všetky predpoklady riešiť takéto komplexné úlohy a pomáhať v náročných strategických rozhodnutiach. IM Insight, vyvinutá na globálnej úrovni, dokáže v budúcnosti firmám šetriť náklady, čas a poskytnúť účelne využiteľné výstupy z analyzovaných dát. Aj na Slovensku sa spoločnosti čoraz viac posúvajú k elektronizácii dokumentov a tak trendy v správe, riadení, tzv. vyťažovaní a ďalšom využívaní dát smerujú k softérovým spôsobom riešenia. Na druhej strane najbližších 20 rokov nie je možné očakávať dosiahnutie úplne bezpapierového pracovného prostredia. Papierový a digitálny svet budú ešte nejaké obdobie fungovať paralelne a Iron Mountain má ambíciu funkčne prepojiť tieto dva svety. Vďaka tejto natívnej platforme budete môcť pozdvihnúť vaše podnikanie na novú úroveň, pretože informácie, ktoré vám systém prinesie, búdu príležitosťou na skvalitnenie vášho biznisu. Využitie natívnej platformy autori vidia v energetike, poisťovníctve, bankovníctve a to predovšetkým v oblasti hypoték či v mediálnej a reklamnej oblasti.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Tlačové správy

Telekom zaradí do ponuky 12 variantov novej rodiny iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max

18.09.2019 19:18

Telekom v piatok 20. septembra 2019 zaradí do akciovej ponuky všetky tri nové modely Apple iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Novinky budú na štart v piatok k dispozícii až v 12 variantoch ...

Tlačové správy

Najrýchlejší na Slovensku: Šprintér Ján Volko a SWAN spájajú sily

18.09.2019 14:38

Byť najrýchlejší je nesmierne vzácne a ťažké. Za každým ďalším zrýchlením sa skrýva množstvo práce, či už na dráhe alebo pri vývoji nových technológií. Keď telekomunikačný operátor SWAN hľadal osobnos ...

Tlačové správy

ESET vytvorí na Patrónke inšpiratívny ekosystém, zameraný na výskum a inovácie

18.09.2019 13:48

Spoločnosť ESET získala pozemok v lokalite bratislavskej Patrónky v roku 2017. V areáli bývalej Vojenskej nemocnice plánuje vytvoriť živé miesto, ktoré zmení túto časť mesta na epicentrum inovácií a k ...

q

Žiadne komentáre

ACER_092019

Videá

elearn

IT GALA stvorec 2019