Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Video odhaľuje fungovanie rakiet Saturn V, Falcon Heavy, Space Launch System a raketoplánu pri štarte

Technológie
1

Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, čo je vo vnútri rakety? Youtuber Hazegrayart sa rozhodol pomôcť zvedavým fanúšikom vesmírneho prieskumu pochopiť vnútorné fungovanie kozmických lodí vo fascinujúcom videu. Vidieť v ňom priehľadné modely štyroch typov rakiet: Saturn V, raketoplán, Falcon Heavy a Space Launch System. Môžete sledovať, ako rakety stúpajú cez atmosféru, môžete vidieť horiace palivo a znižovanie hmotnosti, ktoré je nevyhnutné na únik z gravitácie Zeme.

Prvá z nich Saturn V, ktorú používala NASA v rokoch 1967 až 1973. Tento model je schopný odviezť ťažké užitočné zaťaženie na obežnú dráhu a využíva tri palivové stupne. Raketoplán je ďalšie dielo NASA, známe tým, že vynáša satelity na obežnú dráhu. Falcon Heavy pochádza od SpaceX a je to výkonná raketa, ktorá bola prvýkrát uvedená v roku 2018. Obsahuje bočné zdroje prídavnej energie na extra výkon, ktoré sa dajú odhodiť, keď už nie sú potrebné.

A napokon je tu Space Launch System NASA, ktorý ešte nebol spustený, má byť súčasťou pokusu NASA o návrat na Mesiac v roku 2024. Nedávno sa raketa SpaceX Falcon 9 zapísala do histórie ako prvá súkromná ​​vesmírna loď s osvedčením NASA, ktorá preváža astronautov. Dopravila štyroch astronautov na Medzinárodnú vesmírnu stanicu, ktorá obieha okolo Zeme vo vzdialenosti viac ako 400 km.

Zdroj: mymodernmet.com.

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Boha jeho reakcia na: Video odhaľuje fungovanie rakiet Saturn V, Falcon Heavy, Space Launch System a raketoplánu pri štarte

24.11.2020 20:11
Človek až žasne nad tým čo dokázali postaviť už v minulom storočí a čo dnešná generácia nedokáže postaviť. Saturn V je skvost. Neuveriteľná sila a neuveriteľne dobrá raketa. No hold Nemecka kvalita.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať