Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Video: Astro Slide, smartfón s výsuvnou klávesnicou

2

V roku 2018 spoločnosť Planet Computers uviedla na trh produkt Gemini, ktorý spájal véčkový palmtop z 90. rokov s operačným systémom súčasnosti. Najpozoruhodnejšia vlastnosť zariadenia bola jeho klávesnica – najlepšia vo svojej triede. Firma nadviazala na Gemini aktualizovaným produktom Cosmo Communicator s pridaným vonkajším displejom.

Hoci bol použiteľnejší na telefonovanie ako Gemini, stále si vyžadoval mnoho kompromisov. A teraz prichádza tretie zariadenie Planet Computers s názvom Astro Slide, ktoré už nie je poňaté ako PDA alebo komunikátor, ale jednoducho ako telefón. V zatvorenom stave a pri pohľade zhora zariadenie vyzerá ako bežný smartfón. Displej sa odsúva pod uhlom, aby odhalil klávesnicu podobnú ako na predchádzajúcich produktoch.

Keď je celý displej smartfónu vysunutý, používatelia môžu zariadenie obsluhovať jednou rukou a získajú rýchlejší prístup k aplikáciám eliminovaním času potrebného na otvorenie véčka a prispôsobenie aplikácií. Astro Slide obsahuje dotykový displej s uhlopriečkou 6,53 palca. Má 48 Mpx zadný fotoaparát, 6 GB pamäte RAM a 128 GB flash úložisko.

Klávesnice Planet Computers sú optimalizované na použitie v polohe, keď sú položené na nejakom povrchu, nie v stoji. Pri väčších klávesoch Astro Slide je kompromis v tom, že niektoré bežné klávesy, ako napríklad bodka a čiarka, vyžadujú použitie modifikačného klávesu. Táto technika sa dlho používala aj pri klávesniciach Blackberry s obmedzenou šírkou na telefóne orientovanom na výšku.

Planet sa rozhodol integrovať Wi-Fi 6 a 5G komponent v podobe čipu MediaTek 1000L. Na Astro Slide bude bežať operačný systém Android 10 s možnosťou duálneho spustenia OS Linux. Na zariadenie v súčasnosti prebieha kampaň na Indiegogo, cena pre prispievateľov sa začína od 549 dolárov (491 eur), maloobchodná cena však bude 899 dolárov (819 eur). Dodávky sa majú začať v marci 2021.

Zdroj: zdnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
klavesnica smartfon technika displej Android

2 komentáre

a reakcia na: Video: Astro Slide, smartfón s výsuvnou klávesnicou

3.4.2020 09:04
a
Reagovať

Nokia 9000 (1996) reakcia na: Video: Astro Slide, smartfón s výsuvnou klávesnicou

31.3.2020 09:03
https://en.wikipedia.org/wiki/Nokia_9000_Communicator
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať