Image
14.5.2019 5 Comments

V apríli prekonali Štvorkári dátové rekordy v EÚ

V apríli 2019 prekonali Štvorkári doterajší rekord v spotrebe dát v medzinárodnom roamingu z augusta minulého roka. Stalo sa tak napriek tomu, že nejde o dovolenkový mesiac, keď sa mnoho zákazníkov operátora pohybuje v rôznych krajinách Európskej únie. Dôvody vidí 4ka v sprístupnení LTE technológie vo väčšine krajín EÚ, no aj v tom, že si zákazníci zvykajú na nové pravidlá „euroroamingu“.

„Už od začiatku roka z mesiaca na mesiac stúpa množstvo prenesených dát v európskych krajinách. Aj keď počet zákazníkov v medzinárodnom roamingu narástol o 23 percent, počet prenesených dát stúpol päťnásobne. Vyzerá to, že zákazníci prestali mať strach dátovať a vďaka rovnakým cenám doma aj v EÚ si užívajú dobu dátovú v celej únii,“ prezradil technický riaditeľ 4ky Patrik Kollaroci.

4ka ako prvý slovenský operátor, ešte pred zavedením európskej regulácie, priniesla rovnaké jednotkové ceny v celej EÚ. Štvorkári môžu v únii čerpať aj dáta zo svojich nových paušálov SLOBODA či dátového balíka GIGA. K väčšiemu komfortu v dátovaní v rámci EÚ prispelo aj sprístupnenie 4G/LTE sietí roamingových partnerov vo väčšine krajín únie na jar tohto roka.

Medzi krajiny, kde momentálne Štvorkári najviac dátujú patrí už tradične Česká republika, nasleduje Nemecko, Rakúsko, Maďarsko a Veľká Británia. Krajiny ako Chorvátsko sa do popredia dostávajú až počas dovolenkových mesiacov.

„Už o niekoľko dní budeme rozhodovať o budúcnosti únie vo voľbách do Európskeho parlamentu. V konečnom dôsledku aj o tom, či budeme aj naďalej využívať výhody spoločenstva, akými je aj možnosť slobodne dátovať v celej EÚ. Historické maximá spotreby dát našich zákazníkov ukazujú, že Štvorkári volia dáta v EÚ,“ hovorí riaditeľ 4ky pre marketing a komunikáciu Roland Kyška.

Nárast dátujúcich Štvorkárov a množstva prenesených terabajtov kladie pred operátora nové výzvy. Technický riaditeľ Patrik Kollaroci tvrdí, že už dnes sa operátor pripravuje na nadchádzajúcu letnú prázdninovú sezónu tak, aby zákazníkom ešte viac skvalitnil služby v medzinárodnom roamingu a priniesol rýchle 4G/LTE dáta v ďalších zahraničných krajinách.

Zobrazit Galériu
Autor: 4ka

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Tlačové správy

Spoločnosť Nikon uvádza firmvér verzie 2.0 pre fotoaparáty Nikon Z 7 a Nikon Z 6

17.05.2019 15:51

Spoločnosť Nikon dnes oznámila uvedenie firmvéru verzie 2.0, ktorý ďalej zvyšuje výkonnosť jej plnoformátových fotoaparátov mirrorless Nikon Z 7 a Nikon Z 6. Nasledujúce hlavné funkcie zahrnuté v akt ...

Tlačové správy

7 tipov na superpotraviny

17.05.2019 13:48

Superpotraviny sú aktuálne modernou témou. Aká je pravda o superpotravinách a sú to predovšetkým exotické plodiny alebo ich nájdeme aj u nás doma? Prečítajte si našich 7 tipov na známe i menej známe s ...

Tlačové správy

Košickí študenti sa budú učiť anatómiu vo virtuálnej realite

17.05.2019 13:34

To, čo sa dosiaľ učili len z obrázkov v učebniciach a textov kníh, to teraz pochopia oveľa rýchlejšie vo virtuálnej realite. Žiaci Strednej zdravotníckej školy na Kukučínovej ulici v Košiciach sa budú ...

q

5 Comments

 1. roaming reakcia na: V apríli prekonali Štvorkári dátové rekordy v EÚ
  16.5.2019 09:05
  koľko vlastne teraz môžem "predátovať" v roamingu? napríklad keď pôjdeme na dovolenku tak aby som nemusel nič navyše platiť?
  Reagovať
  • RE: roaming reakcia na: roaming
   16.5.2019 10:05
   HEJ 1 GB, JA TO UZ MAM AJ ODSKUSANE, BOLI SME TYZDEN DOZADU NA DOVOLENKE TAKEJ KRATSEJ A V POHODE VSETKO ISLO A DOKONCA MI TO V POHODE VYSTACILO. NA INTERNET SOM CHODIL VLASTNE NAJVIAC KED SME BOLI NA UBYTOVANI A TAM SME MALI WIFI TAKZE DATA SOM POUZIVAL FAKT LEN V PRIPADE NUTNOSTI A KED SOM SIEL DAVAT INSTA STORIES :D
   Reagovať
  • RE: roaming reakcia na: roaming
   16.5.2019 10:05
   Cau, podla toho ci mas od nich pausal, kredit alebo co. Ked mas pausal tak tam mas ten 1 GB, ktory je vlastne urceny pre roaming a mozes ho minut v celej EU, nedavno rozsirovali aj pocet krajin kde je moznost roamingu tak odporucam aj to si pozriet.
   Reagovať
   • RE: RE: roaming reakcia na: RE: roaming
    17.5.2019 11:05
    mám od nich 20 eurový paušál, tam je to v cene? ten 1GB? a potom čo ďalej?
    Reagovať
    • RE: RE: RE: roaming reakcia na: RE: RE: roaming
     17.5.2019 11:05
     AKOZE POTOM KED VYCERPAS TEN 1 GB V ROAMINGU? POTOM TAM JE TUSIM NADSTAVENA CENA 1 CENT ZA 1 MB ALE AK MAM POVEDAT PODLA VLASTNEJ SKUSENOSTI, TAK SA MI HO NIKDY NEPODARILO MINUT. KED IDES ZE NA DOVOLENKU ALEBO CO TAK MAS VSADE WIFI AJ TAK, JA SA DRZIM NEJ A AJ TAK CEZ DEN ROBIM INE VECI TAM AKO KUKAM DO TELEFONU, TAKZE POHODICKA

FORPSI 042019

Videá

RECFRUIT 2019


PC forum button