Image
16.10.2019 0 Comments

Šikovný doplnok pomôže s učením cudzích jazykov cez Netflix

Google chce pomôcť všetkým, ktorí sa učia cudzí jazyk. Ponúka im možnosť zlepšiť si zručnosti efektívne a príjemne sledovaním filmov a seriálov v jazyku, ktorý študujú. Dopomôže k tomu doplnok pre prehliadač Chrome Language Learning with Netflix.

Doplnok získate v obchode Chrome a po jeho nainštalovaní sa vám sprístupnia funkcie na výučbu jazykov, ktoré budete mať k dispozícii, keď budete sledovať videá na webovej stránke Netflix.

- Titulky sa budú zobrazovať v dvoch jazykoch, čo vám umožní porovnať pôvodný zvuk a text s prekladom do vášho jazyka.
- Aby používateľ nečítal len titulky vo svojom jazyku, môže si ich nechať rozmazané a nečitateľné. Zobrazia sa mu pomocou tlačidla E, ak bude mať problém s porozumením cudzojazyčnému textu.
- Používateľ môže meniť aj rýchlosť zobrazovania titulkov. Funkcia aktivovaná tlačidlom Q dialóg pri každom titulku zastaví. Pokračovať možno stlačením medzerníka.
- Na každé slovo v cudzojazyčných titulkoch sa dá kliknúť, v bubline sa potom objaví jeho definícia a možno si vypočuť aj jeho výslovnosť.Okrem verzie zadarmo je dostupná aj spoplatnená verzia Pro, ktorá ponúka ďalšie možnosti prekladu titulkov a schopnosť ukladať slová a frázy. Tie potom budú zvýraznené vždy, keď sa vyskytnú v titulkoch.

Doplnok je určený  pre stolové počítače a notebooky so systémom Windows a Mac OS. Samozrejme, na jeho používanie budete potrebovať aktívne predplatné Netflix.

Zdroj: chrome.google.com.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Internet

Vzostup umelých influencerov. Na sociálnych sieťach sa množia syntetické postavy

19.11.2019 00:20

Zdá sa, že celebrity budúcnosti budú navrhnuté algoritmom od nuly. Rovnako ako Lil Miquela, umelá Beyoncé, ktorá má na Instagrame 1,6 milióna nasledovateľov. Robí modelku pre značky Prada a Calvin Kle ...

Internet

Basecamp má už aj bezplatnú verziu pre osobné projekty

18.11.2019 00:20

Spoločnosť Basecamp uviedla na trh novú bezplatnú verziu svojho softvéru na riadenie projektov, nazvanú Basecamp Personal. Basecamp bol pôvodne navrhnutý pre malé podniky a ponúka praktické funkcie, a ...

Internet

Facebook Pay umožní zaplatiť už aj cez WhatsApp, Instagram a samozrejme Facebook

15.11.2019 00:10

Facebook uviedol na trh nový platobný systém s názvom Facebook Pay, ktorý bude k dispozícii  pre Facebook, Messenger, Instagram a WhatsApp a má uľahčiť platby v obľúbených sociálnych sieťach a aplikác ...

Žiadne komentáre

ACER_122019

Videá