SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 SAMSUNG_102020 Advertisement

Toaletná doska zmonitoruje váš zdravotný stav a zachráni život

1

Amerika rýchlo starne. Napriek lekárskemu pokroku trpí viac ako 80% obyvateľov na určitú formu srdcových ochorení, ako napríklad infarkt alebo zlyhanie srdca. Aj napriek včasnej hospitalizácii, takmer polovica diagnostikovaných pacientov skončí opäť v nemocnici, a to za menej ako 90 dní. Dôvodom je aj to, že pacienti neberú lieky podľa predpisu. Napriek odporúčaniam lekára menej ako 10% pacientov príznaky zhoršenia svojho stavu monitoruje.

Výskumní pracovníci sa tak snažili vyriešiť problém, ako môžu pacienti jednoduchšie a ľahšie monitorovať svoje zdravie v pohodlí domova. Prišli so zariadením, ktoré sa používa často a zároveň je praktické pre všetkých. Toaletná doska.

Na rozdiel od senzorov, ktoré sa používajú v nemocniciach alebo v existujúcich domácich monitorovacích zariadeniach, toaletná doska zachytáva údaje z neštandardných miest. Napríklad na rozdiel od prsta, dokáže odmerať okysličenie krvi zo zadnej strany stehna. Doska je namontovaná na štandardnom záchode. Od používateľov sa nevyžaduje nič špeciálne, iba aby si sadli. Prístroj sám zabezpečí každodenné merania úplne automaticky.

Momentálne sú pacienti monitorovaní vďaka implantátu CardioMEMS. CardioMEMS je nová technológia, ktorá bola vytvorená na zníženie počtu prípadov zlyhania srdca. Sleduje tlak v pľúcnych tepnách a získané informácie následne odovzdáva lekárskemu tímu. V klinických štúdiách CardioMEMS preukázal 37% zníženie celkovej hospitalizácie pacientov.

Zdroj: pbs.org.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
technika stroj clovek zdravie

1 komentár

JohnST reakcia na: Toaletná doska zmonitoruje váš zdravotný stav a zachráni život

18.9.2019 19:09
Zachodova doska vam zmonitoruje co ste vykadili, kolko to vazilo, aku to malo konzistenciu a farbu a tlaciaren cez wifi vam vytlaci vas zdravotny stav vcetne celeho rodokmenu.....
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať