Tesla ukázala nové video demonštrujúce plne autonómne jazdiaci Model 3

Technológie
4

Tesla stavila na autonómnu jazdu a oznámila, že už na budúci rok spustí robotickú taxislužbu. Nové video, ktoré publikovala, demonštruje schopnosti autonómnej jazdy elektromobilu Model 3. Ako v ňom vidieť, Model 3 sa pohybuje sám, bez akejkoľvek interakcie od „vodiča“, ak odhliadneme od výberu cieľa na navigačnom systéme vozidla.

Je známe, že autá Tesla môžu viac-menej samostatne jazdiť po diaľnici. V tomto videu však Model 3 jazdí po všetkých cestách a zastavuje sa na semaforoch. Jazda sa začína aj končí v sídle spoločnosti Tesla v Palo Alto, trvá 18 minút a dĺžka trasy je asi 19 kilometrov (video je však zrýchlené a skomprimované na menej ako dve minúty).

Tesla zverejnila podobné video v roku 2016 o vozidle Model X, to však bolo editované. Nové video bolo vydané 22. apríla počas podujatia Tesla's Autonomy Day, kde sa spoločnosť podelila aj o detaily o svojom novom čipe na autonómnu jazdu a odhalila svoju víziu budúcnosti autonómnej jazdy.  

Zdroj: mashable.com.

Redakcia

Všetky autorove články
autonom auto taxi Tesla model doprava elektrina energia elektro

4 komentáre

autonomne auta reakcia na: Tesla ukázala nové video demonštrujúce plne autonómne jazdiaci Model 3

30.4.2019 16:04
Podla mna ludia by mali stratit uplne slobodu a vsetky procesy budu riadene umelou inteligenciou. K tomu sa aj blizime, len to ide pomaly.

Tihddhhi reakcia na: Tesla ukázala nové video demonštrujúce plne autonómne jazdiaci Model 3

29.4.2019 08:04
Obiehanie sprava je OK? Je to subezna jazda v meste?

pekne video reakcia na: Tesla ukázala nové video demonštrujúce plne autonómne jazdiaci Model 3

25.4.2019 14:04
Pekne video, ale na takto krasne ozncenych cestach by to dalo aj moje male roboauto. Nech s tym pridu na Slovensko, kde na cestach nie su na krajnici ciary, casto ani stredova ciara, cesta je zaplatana - takze ferebne nehomogenna. Znacky su nakrivo alebo pootocene ci zohnute od nakladnych aut. alebo zakryvane vetvami stromov. K tomu ked sa pripocita hmla, fujavica, tma a netolerantni vodici, tak by toho to auto asi moc bezpecne nepreslo.
Ale aj tak je to krasne ze nieco taketo uz dokazu implmentovat do seriovo dodavaneho auta.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať