SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W Advertisement

Spoločnosť Sony predstavuje prvú pamäťovú kartu CFexpress Type A na svete s vysokorýchlostným výkonom a vysokou odolnosťou

Tlačové správy
0

Spoločnosť Sony dnes predstavila novú generáciu pamäťových médií – prvé pamäťové karty CFexpress Type A na svete[i],

 ktoré budú dostupné v kapacitách 80 GB a 160 GB (CEA-G80T a CEA-G160T), sú najnovším prírastkom do rodiny kariet so špecifikáciou TOUGH od spoločnosti Sony. Vďaka vysokej prenosovej rýchlosti, odolnosti a spoľahlivosti ponúkajú nové karty Sony CFexpress CF Type A fotografom a tvorcom obsahu profesionálny a spoľahlivý výkon.

Vysokorýchlostný výkon

Obe karty CEA-G80T (80 GB) a CEA-G160T  používajú najnovšiu technológiu riadenia pamäti flash a dosahujú rýchlosť zápisu až 700 MB / si a rýchlosť čítania až 800 MB / si, čo výrazne skracuje čas potrebný na vyprázdnenie bufferu pre efektívne fotografovanie bez stresu. Karty CFexpress Type A sú ideálne pre vysokorýchlostné sériové fotografovanie viac ako 1000 nekomprimovaných snímok vo formáte RAW, rovnako ako pre záznam videosekvencií 4K 120p pri vysokých bitových rýchlostiach s funkciou Slow & Quick Motion[ii]

 v spojení s novým fotoaparátom Alpha 7S III. Ten je vybavený dvoma pamäťovými slotmi kompatibilnými s kartami CFexpress Type A, ktoré zároveň podporujú karty UHS-I a UHS-II SDXC / SDHC, pre simultánny záznam na obe médiá alebo predĺžené nepretržité nahrávanie dát i s najvyšším dátovým tokom. Zhoda s garantovanými profilmi výkonu videa VPG400 zabezpečuje stabilný záznam videa pri 400 MB / s – prináša profesionálnym tvorcom plynulosť pracovného procesu.

Konštrukcia efektívne odvádzajúca teplo

Nové pamäťové karty CFexpress Type A sú vybavené mechanizmom pre odvod tepla – heat sink, ktorý odvádza teplo generované kartou pri prenose veľkého množstva dát vysokou rýchlosťou. Využívajú k tomu originálne zliatiny od Sony s vynikajúcou tepelnou vodivosťou. To umožňuje užívateľom nahrávať dlhý čas aj pri zázname 4K 120p videa na internú pamäťovú kartu.

Odolnosť so značkou Tough

Nové pamäťové karty CFexpress Type A vyhovujú špecifikáciám TOUGH spoločnosti Sony. Sú odolné proti ohybu a nárazom, aby chránili vzácne dáta, a to i pri častej výmene kariet v najnáročnejších prostrediach. Sú až päťkrát odolnejšie voči nárazu a až desaťkrát odolnejšie voči ohybu v porovnaní s požiadavkami štandardov CFexpress Type A, takže ponúkajú výnimočnú odolnosť. Okrem toho vďaka špeciálnej štruktúre naviac spĺňajú stupeň krytia proti vniknutiu vody IPX7 a stupeň ochrany proti vniknutiu prachu IP5X (IP57) pre zvýšenú odolnosť.

Spoľahlivosť

Nehody sa stávajú. Softvér Sony Memory Card File Rescue[iii]

 pre obnovu súborov pamäťových kariet umožňuje užívateľom obnoviť náhodne vymazané snímky RAW a 4K videá z pamäťových kariet. Okrem toho bude aktualizovaný diagnostický softvér pre média Media Scan Utility[iv]

 spoločnosti Sony tak, aby podporoval karty CFexpress Type A. Tento softvér umožní užívateľom diagnostiku karty a upozorňuje užívateľov pred tým, že sa počet cyklov čítania/zápisu blíži k limitu karty.

Čítačka kariet CFexpress Type A / SD

Čítačka kariet CFexpress Type A / SD (MRW-G2) optimalizovaná pre nové pamäťové karty CFexpress Type A, zabezpečuje rýchlosť prenosu SuperSpeed USB 10 Gbps (USB 3.2 Gen 2) prostredníctvom konektoru USB Type-C®. Tým tvorcom umožní pracovať efektívne s obrazovými súbormi s vysokým rozlíšením, videom v kvalite 4K a ďalšími typmi dát veľkého objemu. V kombinácii s kartou typu CFexpress Type A umožňuje užívateľom prenášať dáta približne 2,8-krát rýchlejšie ako s konvenčnými médiami[v].

 Čítačku kariet MRW-G2 je možné používať s pamäťovými kartami CFexpress Type A a SDXC / SDHC (UHS-I a UHS-II).

Ceny a dostupnosť

Pamäťové karty CFexpress Type A a čítačka kariet budú v Európe v predaji od septembra 2020. Navrhované maloobchodné ceny sú uvedené nižšie: približne za ceny:

  • CEA-G80T: 230 €
  • CEA-G160T: 440 €
  • Čítačka kariet MRW-G2: 140 €
 

[i] Podľa prieskumu Sony z júla 2020.

[ii] 10bitová hĺbka a vzorkovanie farieb 4:2:2, nahrávanie All-Intra, pri nahrávaní spomalených záberov.

[iii] Nepodporuje obnovu dát súborov s chráneným obsahom ani hier. Nie všetky dáta môžu byť obnoviteľné.

[iv] Diagnostika kariet CFexpress Type A/SD vyžaduje čítačku kariet CFexpress Type A MRW-G2. Čítačky ani priame pripojenie fotoaparátu od iných výrobcov diagnostiku neumožňujú.

[v] Testovacie podmienky Sony. V porovnaní s pamäťovými kartami SDXC UHS-II od Sony.

Sony

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať