Image
15.4.2019 0 Comments

Spoločnosť Samsung uvádza na trh nové soundbary radu Q optimalizované pre televízory QLED

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila dva nové soundbary radu Q, ktoré obsahujú technológiu Samsung Acoustic Beam a novú funkciu Adaptive Sound. Soundbary HW-Q70R a HW-Q60R, ktoré sú výsledkom spolupráce spoločností Samsung Audio Lab a Harman Kardon, sú inteligentnejšie než doposiaľ a poskytujú dokonalý zážitok z priestorového zvuku pri sledovaní domáceho kina. Soundbar HW-Q60R bude na slovenskom trhu dostupný v závere apríla za 449 Eur a typ HW-Q70R bude v predaji od druhej polovice mája za 599 Eur.

S využitím technológie Adaptive Sound dokážu soundbary HW-Q70R a HW-Q60R analyzovať obsah prehrávaný v televízore a ideálne prispôsobiť nastavenie zvuku danej scéne. Pokiaľ sú modely HW-Q70R a HW-Q60R pripojené ku QLED televízoru Samsung 2019 so zapnutým režimom AI, prepnú sa do režimu adaptívneho zvuku automaticky.

„Vďaka funkcii Adaptive Sound, ktorá zvuk analyzuje a optimalizuje podľa konkrétnej scény, si môžu poslucháči pri jednotlivých obsahových žánroch vychutnať ešte realistickejší zvuk,“ uviedol Jongsuk Chu, výkonný viceprezident divízie Visual Display spoločnosti Samsung Electronics. „Nové soundbary radu Q produkujú zvuk v kvalite, ktorá bola odborníkmi ešte vylepšená, a môže sa pochváliť prevedením, ktoré ponúka atraktívnu domácu estetiku a našim zákazníkom poskytne lepší zážitok pri sledovaní domáceho kina.“

Modely HW-Q70R a HW-Q60R ponúkajú aj patentovanú technológiu Acoustic Beam. Technológia Acoustic Beam využíva systém dvoch píšťal s 56 otvormi pre vytvorenie dynamickejšieho panoramatického zvuku. Táto funkcia vyplní každý kút miestnosti širokou paletou zvukov.

Pre inteligentnejšiu a jednoduchšiu integráciu do života spotrebiteľov sú soundbary radu Q vybavené aj technológiou Bluetooth, ktorá používateľom umožní jednoducho si vychutnať kvalitnú hudbu prehrávanú zo smartfónov.

Soundbar HW-Q70R je navyše vybavený technológiou Dolby Atmos a technológiou DTS:X, ktorá prináša podmanivý plne priestorový zvuk. Tá bola doposiaľ k dispozícii len pri špičkových soundbaroch Samsung ako napr. HW-N950 a HW-N850. Vďaka HW-Q70R si teraz môžu spotrebitelia vychutnať pohlcujúci zážitok z domácej zábavy podtrhnutú zvukom vypĺňajúcim celý priestor a so zvukovými efektami nad hlavou.

Napriek tomu, že je HW-Q70R vybavený technológiami Dolby Atmos a DTS:X, má štíhly tvar s výškou len 59 mm, ktorý lepšie ladí s televízorom QLED.

Autor: Samsung

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Tlačové správy

Bezpečné online nakupovanie. Ako na to?

18.07.2019 10:01

Doma, na cestách, cez mobil, takmer jedným kliknutím. Technológie postupne menia naše nákupné návyky a namiesto kamenných obchodov si nakupovanie užívame online z pohodlia domova. Prečítajte si naše t ...

Tlačové správy

Mileniáli a príslušníci generácie Z strácajú dôveru v ekonomiku, médiá a vlády

18.07.2019 09:51

Napriek ekonomickému rastu, všeobecnému rozvoju a príležitostiam sú mladšie generácie skeptické voči dianiu v spoločnosti a obávajú sa o svoju budúcnosť. Vyplýva to z tohtoročného Prieskumu miléniovej ...

Tlačové správy

R. Raši: V podpore malých a stredných podnikov budeme pokračovať

18.07.2019 09:39

Bratislava, 16. júla 2019 - Úrad podpredsedu vlády SR (ÚPVII) pre investície a informatizáciu už druhý rok podporuje slovenské malé a stredné podniky, aby sa presadili aj na globálnom trhu. Využíva na ...

q

Žiadne komentáre

Videá