SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W Advertisement

Spoločnosť ESET spúšťa vzdelávací projekt Bezpečne na nete

Tlačové správy
0

Spoločnosť ESET oznámila spustenie vzdelávacieho projektu Bezpečne na nete, ktorého cieľom je zvýšenie povedomia o kybernetickej bezpečnosti. Ide o dlhodobý projekt zameraný na všetkých používateľov internetu. Vzdelávací projekt Bezpečne na nete je nadstavbou globálnej iniciatívy spoločnosti ESET Safer Kids Online, špeciálnu časť tak bude už v úvode tvoriť aj obsah pre deti a rodičov. Články, videá, podcasty a všetky praktické informácie o kybernetickej bezpečnosti sú dostupné na stránke bezpecnenanete.sk.

Slovákom chýba znalosť o kybernetických hrozbách

Spoločnosť ESET sa dlhodobo zameriava na podporu vzdelávacích aktivít nie len v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Neustále sa zvyšujúca penetrácia technológií v bežnom živote zvyšuje aj nároky na digitálnu gramotnosť ich používateľov. Podľa posledných štatistických výsledkov Eurobarometra sa iba 34 % Slovákov cíti byť dostatočne informovaných o kybernetických hrozbách. V tomto ukazovateli sa radí Slovensko na chvost rebríčka EÚ, horšie výsledky dosiahlo iba Rumunsko (31 %) a Bulharsko (27 %). Projekt Bezpečne na nete má ambíciu postupne tento stav zlepšovať a špecificky sa zamerať na najrizikovejšie skupiny používateľov internetu. Cieľom je vytvoriť vzdelávaciu platformu, ktorá dokáže krok za krokom, zaujímavým a zrozumiteľným obsahom vysvetľovať úskalia kybernetickej bezpečnosti všetkým užívateľom moderných technológií.

„Internet sa stal každodennou súčasťou našich životov a preto považujeme prehľad v rámci jeho bezpečného používania za základnú znalostnú výbavu. Ako globálny líder v oblasti kybernetickej bezpečnosti cítime povinnosť využiť našu autoritu a skúsenosti pre zvyšovanie povedomia v tejto oblasti,“ vysvetľuje dôvody vzniku projektu Bezpečne na nete Peter Ohrajter, riaditeľ pre marketing a komunikáciu ESET na Slovensku.

Zrozumiteľné informácie na jednom mieste

Centrálnym bodom projektu je portál bezpecnenanete.sk, kde si návštevníci nájdu praktické informácie o bezpečnom používaní internetu a technológií. Každý mesiac budú odborníci zo spoločnosti ESET venovať pozornosť jednej téme, na ktorú sa pozrú z rôznych uhlov pohľadu. Zámerom je priniesť informácie k danej téme zrozumiteľným jazykom, a to aj za pomoci rôznych typov obsahových formátov. Preto sú súčasťou projektu články, infografiky, rozhovory, podcastový seriál, ale napríklad aj špeciálne vytvorené animované videá pre rodičov a deti.

Okrem vzdelávania sa projekt zameria aj na podporu a iniciáciu aktivít prispievajúcich k celkovému zlepšeniu povedomia v tejto oblasti. Súčasťou sprievodných aktivít bude tiež zisťovanie gramotnosti v oblasti kybernetickej bezpečnosti na Slovensku. „V budúcom roku sa plánujeme bližšie pozrieť aj na aktuálny stav gramotnosti Slovákov v oblasti kybernetickej bezpečnosti, keďže nám chýbajú dostatočne presné dáta. Vďaka tomu budeme môcť lepšie identifikovať rizikové skupiny a adresnejšie tak smerovať naše aktivity v budúcnosti,“ prezrádza ďalšie kroky Peter Ohrajter.

ESET, spol. s r.o.

Všetky autorove články
ESET bezpečnosť internet kyberneticka virus

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať