Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Sony vystavuje na CES 2021 / Vytvárame nové hodnoty pomocou technológie 3R

Tlačové správy
0

Spoločnosť Sony Corporation (ďalej len „Sony“) predstaví na veľtrhu CES 2021, ktorý je plne digitálny a koná sa 11. – 14. januára 2021 (tichomorského štandardného času), svoje najnovšie iniciatívy, ktorých témou je „Predefinovanie našej budúcnosti pomocou technológií zajtrajška“.

https://square.sony.com/

Spoločnosť Sony využíva „technológiu 3R“ - Reality, Real-time & Remote (realita, reálny čas a ovládanie) - k inšpirácii Kanda, silou zábavy a zároveň zaručuje podporu týchto zážitkov. Na tohtoročnom veľtrhu CES predstavil Kenichiro Yoshida, predseda predstavenstva, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Sony, vo videu najzásadnejšie vystavované produkty spoločnosti Sony, vrátane PlayStation®5, VISION-S a Airpeak, a zdôraznil, že „s technológiou Sony ‚kreativita nemá žiadne hranice‘.“ Po ňom sa slova ujal Bill Baggelaar, výkonný viceprezident a technický riaditeľ spoločnosti Sony Pictures Entertainment („SPE“), ktorý predstavil najnovšie pokroky vo virtuálnej produkčnej technológii a zaznamenávaní priestorového obrazu. Ďalej informoval tiež o spoločných iniciatívach s BRAVIA XR a ďalšími produktmi spoločnosti Sony a zmienil sa o zámere spoločnosti SPE „prinášať ľuďom zážitok s najvyššou kvalitou obrazu a zvuku a sprostredkovať Kando presne podľa pôvodného zámeru tvorcov.“ [Zástupca: SME / Dennis Kooker.] Následne predstavil Jim Ryan, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Sony Interactive Entertainment („SIE“), PlayStation®5 a povedal: „Sony je zábavná spoločnosť a zábava nikdy nebola dôležitejšia. Predstavenie PlayStation®5 bolo najúspešnejším uvedením produktu SIE na trh a zároveň najúspešnejším predstavením hernej konzoly v celej histórii.“

Okrem týchto videí uverejni spoločnosť Sony aj ďalších 12 videí, ktoré predstavujú najnovší vývoj v oblastiach, ako sú nástroje a riešenia, ktoré podporujú tvorbu obsahu: Pohlcujúce zážitky zo zábavy; Technológie pro lepšiu budúcnosť.    

Tieto videá a kompletné prezentácie spoločnosti Sony na veľtrhu CES 2021 budú prístupné prostredníctvom novej digitálnej platformy spoločnosti Sony, „Sony Square“. Potom, ako prostredníctvom platformy „Sony Square“ prebehne prezentácia spoločnosti Sony na veľtrhu CES 2021, bude táto platforma aj naďalej prinášať digitálnou cestou informácie o udalostiach tykajúcich sa produktov, obsahu a technológií celej skupiny Sony.

Posilnenie nástrojov a riešení

Objavte ovládanie a riešenia technológií, ktoré zlepšujú a obohacujú tvorbu obsahu

Virtuálna produkčná technológia so zachytením 3D priestoru

Scéna a samotné umiestnenie miesta určeného na nakrúcanie sú zaznamenávané ako trojrozmerné cloudové bodové dáta (point cloud) spoločne sa samotným videozáznamom, potom sú spracované pomocou „Atom View“ pre virtuálnu produkciu a reprodukované ako obraz na veľkom displeji.

Virtuálny koncert

Použili sme virtuálnu produkčnú technológiu na vytvorenie verného zvukového zážitku ako v Sony Hall v New Yorku, kde sa Madison Beer, umelec Epic Records, premenil na vysoko realistického avatara, a odohral koncert vo virtuálnej Sony Hall. Spoločnosť Sony Music Entertainment Inc. („SMEI“) spolupracuje s americkým telekomunikačným operátorom Verizon, aby predstavila nové možnosti živej zábavy v ére 5G.

360 Reality Audio

Spoločnosti Sony a Virtual Sonics, Inc. vyvinuli nový softvér pre tvorbu obsahu s názvom 360 Reality Audio Creative Suite, ktorý umožňuje hudobníkom a tvorcom ľahšie vytváranie obsahu s 360 Reality Audio. Tí budú môcť jednoducho vyjadriť svoju muziku v celom priestorovom spektre prostredníctvom už používaných produkčných platforiem.

Viac informácií nájdete v tlačovej správe na nasledujúcom odkaze: https://www.mynewsdesk.com/cz/sony-europe/pressreleases/spolecnost-sony-predstavuje-rozsireni-ekosystemu-360-reality-audio-3063462

Airpeak

Prvýkrát sa predstaví dizajn dronu „Airpeak“. Airpeak je vybavený Full Frame zrkadlovým fotoaparátom Sony „α“ (Alpha) a umožňuje dynamické nakrúcanie spoločne s presným a stabilným letom, ktorý inšpiruje kreativitu tvorcov videí a prináša nové možnosti umeleckého vyjadrenia. Touto iniciatívou chce Sony prispieť k vývoju dronov a vytvárať na tomto rastúcom trhu maximálnu hodnotu.

Podpora tvorby videí pomocou Xperie 5 II

Chytrý telefón Xperia 5 II s podporou 5G, ktorý je vlajkovým modelom produktového radu, zachytáva realitu a rozširuje výrazové možnosti tvorcov vďaka plnohodnotným funkciám fotoaparátu Camera Pro a Cinematography Pro „powered by CineAlta“, ktoré vám umožnia využívať podobné parametre a nastavenia farieb, a zdokonaliť tak zážitky z kinematografického nakrúcania. Nastavenie farieb, ktoré bolo inšpirované reprodukciou farieb Master Monitor prevzatej z profesionálnej technológie Sony, prináša zobrazenie s nebývalou presnosťou farieb presne podľa predstáv tvorcov. 5G umožňuje prenos a príjem dát v reálnom čase.

Displej pre priestorové zobrazenie (Spatial Reality Display)

Displej, ktorý reprodukuje priestorové obrazy v troch rozmeroch, ako by boli skutočné, umožňuje tvorcom naplno vyjadriť víziu pri prezentácii návrhov produktov, predstavovanie rôznych prevedení farieb či tvarov a umožní príjemcovi presne sprostredkovať zámer. Vďaka mimoriadnej realistickosti a úrovni podania detailov rozširuje novinka možnosti umeleckého výrazu videa, napríklad pri použití vo výkladoch na displejoch a trojrozmernom značení v obchodoch. Umožňuje divákovi uvidieť hĺbku, textúru a vzhľad objektu s pocitom jeho skutočnej prítomnosti.

Display Crystal LED

Nový rad displejov Crystal LED je vybavený vysoko výkonným procesorom „X1™“ (X1™ for Crystal LED) pre kvalitný obraz, ktorý disponuje technológiou ovládania LED vyvinutou pre priekopnícke produkty Crystal LED od Sony a technológiou spracovania signálu oceňovanú u radu televízorov BRAVIA od Sony. Vysoko realistický obraz môže byť v rôznych rozloženiach a veľkostiach pre rôzne aplikácie ako sú firemné showroomy, lobby a virtuálne produkcie, ktoré poskytujú ohromujúci a pohlcujúci obraz, ktorý podnecuje kreativitu tvorcov.

 

Inovatívne sledovanie a analytické služby Hawk-Eye v bejzbale

Hawk-Eye predstavuje riešenia pre rozhodovanie v športe, ktoré sa stále viac stávajú neoddeliteľnou súčasťou novej reality spoločnosti a ponúka aj služby sledovania a analýzy v bejzbale. Presné a podrobné dáta získané pomocou technológie vizuálneho spracovania a ďalších techník sa používajú na zapojenie fanúšikov i na rozvoj hráčov.. V budúcnosti posilní spoločnosť Sony využívanie týchto športových dát pre zábavu.

Podmanivé zážitky zo zábavy

Zábavné produkty a služby, ktoré zosilňujú realitu, odohrávajú sa v reálnom čase a sú prenášané na diaľku

BRAVIA XR

Nová BRAVIA XR je vybavená kognitívnym procesorom XR, ktorý prináša inteligenciu odrážajúcu ľudské kognitívne vlastnosti. Detekuje záujem diváka, vykonáva krížovú analýzu mnohých kvalitatívnych prvkov obrazu a vytvára obraz, ktorý je prirodzenejší a bližšie ľudskej pamäti. Takisto vylepšuje audio na 5.1.2 kanálov, aby diváka obklopil priestorovým zvukom vertikálne i horizontálne. Vďaka tomu prináša realistický a podmanivý zážitok, ktorý je blízky tomu, ako ľudia vnímajú zvuk a obraz v reálnom živote.

Streamovanie 360 Reality Audio so Spatial Sound Technology

Spoločnosť Sony spustí do konca tohto roka, v spolupráci so streamovacími službami a poprednými hudobnými vydavateľstvami, streamovaciu video službu pre živé vystúpenia, ktorá bude kombinovať priestorový zvuk s výhodami 360 Reality Audio. Poslucháči sa tak budú môcť ponoriť do hudby a získať zážitok, ako by sa nachádzali na rovnakom mieste ako hudobník. Predtým než bude služba spustená, ako prvý video obsah 360 Reality Audio bude dostupné vystúpenie Zary Larsson.

Podrobnosti nájdete v tlačovej správe na nasledujúcej URL adrese:

https://www.mynewsdesk.com/cz/sony-europe/pressreleases/spolecnost-sony-predstavuje-rozsireni-ekosystemu-360-reality-audio-3063462

PlayStation®5

PlayStation®5 (PS5™), ktorá bola uvedená na trh v novembri 2020, je vybavená diskom SSD s ultra rýchlym prístupom, integrovaným vlastným I / O, bezdrôtovým ovládačom DualSense ™ a 3D zvukovou technológiou a umožňuje revolučné herné zážitky novej generácie. Okrem širokej škály titulov, ktoré boli k dispozícii už pri uvedení konzoly na trh, budú Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios a vývojári z celého sveta i v budúcnosti prichádzať s radom ohromujúcich a prevratných titulov.

Technológia pre lepšiu budúcnosť

Lepší život vďaka inováciám zameraným na bezpečnosť a zabezpečenie

VISION-S

Vývoj technológie VISION-S, ktorej cieľom je prispieť k rozvoju mobility, sa dostáva do ďalšej fázy. Kým naďalej prebieha zdokonaľovanie vozidla v oblasti bezpečnosti a zabezpečenia, zábavy a adaptability, boli v decembri 2020 v Rakúsku zahájené technické skúšky.

Ako „spoločnosť pre kreatívnu zábavu, ktorá stavia na pevných technologických základoch“ bude Sony aj naďalej prinášať Kando a istotu prostredníctvom svojich technológií 3R, ktoré umožňujú zdieľanie obsahu bez ohľadu na umiestnenie (vzdialené), bez latencie (v reálnom čase) a s precíznym zmyslom pre realitu.

Sony

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať