Image
12.9.2019 0 Comments

Skupina KKCG predstavila Aricoma Group

Najväčší český ICT holding s názvom Aricoma Group predstavili dnes zástupcovia investičnej skupiny KKCG, ktorá patrí podnikateľovi Karlovi Komárkovi. Názov a logo spoločnosti Aricoma je inšpirované horou v peruánskych Andách a vyjadruje veľkosť, ambície a silu. Aricoma Group a.s. zastrešuje spoločnosti AUTOCONT v Českej a Slovenskej republike, Cleverlance, CAD studio, DataSpring a AEC.

Založenie holdingu Aricoma znamená ďalší krok v naplňovaní plánu skupiny KKCG, ktorej cieľom je vybudovať silného európskeho poskytovateľa ICT služieb. Celá podnikateľská stratégia KKCG je založená na diverzifikácii rizík, na organickom i anorganickom raste v týchto základných oblastiach: v hernom priemysle, informačných technológiách, energetike, v cestovnom ruchu a realitnom biznise. V posledných niekoľkých rokoch sa ICT stáva jedným z najvýznamnejších pilierov. Preto sa teraz KKCG rozhodla vybrané technologické firmy zaoberajúce sa predovšetkým dodávkami riešení a služieb pre podnikovú sféru zastrešiť spoločnosťou Aricoma Group. Firmy tejto skupiny pokrývajú celé portfólio od návrhu ICT architektúry, cez infraštruktúrne a cloudové služby, implementáciu podnikových aplikácií až po vývoj vlastných rozsiahlych softwarových riešení a outsourcing. Všetky tieto odbory navyše prepája problematika kybernetickej bezpečnosti. Skupina zamestnáva takmer dve tisícky ľudí a jej celkové minuloročné tržby presiahli 6,75 miliardy českých korún.

„Keď sme v roku 2009 vstupovali do oblasti informačných technológií, vedeli sme, že je to veľmi perspektívna oblasť podnikania a táto hypotéza sa nám každoročne vrchovato potvrdzuje,“ hovorí Michal Tománek investičný riaditeľ KKCG zodpovedný za ICT. Podľa Tománka ICD poskytuje v súčasnej dobe skvelé investičné príležitosti predovšetkým vďaka celosvetovo rastúcej komplexnosti ICT riešení a tým rastúcom dopyte po týchto službách. Rovnako tak pomáha ICT rozklad tradičných obchodných modelov a vznik nových, ktoré sú založené na online interakcii so zákazníkmi. Rastúci ICT trh a nedostatok kvalifikovaných odborníkov dáva priestor ponúknuť špičkový servis firmám, ktoré budú ustupovať od interného ICT, ale budú hľadať dodávateľské riešenia. „Budúcnosť vidíme v tom, vedieť nájsť kvalitných pracovníkov doma i v zahraničí rovnako tak, ako si tých najlepších ľudí udržať. Iba tak budeme môcť našim zákazníkom ponúkať dostatočne veľké a odborne zdatné tímy,“ hovorí Tománek.

„Pred skupinou Aricoma stoja teraz dve neľahké úlohy. Provou je konsolidovať a zvýrazniť aktivity KKCG na českom a slovenskom ICT trhu, kde chceme byť jednoznačne najväčším poskytovateľom ICT služieb pre podnikovú sféru. Aricoma Group je tu predovšetkým zastrešujúca značka, reprezentujúca celú skupinu navonok a podporujúca spoluprácu medzi jednotlivými časťami, ktoré budú aj naďalej podnikať samostatne a pod svojimi vlastnými značkami,“ posúva víziu Aricomy jej generálny riaditeľ Milan Sameš a dodáva: „Druhou úlohou Aricoma Group je stať sa platformou pre európsku expanziu ICT aktivít KKCG, pretože máme ambíciu stať sa silným európskym poskytovateľom ICT služieb. Veľkú výhodu vidím vo vlastnom kapitále, ktorý nie je obmedzovaný fixným investičným horizontom. Inými slovami máme čas vybrať to najlepšie, do toho investovať a zmysluplne to rozvíjať.“ Za ďalšiu strategickú výhodu Sameš považuje globálny rozmer podnikania, kedy už v súčasnej dobe je KKCG aktívna na tých najperspektívnejších trhoch.

„Keď sa z Aricomy stane silný medzinárodný poskytovateľ ICT služieb, veríme, že to pomôže udržať doma IT expertov a talenty a posilní sa pravdepodobnosť toho, že budú v ČR vznikať inovatívne produkty a služby. Rovnako tak, ako sme sa za posledných sedem rokov presadli na trhu herného priemyslu (SAZKA Group je najväčšou lotériovou skupinou v Európe), tak chceme expandovať v ICT,“ dodáva Tománek.

Autor: PRime time

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Tlačové správy

S novou bezdrôtovou hernou myšou Logitech G604 Lightspeed budete mať všetko pevne v ruke

16.09.2019 13:17

Logitech G, značka spoločnosti Logitech (SIX: LOGN) (NASDAQ: LOGI) a popredný inovátor herných technológií a vybavenia, dnes predstavila bezdrôtovú hernú myš Logitech® G604 LIGHTSPEED. Táto bezdrôtová ...

Tlačové správy

Festival vedy a techniky AMAVET 2019 – 22. ročník

16.09.2019 11:25

„ZREALIZUJ SVOJ NÁPAD“ je sloganom tohtoročného, už 22. ročníka Festivalu vedy a techniky AMAVET 2019 (FVAT). Od 1. septembra, kedy v Asociácii pre mládež vedu a techniku (AMAVET) spustili registráciu ...

Tlačové správy 1

Telekom bude na jeseň zrýchľovať internetové pripojenie na celom Slovensku a zruší FUP na metalickej sieti

16.09.2019 11:15

Slovak Telekom chystá ďalšie zvyšovanie rýchlosti pevného internetu. Najbližšie týždne bude realizované nové plošné zrýchlenie prístupov na VDSL a optickej sieti. Postupne budú zvyšované rýchlosti po ...

q

Žiadne komentáre

ACER_092019

Videá

SlovakiaTech 2019