Sequent: smart hodinky, ktoré nikdy nemusíte nikdy nabíjať.

Technológie
2

 Nápad s využívaním kinetickej energie na samonabíjanie zariadenia nie je žiadnou novinkou. Prišiel s tým ako prvý japonský výrobca Seico už v roku 1968. Teraz sa snaží preraziť na trhu novinka hybridných smart hodiniek Sequent s technológiou od firmy Kinetron, ktorá sa špecializuje na výrobu mikrogenerátorov a svoju kampaň začína na Kickstarteri. Sequent by mali byť prvé hodinky, ktoré budú mať túto technológiu integrovanú v sebe.  

Ide o hybridné hodinky, ktoré vyzerajú celkom ako klasické, no vďaka kombinácii využívania smart funkcií prostredníctvom Bluetooth sa radia medzi hybridné.

Celý systém pracuje na základe maličkého kyvadla, ktoré roztáča ozubené koliesko na maličkom elektrickom generátore a tým zabezpečuje energiu pre miniatúrnu batériu. Podľa toho ako sa majiteľ hodiniek hýbe, tak sa hodinky priebežne nabíjajú. Nevýhodou hodiniek je fakt, že nemajú digitálny displej. S rozmerom 4,25 x 4,68 x 1,48 cm patria medzi trošku väčšie hodinky. Vyzerajú klasicky, štandardné ručičky ukazujú čas a menšie mieru nabitia a dióda zase upozorňuje na notifikácie. Hodinky s vlastným operačným systémom QSQ 1.1. zobrazujú cez Bluetooth na telefóne prejdené kroky, tep či aktuálnu polohu na mape.

Projektu držíme palce, samonabíjacia technológia je rozhodne veľkým plusom, no uvidíme nakoľko bude firma schopná dodať do konca roka všetky sľúbené predobjednávky. V predstihu si ich môžete kúpiť za cca 189 USD a neskôr už za 438 USD.

Zdroj: Kickstarter

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Sequent smart hodinky

2 komentáre

nikdy reakcia na: Sequent smart hodinky, ktoré nikdy nemusíte nikdy nabíjať

25.7.2017 18:07
nikdy nikdy

nikdy reakcia na: Sequent smart hodinky, ktoré nikdy nemusíte nikdy nabíjať

25.7.2017 18:07
nikdy nikdy

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať